Hvězdárna Valašské Meziříčí
www.astrovm.cz
   


27.04.2021
Vydejte se s námi do stratosféry!

Touha prozkoumat stratosféru a její vliv nejen na živé organismy stojí za projektem s názvem Společně na hranici vesmíru. Jeho cílem je vytvořit, podpořit a udržet malé vývojové a výzkumné týmy složené z techniků a výzkumníků z obou stran česko-slovenské hranice. Projekt jsme začali realizovat v listopadu 2020 a i přes nepřízeň okolních podmínek, úspěšně pokračuje.

13.11.2020
Zákryty hvězd? Fascinující disciplína!

Stačí být ve správný čas na správném místě, a i pozorný amatér se může stát svědkem fascinující podívané. A když sledovaný úkaz navíc doloží kamerovým záznamem, může svým dílem přispět k bližšímu poznání nebeských objektů. Pozorování zákrytů hvězd je zkrátka vzrušující astronomická disciplína, a proto není divu, že Petr Zelený se jí věnuje bezmála třicet let.

02.11.2020
Astronomický kroužek pokračuje ON-LINE

Astronomický kroužek probíhá od října prostřednictvím online konferencí. V uvedeném formátu jeho činnost probíhala i v jarních měsících. Tato komunikace není pro vzdělávací činnost zcela ideálním prostředkem, ale snažíme se jednak systematicky pokračoval v již započaté činnosti a zároveň chceme zachovat vazby a kontakty, které v kroužku máme.

Přihlašte se k odběru aktualit AKA, novinek z hvězdárny a akcí:

S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Více informací o zasílání novinek

Nacházíte se: Úvodní stránka » Program » Mediální výstupy » O Sluneční soustavě ve školní jurtě

O Sluneční soustavě ve školní jurtě

 Astronom vyprávěl školákům v nezvyklém prostředí.

Mongolská jurta na zahradě zdejší Základní školy Žerotínova byla dnes dějištěm astronomického programu. Odborný pracovník naší hvězdárny tady pro děti ze školní družiny uspořádal přednášku o Sluneční soustavě.

„Připomněl jsem školákům nejdůležitější informace a zajímavosti z naší soustavy,“ říká Radek Kraus, jenž nevynechal ani aktuální dění na obloze. „Vysvětlil jsem, co se stane v prostoru při nastávající konjunkci Jupiteru a Saturnu a jak by mohla být pozorovatelná ze Země. Opomenout jsem nemohl ani starodávnou legendu o Betlémské hvězdě z pohledu astronomie,“ doplňuje Kraus.

Program pro čtvrťáky byl součástí projektového dne zaměřeného na astronomii a navázal na předchozí přednášky. „Žáci nižších ročníků poznávali planetu Zemi, jejich starší spolužáci se dověděli mnoho zajímavého o Sluneční soustavě. Nabyté vědomosti ještě výtvarně zpracují,“ prozrazuje vedoucí školní družiny Petra Plánková. 

autor: Josef Beneš


   
Tato stránka je vytištěna z webu www.astrovm.cz
Těšíme se na Vaši návštěvu.
WebArchiv Hvězdárna Valašské Meziříčí, příspěvková organizace, Vsetínská 78, 757 01 Valašské Meziříčí
Příspěvková organizace Zlínského kraje. Telefon: 571 611 928, E-mail: info@astrovm.cz, Vyrobil: WebConsult.cz
Jak chráníme Vaše osobní údaje