Hvězdárna Valašské Meziříčí
www.astrovm.cz
   


02.02.2023
Astronomická olympiáda

Na počátku ledna tohoto roku organizovala hvězdárna pro členy astronomického kroužku školní kolo astronomické olympiády v kategorii EF (8. a 9. třída.). Za necelých 60 minut museli její účastníci odpovědět na cca 20 otázek a vypočítat několik příkladů. Tak například museli znát termíny jako radiant, atmosférická refrakce anebo Langrandeův bod. Matematicky pak měli zvládnout  např. výpočet rychlosti vzdalování hvězdy.

01.06.2022
Klub nadaných dětí ve školním roce 2022/2023

Od září 2022 bude Hvězdárna Valašské Meziříčí, p. o. nabírat nové zájemce do Klubu nadaných dětí, který zde funguje pod záštitou Dětské mensy již od roku 2019.

Ve školním roce 2022/2023 otevíráme klub pro děti, které budou v tomto školním roce navštěvovat 3. – 5. třídu ZŠ.

27.04.2021
Vydejte se s námi do stratosféry!

Touha prozkoumat stratosféru a její vliv nejen na živé organismy stojí za projektem s názvem Společně na hranici vesmíru. Jeho cílem je vytvořit, podpořit a udržet malé vývojové a výzkumné týmy složené z techniků a výzkumníků z obou stran česko-slovenské hranice. Projekt jsme začali realizovat v listopadu 2020 a i přes nepřízeň okolních podmínek, úspěšně pokračuje.

Přihlašte se k odběru aktualit AKA, novinek z hvězdárny a akcí:

S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Více informací o zasílání novinek

Nacházíte se: Úvodní stránka » Program » Mediální výstupy » Rodinná sobota s Počasím kolem nás

Rodinná sobota s Počasím kolem nás

Možnost nahlédnout pod pokličku meteorologie nabídne rodinám s dětmi naše hvězdárna, která je v sobotu 19. září ve 14:00 h pozve na pořad s názvem Počasí kolem nás.

„Návštěvníkům ukážeme přístroje z meteorologické stanice, kterou v našem areálu provozuje Český hydrometeorologický ústav. Představíme jim staré i nové přístroje a způsoby, jakými se dříve měřilo. Také se seznámí s různými typy oblačnosti, případně se zvláštnostmi, které běžně neměříme, ale mohou se s nimi na obloze setkat,“ prozrazuje autor pořadu a odborný pracovník hvězdárny Jiří Srba.

Některé přístroje si zájemci budou moci osahat a vyzkoušet práci s nimi – například s ručním i digitálním anemometrem na měření síly větru a s teploměry, které kromě aktuální zaznamenávají i maximální a minimální teplotu vzduchu.

Na akci je nutná registrace, kterou lze provést do pátku 18. září do 12:00 h na telefonu 571 611 928 nebo na e-mailu hvezdarna@astrovm.cz. Platná je až po zpětném potvrzení. Více na www.astrovm.cz.

autor: Josef Beneš


   
Tato stránka je vytištěna z webu www.astrovm.cz
Těšíme se na Vaši návštěvu.
WebArchiv Hvězdárna Valašské Meziříčí, příspěvková organizace, Vsetínská 78, 757 01 Valašské Meziříčí
Příspěvková organizace Zlínského kraje. Telefon: 571 611 928, E-mail: info@astrovm.cz, Vyrobil: WebConsult.cz
Jak chráníme Vaše osobní údaje | Nastavení cookies