Hvězdárna Valašské Meziříčí
www.astrovm.cz
   


11.05.2020
Astronomický kroužek aneb duben ON-LINE

Jak jsme vás již informovali, astronomický kroužek probíhá od března prostřednictvím online konferencí. V uvedeném formátu pokračoval i v měsíci dubnu, kdy proběhlo 5 on-line schůzek. Náměty těchto virtuálních setkání se vztahovaly k některým z astronomických jevů a k fyzikálním zákonům.

09.04.2020
Zvukové záznamy ze semináře Kosmické technologie a kosmický výzkum

Nově jsme zpracovali a uveřejňujeme záznamy přednášek, které zazněly loni na podzim u příležitosti tradičního setkání přátel dobývání vesmíru a příbuzných oborů pod názvem Kosmické technologie a kosmický výzkum.

02.04.2020
ON-LINE obsah pro vás

Vážení příznivci hvězdárny. I přes uspaný společenský a mnohde i pracovní život se snažíme navázat na naši běžnou činnost a vytváříme pro vás ON-LINE obsah. Pokračujeme ve vydávání našeho programového letáčku s mírně upraveným obsahem. Dále je realizována i činnost astronomického kroužku, který se nyní schází virtuálně každou středu od 15 hodin prostřednictvím video konferencí. Nadále pokračuje příprava zpráv ESO, aktualit z astronomie a kosmonautiky a rubriky o našich astronomických pozorováních.

Přihlašte se k odběru aktualit AKA, novinek z hvězdárny a akcí:

S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Více informací o zasílání novinek

Nacházíte se: Úvodní stránka » Program » Kalendář akcí » Poslech z fonotéky: Cesty ke vzdáleným světům...

Kalendář akcí

Poslech z fonotéky: Cesty ke vzdáleným světům...

Místo konání akce:Hvězdárna Valašské Meziříčí
Typ akce:přednáška
Termín konání akce: 19. - 25.05.2020

20.5.1978: odstartovala k průzkumu planety Venuše bezpilotní sonda Pioneer 12 (Venus 1, Pioneer Venus Orbiter), která svého cíle dosáhla v prosinci stejného roku. Vedle průzkumu atmosféry planety byla využívána, také v observacím komet. Za dobu její existence, která skončila v atmosféře planety v řinu 1992 analyzovala ohony komet 2P/Encke a 21P/Giacobini-Zinner a dalších. U příležitosti tohoto malé výročí výzkumu sluneční soustavy pomocí bezpilotních kosmických sond uvádíme přednášku z odborného semináře Kosmonautika, raketová technika a kosmická technologie, který proběhl ve dnech 23. – 25. listopadu 2018, v prostorách Hvězdárny Valašské Meziříčí, p. o.:


Cesty ke vzdáleným světům aneb realizované, neuskutečněné i plánované mise  (nejen) k vnějším planetám slunenční soustavy 


Ing. Tomáš Přibyl, kurátor letectví a kosmonautiky Technického muzea v Brně


Anotace: Výzkum planet pomocí meziplanetárních sond dnes považujeme za běžnou a nezbytnou součást výzkumu vesmíru. K této samozřejmosti, ale vedla dlouhá cesta plná technických nezdarů a nečekaných úspěchů.

Odkaz do fonotéky:https://www.astrovm.cz/userfiles/media/seminare/kosmo2018/Cesty_ke_svetum.mp3

 


   
Tato stránka je vytištěna z webu www.astrovm.cz
Těšíme se na Vaši návštěvu.
WebArchiv Hvězdárna Valašské Meziříčí, příspěvková organizace, Vsetínská 78, 757 01 Valašské Meziříčí
Příspěvková organizace Zlínského kraje. Telefon: 571 611 928, E-mail: info@astrovm.cz, Vyrobil: WebConsult.cz
Jak chráníme Vaše osobní údaje