Hvězdárna Valašské Meziříčí
www.astrovm.cz
Zřizovatelem organizace je
   


02.02.2023
Astronomická olympiáda

Na počátku ledna tohoto roku organizovala hvězdárna pro členy astronomického kroužku školní kolo astronomické olympiády v kategorii EF (8. a 9. třída.). Za necelých 60 minut museli její účastníci odpovědět na cca 20 otázek a vypočítat několik příkladů. Tak například museli znát termíny jako radiant, atmosférická refrakce anebo Langrandeův bod. Matematicky pak měli zvládnout  např. výpočet rychlosti vzdalování hvězdy.

01.06.2022
Klub nadaných dětí ve školním roce 2022/2023

Od září 2022 bude Hvězdárna Valašské Meziříčí, p. o. nabírat nové zájemce do Klubu nadaných dětí, který zde funguje pod záštitou Dětské mensy již od roku 2019.

Ve školním roce 2022/2023 otevíráme klub pro děti, které budou v tomto školním roce navštěvovat 3. – 5. třídu ZŠ.

27.04.2021
Vydejte se s námi do stratosféry!

Touha prozkoumat stratosféru a její vliv nejen na živé organismy stojí za projektem s názvem Společně na hranici vesmíru. Jeho cílem je vytvořit, podpořit a udržet malé vývojové a výzkumné týmy složené z techniků a výzkumníků z obou stran česko-slovenské hranice. Projekt jsme začali realizovat v listopadu 2020 a i přes nepřízeň okolních podmínek, úspěšně pokračuje.

Přihlašte se k odběru aktualit AKA, novinek z hvězdárny a akcí:

S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Více informací o zasílání novinek

Nacházíte se: Úvodní stránka » Program » Kalendář akcí » VYUŽITÍ CHEMICKÝCH MIKROROBOTŮ V MEDICÍNĚ

Kalendář akcí

VYUŽITÍ CHEMICKÝCH MIKROROBOTŮ V MEDICÍNĚ

Místo konání akce:Zlín, 14|15 BAŤŮV INSTITUT, budova 15 továrního areálu, přednáškový sál A
Typ akce:přednáška
Termín konání akce: 09.03.2017 od 18:00

Zveme Vás na další přednášku z cyklu Současný svět vědy a společnosti - diskusní fórum nejen pro mladé.

Přednáší prof. Ing. František Štěpánek, Ph.D., Ústav chemického inženýrství na Vysoké škole chemicko-technologické v Praze 

 

V přednášce bude představen současný výzkum z oblasti chemické robotiky a její aplikace pro řízené doručování léčiv. Chemický robot je dálkově ovládaná mikrokapsle o velikosti srovnatelné s krevními buňkami. Umí doputovat na místo určení, zakotvit v cílové tkáni a tam řízeně vyloučit – nebo na místě syntetizovat – farmaceuticky účinnou látku. V přednášce bude popsáno, jak se chemičtí roboti připravují a budou objasněny chemické a fyzikální principy jejich činnosti. Budou také vysvětleny metody pro testování funkčnosti těchto robotů v laboratorních podmínkách i v živých organismech. Na závěr budou naznačeny perspektivy dalšího vývoje chemické robotiky včetně jejich praktických aplikací.   

 

O autorovi

Profesor František Štěpánek působí na Vysoké škole chemicko-technologické v Praze. Po studiích chemického inženýrství na VŠCHT v Praze a na Université Pierre et Marie Curie v Paříži působil nejprve jako výzkumný pracovník ve firmě Unilever ve Velké Británii a následně vedl výzkumnou skupinu na Imperial College v Londýně. V roce 2008 založil na VŠCHT Laboratoř chemické robotiky, kterou dosud vede. Kromě vývoje chemických robotů se zabývá průmyslovými procesy zpracování sypkých hmot a farmaceutickým inženýrstvím.

 

Přednáška se koná v rámci projektu SOUČASNÝ SVĚT VĚDY A SPOLEČNOSTI, který je realizován díky mimořádnému přínosu v podobě nadačního příspěvku, který poskytla Nadace Synot založená senátorem Ivo Valentou. Nadační příspěvek poskytla v rámci grantu školství a zájmové činnosti Nadace Synot 2016 a Individuálního grantu 2016.

Vstupné: 40 Kč


   
Tato stránka je vytištěna z webu www.astrovm.cz
Těšíme se na Vaši návštěvu.
WebArchiv Hvězdárna Valašské Meziříčí, příspěvková organizace, Vsetínská 78, 757 01 Valašské Meziříčí
Příspěvková organizace Zlínského kraje. Telefon: 571 611 928, E-mail: info@astrovm.cz, Vyrobil: WebConsult.cz
Jak chráníme Vaše osobní údaje | Nastavení cookies