Hvězdárna Valašské Meziříčí
www.astrovm.cz
   


10.09.2019
59. praktikum pozorovatelů proměnných hvězd a exoplanet

Před koncem prázdnin, v týdnu mezi 24. – 31. srpnem 2019, se na hvězdárně ve Valašském Meziříčí sešlo celkem 17 účastníků praktika pozorovatelů proměnných hvězd. Podobně jako v loňském roce se na letošním praktiku objevilo několik nováčků. Ale nebyly to úplní nováčci, neboť někteří z nich již prošli úpickou expedicí, takže o proměnných hvězdách už něco věděli.

13.06.2019
Klub nadaných dětí

Od září 2019 zahájí na Hvězdárně Valašské Meziříčí, p. o. svoji činnost Klub nadaných dětí pod záštitou Mensy ČR. Přihlášky do klubu bude možné zaslat nebo osobně předat na hvězdárně již během prázdnin, první setkání zájemců o klub bude v sobotu 14. září 2019 ve 14:00 hodin na Hvězdárně Valašské Meziříčí.

22.02.2019
Velikonoce na hvězdárně

Na jarní měsíce jsme pro děti z mateřských školek připravili program VELIKONOCE NA HVĚZDÁRNĚ.   Společně přivítáme jaro, popovídáme si o velikonočních zvycích a symbolech, zjistíme, proč máme čtyři roční období, proč má Měsíc více tváří, jestli i v hlubokém vesmíru máme kuřátka, beránka a jiné velikonoční symboly. 

Přihlašte se k odběru aktualit AKA, novinek z hvězdárny a akcí:

S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Více informací o zasílání novinek

Nacházíte se: Úvodní stránka » Program » Kalendář akcí » Příprava experimentů na sondážních balónech a družicích

Kalendář akcí

Příprava experimentů na sondážních balónech a družicích

Místo konání akce:Hvezdáreň Partizánske, Malé Bielice 177, 958 04 Partizánske
Typ akce:workshop
Termín konání akce: 07.09.2019 od 10:00 do 17:00

Dne 7. září 2019 od 10:00 hodin pořádají Ústav chemie a biochemie AF MENDELU v Brně ve spolupráci se Slovenskou organizací pro vesmírné aktivity (SOSA) první workshop určený zájemcům o problematiku přípravy experimentů pro stratosférické lety či družice 

 

PŘÍPRAVA EXPERIMENTŮ NA SONDÁŽNÍCH BALÓNECH A DRUŽICÍCH

 

Workshop se koná na Hvezdárni Partizánske, Malé Bielice 177, 958 04 Partizánske.

Workshop se koná v rámci projektu Společně mezi Zemí a vesmírem spolufinancovaného OP Interreg V-A SR-ČR Fondem malých projektů.

Jednodenní workshop je určený zájemcům z řad studentů vyšších ročníků středních škol, škol vysokých, ale i pracovníků výzkumných a výrobních organizací se zájmem o výzkum a využití prostředí stratosféry a kosmického prostředí v okolí Země.

Workshop bude zaměřen prakticky na stručný popis návrhu, přípravy, vývoje, konstrukce experimentálních zařízení, aparatur, ale také základního letového a obslužného hardwaru pro výškové sondy i družice.
Účastníkům se budou věnovat a pracovat s nimi zkušení vývojoví pracovníci, manažeři projektů vývoje, technici a konstruktéři těchto zařízení.

Akce se uskuteční v prostorách Hvězdárny Partizánske, Malé Bielice 177, 958 04 Partizánske. Bude omezená možnost se z Brna a okolí dopravit do místa konání osobním automobilem společně s organizátory.
Konference se koná v rámci projektu Společně mezi Zemí a vesmírem spolufinancovaného OP Interreg V-A SR-ČR Fondem malých projektů.

Srdečně Vás zveme!

Počet účastníků je omezen. Prosíme o potvrzení účasti do 4. 9. 2019 na níže uvedenou e-mailovou  adresu marketa.ryvolova@seznam.cz. Registrace bude probíhat podle pořadí došlých přihlášek/registrací.

 

PLÁNOVANÝ PROGRAM KONFERENCE

10:00 – 10:15 Úvodní slovo – Jakub Kapuš, Slovenská organizácia pre vesmírne aktivity a Libor Lenža, Ústav chemie a biochemie AF MENDELU
10:15 – 11:15 Čo si zbaliť na let do stratosféry – Samuel Toman, Púchovský Eko-Astro Klub (PEAK)
11:30 – 12:30 Predikcia a legislatíva – Jakub Kapuš, Slovenská organizácia pre vesmírne aktivity
12:30 – 13:15 Přestávka a drobné občerstvení
13:15 – 15:15 Stratosferická sonda – riadiaca platforma, telemetria, zdroj energie – Ján Hudec, Slovenská organizácia pre vesmírne aktivity
15:30 – 17:00 Stratosferická sonda – snímače, merané veličiny – Adam Krovina, Slovenská organizácia pre vesmírne aktivity
  V průběhu akce budou vypuštěny pikobalóny s mikrosondami a možná také jeden větší stratosférický balón jako praktická ukázka aktivit našeho slovenského partnera SOSA.

Změny v programu vyhrazeny.

Program konference ke stažení (pdf; 245 kB)


   
Tato stránka je vytištěna z webu www.astrovm.cz
Těšíme se na Vaši návštěvu.
WebArchiv Hvězdárna Valašské Meziříčí, příspěvková organizace, Vsetínská 78, 757 01 Valašské Meziříčí
Příspěvková organizace Zlínského kraje. Telefon: 571 611 928, E-mail: info@astrovm.cz, Vyrobil: WebConsult.cz
Jak chráníme Vaše osobní údaje