Hvězdárna Valašské Meziříčí
www.astrovm.cz
   


01.06.2022
Klub nadaných dětí ve školním roce 2022/2023

Od září 2022 bude Hvězdárna Valašské Meziříčí, p. o. nabírat nové zájemce do Klubu nadaných dětí, který zde funguje pod záštitou Dětské mensy již od roku 2019.

Ve školním roce 2022/2023 otevíráme klub pro děti, které budou v tomto školním roce navštěvovat 3. – 5. třídu ZŠ.

27.04.2021
Vydejte se s námi do stratosféry!

Touha prozkoumat stratosféru a její vliv nejen na živé organismy stojí za projektem s názvem Společně na hranici vesmíru. Jeho cílem je vytvořit, podpořit a udržet malé vývojové a výzkumné týmy složené z techniků a výzkumníků z obou stran česko-slovenské hranice. Projekt jsme začali realizovat v listopadu 2020 a i přes nepřízeň okolních podmínek, úspěšně pokračuje.

13.11.2020
Zákryty hvězd? Fascinující disciplína!

Stačí být ve správný čas na správném místě, a i pozorný amatér se může stát svědkem fascinující podívané. A když sledovaný úkaz navíc doloží kamerovým záznamem, může svým dílem přispět k bližšímu poznání nebeských objektů. Pozorování zákrytů hvězd je zkrátka vzrušující astronomická disciplína, a proto není divu, že Petr Zelený se jí věnuje bezmála třicet let.

Přihlašte se k odběru aktualit AKA, novinek z hvězdárny a akcí:

S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Více informací o zasílání novinek

Nacházíte se: Úvodní stránka » Program » Mediální výstupy » O Sluneční soustavě ve školní jurtě

O Sluneční soustavě ve školní jurtě

 Astronom vyprávěl školákům v nezvyklém prostředí.

Mongolská jurta na zahradě zdejší Základní školy Žerotínova byla dnes dějištěm astronomického programu. Odborný pracovník naší hvězdárny tady pro děti ze školní družiny uspořádal přednášku o Sluneční soustavě.

„Připomněl jsem školákům nejdůležitější informace a zajímavosti z naší soustavy,“ říká Radek Kraus, jenž nevynechal ani aktuální dění na obloze. „Vysvětlil jsem, co se stane v prostoru při nastávající konjunkci Jupiteru a Saturnu a jak by mohla být pozorovatelná ze Země. Opomenout jsem nemohl ani starodávnou legendu o Betlémské hvězdě z pohledu astronomie,“ doplňuje Kraus.

Program pro čtvrťáky byl součástí projektového dne zaměřeného na astronomii a navázal na předchozí přednášky. „Žáci nižších ročníků poznávali planetu Zemi, jejich starší spolužáci se dověděli mnoho zajímavého o Sluneční soustavě. Nabyté vědomosti ještě výtvarně zpracují,“ prozrazuje vedoucí školní družiny Petra Plánková. 

autor: Josef Beneš


   
Tato stránka je vytištěna z webu www.astrovm.cz
Těšíme se na Vaši návštěvu.
WebArchiv Hvězdárna Valašské Meziříčí, příspěvková organizace, Vsetínská 78, 757 01 Valašské Meziříčí
Příspěvková organizace Zlínského kraje. Telefon: 571 611 928, E-mail: info@astrovm.cz, Vyrobil: WebConsult.cz
Jak chráníme Vaše osobní údaje | Nastavení cookies