Hvězdárna Valašské Meziříčí
www.astrovm.cz
Zřizovatelem organizace je
   


03.06.2024
Neformální setkání partnerů klíčového projektu Hvězdárny Valašské Meziříčí

Poslední květnovou středu roku 2024 se v areálu Hvězdárny Valašské Meziříčí, p. o. uskutečnilo setkání partnerů projektu Kulturního a kreativního centra – Hvězdárna Valašské Meziříčí, p. o. V současné době finišují přípravy pro zahájení samotné stavby nového objektu, ale stejně tak se snažíme nacházet a rozvíjet spolupráci s řadou partnerů, kteří nám mohou s činností v nových prostorách pomoci.

14.04.2024
Víkendová stáž studentů Společné laboratoře optiky UP a FZÚ AV ČR

Již tradičně se minimálně jednou za rok na naší hvězdárně objeví studenti předmětu SLO/PA Univerzity Palackého v Olomouci, Společné laboratoře optiky UP a FZÚ AV ČR. Stejně tomu bylo i letos, ale přece jen ta letošní stáž byla něčím výjimečná… světe div se, vyšlo nám počasí! A čím vším se studenti u nás zabývali? Hlavními tématy byly astronomické přístroje, astronomická pozorování a jejich zpracování.

18.03.2024
Hvězdárna na Den hvězdáren a planetárií představila nové modely Slunce a Země

Také valašskomeziříčská hvězdárna se v pátek 15. 3. 2024 zapojila do celorepublikového Dne hvězdáren a planetárií, aby veřejnosti představila práci těchto pracovišť, jejich význam a přínosy. Připravili jsme bohatý program od odpoledních až do večerních hodin, kdy si mohli trpěliví návštěvníci prohlédnout nejen našeho nejbližšího nebeského souputníka, ale také největší planetu Sluneční soustavy Jupiter. Odpolední programy byl určený zejména dětem a v podvečer jsme veřejnosti slavnostně představili dva nové nafukovací modely těles nebeských, Slunce a naší planety Země.

Přihlašte se k odběru aktualit AKA, novinek z hvězdárny a akcí:

S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Více informací o zasílání novinek

Nacházíte se: Úvodní stránka » O nás » Novinky » Neformální setkání partnerů klíčového projektu Hvězdárny Valašské Meziříčí

Neformální setkání partnerů klíčového projektu Hvězdárny Valašské Meziříčí

03.06.2024

Kulturní a kreativní centrum bude sloužit kreativnímu vzdělávání, rozvoji inovačního potenciálu regionu, výzkumným aktivitám, observační astronomii, kulturně-vzdělávacím aktivitám, osvětovým a společenským akcím i dalším rozmanitým činnostem.

Na setkání jsme přivítali zástupce Ústavu fyzikální chemie J. Heyrovského, společnosti TRL Space Systems, s.r.o., Ústavu chemie a biochemie AF Mendelovy univerzity v Brně, společnosti SAWtronics, s.r.o. a Zlínského kraje. Řada dalších partnerů se z důvodů nedostatku času omluvila.

Během celodenního setkání byl představen projekt Kulturního a kreativního centra, hosté byli formou exkurze provedeni celým areálem Hvězdárny Valašské Meziříčí. V druhé části setkání dostali prostor partneři, kteří představili nejen sebe, své aktivity, ale také své představy a možnosti spolupráce a podpory vznikajícího centra. Na setkání se objevilo několik velmi zajímavých myšlenek, byly identifikovány další možnosti spolupráce a věříme, že mnohé věci budou do nějaké míry uvedeny do praxe.

Děkujeme všem partnerům za účast, podporu a budoucí spolupráci a také za to, že chtějí být součástí tohoto unikátního projektu, který má ambici stát se významným centrem vědění a vzdělávání v našem regionu.

Jsme rádi, že jsme se mohli při této příležitosti potkat a těšíme se na spolupráci při dalších společných aktivitách. 

Libor Lenža a Alena Hlaváčová

autor: Libor Lenža


   
Tato stránka je vytištěna z webu www.astrovm.cz
Těšíme se na Vaši návštěvu.
WebArchiv Hvězdárna Valašské Meziříčí, příspěvková organizace, Vsetínská 78, 757 01 Valašské Meziříčí
Příspěvková organizace Zlínského kraje. Telefon: 571 611 928, E-mail: info@astrovm.cz, Vyrobil: WebConsult.cz
Jak chráníme Vaše osobní údaje | Nastavení cookies