Hvězdárna Valašské Meziříčí
www.astrovm.cz
   


27.04.2021
Vydejte se s námi do stratosféry!

Touha prozkoumat stratosféru a její vliv nejen na živé organismy stojí za projektem s názvem Společně na hranici vesmíru. Jeho cílem je vytvořit, podpořit a udržet malé vývojové a výzkumné týmy složené z techniků a výzkumníků z obou stran česko-slovenské hranice. Projekt jsme začali realizovat v listopadu 2020 a i přes nepřízeň okolních podmínek, úspěšně pokračuje.

13.11.2020
Zákryty hvězd? Fascinující disciplína!

Stačí být ve správný čas na správném místě, a i pozorný amatér se může stát svědkem fascinující podívané. A když sledovaný úkaz navíc doloží kamerovým záznamem, může svým dílem přispět k bližšímu poznání nebeských objektů. Pozorování zákrytů hvězd je zkrátka vzrušující astronomická disciplína, a proto není divu, že Petr Zelený se jí věnuje bezmála třicet let.

02.11.2020
Astronomický kroužek pokračuje ON-LINE

Astronomický kroužek probíhá od října prostřednictvím online konferencí. V uvedeném formátu jeho činnost probíhala i v jarních měsících. Tato komunikace není pro vzdělávací činnost zcela ideálním prostředkem, ale snažíme se jednak systematicky pokračoval v již započaté činnosti a zároveň chceme zachovat vazby a kontakty, které v kroužku máme.

Přihlašte se k odběru aktualit AKA, novinek z hvězdárny a akcí:

S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Více informací o zasílání novinek

Nacházíte se: Úvodní stránka » O nás » Novinky » Zvukové záznamy ze semináře Kosmické technologie a kosmický výzkum

Zvukové záznamy ze semináře Kosmické technologie a kosmický výzkum

09.04.2020

Nově jsme zpracovali a uveřejňujeme záznamy přednášek, které zazněly loni na podzim u příležitosti tradičního setkání přátel dobývání vesmíru a příbuzných oborů pod názvem Kosmické technologie a kosmický výzkum.

Seminář, který většina pravidelných návštěvníků zná pod názvem Kosmonautický, byl tentokrát uspořádán díky spolupráci se Slovenskou organizací pro vesmírné aktivity, zkráceně SOSA, v rámci projektu SP – VONT (Společně pro podporu vzdělávání v oblasti nových technologií).

Soubor přednášek byl zaměřen na nové i osvědčené kosmické technologie a jejich využití, ale také na přípravu nových a průběh stávajících kosmických projektů i výsledků kosmického výzkumu.
Zajímavé rozšíření okruhu témat přineslo povídání RNDr. Jany Kvíderové, Ph.D. o úskalích hledání života na Marsu a příspěvek Ivo Míčka ze Sdružení pro meziplanetární hmotu, na ryze praktické téma úklidu na naší oběžné dráze.

Jednotlivé příspěvky jsou ve formátu mp3 a zpravidla nepřesahují 40MB velikosti.

Poznámka pro nezasvěceného posluchače:
Skupina přednášejících a přítomných účastníků se za ta léta společného setkávání, nejen na našem semináři, již dobře zná. Proto občas můžete v záznamech zaslechnout familiární oslovení, či krátkou diskuzi.

https://www.astrovm.cz/cz/pro-navstevniky/dokumenty/kosmonautika-2019.html

autor: Tomáš Pečiva


   PředchozíNásledujícíZpět
Jakub Kapuš představil uplynulé desetiletí SOSA
«« Předchozí1112131415

Tato stránka je vytištěna z webu www.astrovm.cz
Těšíme se na Vaši návštěvu.
WebArchiv Hvězdárna Valašské Meziříčí, příspěvková organizace, Vsetínská 78, 757 01 Valašské Meziříčí
Příspěvková organizace Zlínského kraje. Telefon: 571 611 928, E-mail: info@astrovm.cz, Vyrobil: WebConsult.cz
Jak chráníme Vaše osobní údaje