Hvězdárna Valašské Meziříčí
www.astrovm.cz
   


01.06.2022
Klub nadaných dětí ve školním roce 2022/2023

Od září 2022 bude Hvězdárna Valašské Meziříčí, p. o. nabírat nové zájemce do Klubu nadaných dětí, který zde funguje pod záštitou Dětské mensy již od roku 2019.

Ve školním roce 2022/2023 otevíráme klub pro děti, které budou v tomto školním roce navštěvovat 3. – 5. třídu ZŠ.

27.04.2021
Vydejte se s námi do stratosféry!

Touha prozkoumat stratosféru a její vliv nejen na živé organismy stojí za projektem s názvem Společně na hranici vesmíru. Jeho cílem je vytvořit, podpořit a udržet malé vývojové a výzkumné týmy složené z techniků a výzkumníků z obou stran česko-slovenské hranice. Projekt jsme začali realizovat v listopadu 2020 a i přes nepřízeň okolních podmínek, úspěšně pokračuje.

13.11.2020
Zákryty hvězd? Fascinující disciplína!

Stačí být ve správný čas na správném místě, a i pozorný amatér se může stát svědkem fascinující podívané. A když sledovaný úkaz navíc doloží kamerovým záznamem, může svým dílem přispět k bližšímu poznání nebeských objektů. Pozorování zákrytů hvězd je zkrátka vzrušující astronomická disciplína, a proto není divu, že Petr Zelený se jí věnuje bezmála třicet let.

Přihlašte se k odběru aktualit AKA, novinek z hvězdárny a akcí:

S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Více informací o zasílání novinek

Nacházíte se: Úvodní stránka » Program » Mediální výstupy » O vesmírných katastrofách a tajemství světla

O vesmírných katastrofách a tajemství světla

Na dva zajímavé programy pozve veřejnost v příštím týdnu naše  hvězdárna.

Které největší meteority dopadly kdy na Zemi? Proč americká agentura NASA zřídila speciální tým na jejich vyhledávání? Za jak dlouho se dráha naší planety změní z kruhové na eliptickou? Jak může meziplanetární prach ovlivnit naše klima a kdy nastane další doba ledová?

Na tyto a další otázky odpoví přednáška nazvaná Vesmírné katastrofy na Zemi aneb Co nás potkalo a možná ještě čeká, která se uskuteční ve středu 20. října v 18:00 hodin v přednáškovém sále hvězdárny. „Cílem je objasnit zájemcům problematiku kosmických vlivů, o kterých většina lidí nemá tušení, na naši planetu,“ říká autor přednášky a odborný pracovník hvězdárny Ladislav Šmelcer, jenž svůj výklad doplní množstvím fotografií a videí. Vstupné činí 50 Kč pro dospělé a 40 Kč pro mládež.
O tři dny později – v sobotu 23. října ve 14:00 hodin – hvězdárna uspořádá další program pro rodiny s dětmi, tentokrát pod názvem Poznávejme svět světlem. „Budeme si povídat o světle, jak ho všichni známe, o jeho přírodních i umělých zdrojích a o tom, jak dlouhá a strastiplná cesta vedla k vynálezu žárovky. Také poznáme vlastnosti světla, zejména barvy, které si ověříme praktickými pokusy,“ zve k návštěvě autorka programu a odborná pracovnice hvězdárny Naďa Lenžová. I v tomto případě činí vstupné 50 korun pro dospělé a 40 korun pro mládež s tím, že je nutná předchozí rezervace – do pátku 22. října do 12:00 hodin na telefonu 571 611 928 nebo na e-mailu info@astrovm.cz. Rezervace je platná až poté, co ji hvězdárna potvrdí.     
Podrobnosti k oběma akcím najdete na www.astrovm.cz

autor: Josef Beneš


   
Tato stránka je vytištěna z webu www.astrovm.cz
Těšíme se na Vaši návštěvu.
WebArchiv Hvězdárna Valašské Meziříčí, příspěvková organizace, Vsetínská 78, 757 01 Valašské Meziříčí
Příspěvková organizace Zlínského kraje. Telefon: 571 611 928, E-mail: info@astrovm.cz, Vyrobil: WebConsult.cz
Jak chráníme Vaše osobní údaje | Nastavení cookies