Hvězdárna Valašské Meziříčí
www.astrovm.cz
   


27.04.2021
Vydejte se s námi do stratosféry!

Touha prozkoumat stratosféru a její vliv nejen na živé organismy stojí za projektem s názvem Společně na hranici vesmíru. Jeho cílem je vytvořit, podpořit a udržet malé vývojové a výzkumné týmy složené z techniků a výzkumníků z obou stran česko-slovenské hranice. Projekt jsme začali realizovat v listopadu 2020 a i přes nepřízeň okolních podmínek, úspěšně pokračuje.

13.11.2020
Zákryty hvězd? Fascinující disciplína!

Stačí být ve správný čas na správném místě, a i pozorný amatér se může stát svědkem fascinující podívané. A když sledovaný úkaz navíc doloží kamerovým záznamem, může svým dílem přispět k bližšímu poznání nebeských objektů. Pozorování zákrytů hvězd je zkrátka vzrušující astronomická disciplína, a proto není divu, že Petr Zelený se jí věnuje bezmála třicet let.

02.11.2020
Astronomický kroužek pokračuje ON-LINE

Astronomický kroužek probíhá od října prostřednictvím online konferencí. V uvedeném formátu jeho činnost probíhala i v jarních měsících. Tato komunikace není pro vzdělávací činnost zcela ideálním prostředkem, ale snažíme se jednak systematicky pokračoval v již započaté činnosti a zároveň chceme zachovat vazby a kontakty, které v kroužku máme.

Přihlašte se k odběru aktualit AKA, novinek z hvězdárny a akcí:

S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Více informací o zasílání novinek

Nacházíte se: Úvodní stránka » Program » Mediální výstupy » Třináct věcí pro záchranu Apolla 13

Třináct věcí pro záchranu Apolla 13

 Správné načasování, bravurně zvládnutá krizová situace, ale též textilní lepicí páska. To jsou jen některé okolnosti a věci, jež po legendárním hlášení „Houstone, máme problém!“ před 50 lety zachránily před katastrofou posádku Apolla 13 směřující k Měsíci. Symbolicky 13 nejdůležitějších důvodů šťastného konce vesmírné mise připomene odborný pracovník naší hvězdárny Petr Zelený ve své přednášce, která tady proběhne ve středu 14. října v 18:00 h.

„Důvodů, které přispěly k záchraně astronautů, bylo samozřejmě mnohem více. Včetně toho, že měli neuvěřitelné štěstí,“ říká autor přednášky. Své vyprávění doplní počítačovou prezentací a promítáním scén ze slavného filmu Apollo 13. Mimo to nabídne zamyšlení nad tím, v čem snímek popisuje skutečné dění a co lze považovat za autorskou licenci.

S ohledem na hygienická opatření se přednášky může zúčastnit nejvýše 9 posluchačů. Nutná je registrace na telefonu 571 611 928 nebo na e-mailu info@astrovm.cz, která je platná až po zpětném potvrzení. Více na www.astrovm.cz.

 

Foto: internet

autor: Josef Beneš


   
Tato stránka je vytištěna z webu www.astrovm.cz
Těšíme se na Vaši návštěvu.
WebArchiv Hvězdárna Valašské Meziříčí, příspěvková organizace, Vsetínská 78, 757 01 Valašské Meziříčí
Příspěvková organizace Zlínského kraje. Telefon: 571 611 928, E-mail: info@astrovm.cz, Vyrobil: WebConsult.cz
Jak chráníme Vaše osobní údaje