Hvězdárna Valašské Meziříčí
www.astrovm.cz
   


22.02.2019
Velikonoce na hvězdárně

Na jarní měsíce jsme pro děti z mateřských školek připravili program VELIKONOCE NA HVĚZDÁRNĚ.   Společně přivítáme jaro, popovídáme si o velikonočních zvycích a symbolech, zjistíme, proč máme čtyři roční období, proč má Měsíc více tváří, jestli i v hlubokém vesmíru máme kuřátka, beránka a jiné velikonoční symboly. 

25.11.2018
Úspěšný projekt energetických úspor

V  roce 2017 byla provedena rekonstrukce (zateplení objektu a výměna výplní stavebních otvorů) provozně-technického objektu Hvězdárny Valašské Meziříčí, p. o., který slouží jako zázemí hlavních objektů hvězdárny, jako odborná knihovna a studovna odborných pracovníků a stážistů.

22.11.2018
Ohlédnutí za Týdnem vědy a techniky Akademie věd ČR

Ve druhém listopadovém týdnu tohoto roku se Hvězdárna Valašské Meziříčí p. o. již potřetí připojila k celostátní akci Týden vědy a techniky Akademie Věd ČR. Téma letošního ročníku reflektovalo jak sto let vzniku naší republiky, tak i vývoj české vědy za toto období. Festival vědy a techniky se konal v týdnu od 5. do 10. listopadu v areálu hvězdárny. A co se u nás vlastě dělo?

Přihlašte se k odběru aktualit AKA, novinek z hvězdárny a akcí:

S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Více informací o zasílání novinek

Nacházíte se: Úvodní stránka » Program » Kalendář akcí » Trendy ve využití nanomateriálů pro detekci molekul souvisejících s onemocněními

Kalendář akcí

Trendy ve využití nanomateriálů pro detekci molekul souvisejících s onemocněními

Místo konání akce:Zlín, 14|15 BAŤŮV INSTITUT, budova 15 továrního areálu, přednáškový sál A
Typ akce:přednáška
Termín konání akce: 05.11.2018 od 18:00 do 19:30

Vzhledem k významnému pokroku ve studiu různých typů materiálů se dnes nanomateriály popř. mikromateriály stávají doslova každodenní součástí našeho života. Není proto překvapením, že i v případě diagnostiky různých onemocnění se tento typ materiálů objevuje stále častěji s tím, že jejich použití přináší unikátní možnosti.

V příspěvku se podíváme na pokročilé materiály jako prostředky pro detekci různých typů molekul, které slouží či budou sloužit v diagnostice v příštích dekádách. Zmíníme si trendy v této oblasti a podíváme se společně i do „kuchyně“ Ústavu chemie a biochemie Mendelovy univerzity v Brně, kde různé typy materiálů nejen připravujeme a testujeme, ale také využíváme pro vývoj a aplikaci různých diagnostických postupů.

Jaká je perspektiva těchto materiálů? Co můžeme očekávat v nejbližších letech a co v příštích dekádách? Jak se zkoumají nanomateriály v českých luzích a hájích?

 

Přednáší prof. RNDr. Vojtěch Adam, PH.D.

 

Vojtěch Adam (* 2.5.1982) je český analytický chemik a molekulární biolog, od roku 2010 vedoucí Ústavu chemie a biochemie AF MENDELU a od roku 2014 prorektor pro tvůrčí činnost MENDELU. Specializuje se na využití pokročilých materiálů ve studiu metabolismu kovů v nádorové buňce. V roce 2017 získal prestižní projekt financovaný European Research Council (ERC).

 

 

Tato akce je součástí programu Týdne vědy a techniky Akademie věd ČR.

Více informací o celé akci a připravovaném programu naleznete na webových stránkách http://www.tydenvedy.cz/

V rámci přednášky, kterou pořádá Hvězdárna Valašské Meziříčí, příspěvková organizace, mohou být pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem prezentace organizátora akce. Hvězdárna Valašské Meziříčí, příspěvková organizace nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.

 

Plakát ke stažení zde:


   
Tato stránka je vytištěna z webu www.astrovm.cz
Těšíme se na Vaši návštěvu.
WebArchiv Hvězdárna Valašské Meziříčí, příspěvková organizace, Vsetínská 78, 757 01 Valašské Meziříčí
Příspěvková organizace Zlínského kraje. Telefon: 571 611 928, E-mail: info@astrovm.cz, Vyrobil: WebConsult.cz
Jak chráníme Vaše osobní údaje