Hvězdárna Valašské Meziříčí
www.astrovm.cz
   


11.05.2020
Astronomický kroužek aneb duben ON-LINE

Jak jsme vás již informovali, astronomický kroužek probíhá od března prostřednictvím online konferencí. V uvedeném formátu pokračoval i v měsíci dubnu, kdy proběhlo 5 on-line schůzek. Náměty těchto virtuálních setkání se vztahovaly k některým z astronomických jevů a k fyzikálním zákonům.

09.04.2020
Zvukové záznamy ze semináře Kosmické technologie a kosmický výzkum

Nově jsme zpracovali a uveřejňujeme záznamy přednášek, které zazněly loni na podzim u příležitosti tradičního setkání přátel dobývání vesmíru a příbuzných oborů pod názvem Kosmické technologie a kosmický výzkum.

02.04.2020
ON-LINE obsah pro vás

Vážení příznivci hvězdárny. I přes uspaný společenský a mnohde i pracovní život se snažíme navázat na naši běžnou činnost a vytváříme pro vás ON-LINE obsah. Pokračujeme ve vydávání našeho programového letáčku s mírně upraveným obsahem. Dále je realizována i činnost astronomického kroužku, který se nyní schází virtuálně každou středu od 15 hodin prostřednictvím video konferencí. Nadále pokračuje příprava zpráv ESO, aktualit z astronomie a kosmonautiky a rubriky o našich astronomických pozorováních.

Přihlašte se k odběru aktualit AKA, novinek z hvězdárny a akcí:

S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Více informací o zasílání novinek

Nacházíte se: Úvodní stránka » O nás » Novinky » Zvukové záznamy ze semináře Kosmické technologie a kosmický výzkum

Zvukové záznamy ze semináře Kosmické technologie a kosmický výzkum

09.04.2020

Nově jsme zpracovali a uveřejňujeme záznamy přednášek, které zazněly loni na podzim u příležitosti tradičního setkání přátel dobývání vesmíru a příbuzných oborů pod názvem Kosmické technologie a kosmický výzkum.

Seminář, který většina pravidelných návštěvníků zná pod názvem Kosmonautický, byl tentokrát uspořádán díky spolupráci se Slovenskou organizací pro vesmírné aktivity, zkráceně SOSA, v rámci projektu SP – VONT (Společně pro podporu vzdělávání v oblasti nových technologií).

Soubor přednášek byl zaměřen na nové i osvědčené kosmické technologie a jejich využití, ale také na přípravu nových a průběh stávajících kosmických projektů i výsledků kosmického výzkumu.
Zajímavé rozšíření okruhu témat přineslo povídání RNDr. Jany Kvíderové, Ph.D. o úskalích hledání života na Marsu a příspěvek Ivo Míčka ze Sdružení pro meziplanetární hmotu, na ryze praktické téma úklidu na naší oběžné dráze.

Jednotlivé příspěvky jsou ve formátu mp3 a zpravidla nepřesahují 40MB velikosti.

Poznámka pro nezasvěceného posluchače:
Skupina přednášejících a přítomných účastníků se za ta léta společného setkávání, nejen na našem semináři, již dobře zná. Proto občas můžete v záznamech zaslechnout familiární oslovení, či krátkou diskuzi.

https://www.astrovm.cz/cz/pro-navstevniky/dokumenty/kosmonautika-2019.html

autor: Tomáš Pečiva


   PředchozíNásledujícíZpět
Jakub Kapuš představil uplynulé desetiletí SOSA
«« Předchozí1112131415

Tato stránka je vytištěna z webu www.astrovm.cz
Těšíme se na Vaši návštěvu.
WebArchiv Hvězdárna Valašské Meziříčí, příspěvková organizace, Vsetínská 78, 757 01 Valašské Meziříčí
Příspěvková organizace Zlínského kraje. Telefon: 571 611 928, E-mail: info@astrovm.cz, Vyrobil: WebConsult.cz
Jak chráníme Vaše osobní údaje