Na počátku ledna tohoto roku organizovala hvězdárna pro členy astronomického kroužku školní kolo astronomické olympiády v kategorii EF (8. a 9. třída.). Za necelých 60 minut museli její účastníci odpovědět na cca 20 otázek a vypočítat několik příkladů. Tak například museli znát termíny jako radiant, atmosférická refrakce anebo Langrandeův bod. Matematicky pak měli zvládnout např. výpočet rychlosti vzdalování hvězdy.
Od září 2022 bude Hvězdárna Valašské Meziříčí, p. o. nabírat nové zájemce do Klubu nadaných dětí, který zde funguje pod záštitou Dětské mensy již od roku 2019.
Ve školním roce 2022/2023 otevíráme klub pro děti, které budou v tomto školním roce navštěvovat 3. – 5. třídu ZŠ.
Touha prozkoumat stratosféru a její vliv nejen na živé organismy stojí za projektem s názvem Společně na hranici vesmíru. Jeho cílem je vytvořit, podpořit a udržet malé vývojové a výzkumné týmy složené z techniků a výzkumníků z obou stran česko-slovenské hranice. Projekt jsme začali realizovat v listopadu 2020 a i přes nepřízeň okolních podmínek, úspěšně pokračuje.
Ve dnech 24. až 26. 4. 2008 uspořádala Hvězdárna Valašské Meziříčí ve spolupráci s Kysuckou hvězdárnou v Kysuckém Novém Městě workshop s názvem "Jak na noční oblohu". Akce se tentokrát uskutečnila na Slovensku – v chatě Čertov v Lazech pod Makytou.
Cílem workshopu bylo předání základních informací, metodik a postupů, co a jak lze především na noční, ale i denní obloze pozorovat. Účastníci workshopu se dále seznámili se základními principy dalekohledů, jednoduchými astronomickými přístroji a pomůckami, které lze vhodně využít i v samotné výuce nejen ve školách, ale i při volnočasových aktivitách mládeže. Své zastoupení měla i tolik populární astronomická fotografie včetně metod zpracování obrazu.
Workshop byl určen začínajícím astronomům amatérům, vedoucím astronomických a přírodovědných kroužků a pedagogům základních a střech škol.