Hvězdárna Valašské Meziříčí
www.astrovm.cz
   


27.04.2021
Vydejte se s námi do stratosféry!

Touha prozkoumat stratosféru a její vliv nejen na živé organismy stojí za projektem s názvem Společně na hranici vesmíru. Jeho cílem je vytvořit, podpořit a udržet malé vývojové a výzkumné týmy složené z techniků a výzkumníků z obou stran česko-slovenské hranice. Projekt jsme začali realizovat v listopadu 2020 a i přes nepřízeň okolních podmínek, úspěšně pokračuje.

13.11.2020
Zákryty hvězd? Fascinující disciplína!

Stačí být ve správný čas na správném místě, a i pozorný amatér se může stát svědkem fascinující podívané. A když sledovaný úkaz navíc doloží kamerovým záznamem, může svým dílem přispět k bližšímu poznání nebeských objektů. Pozorování zákrytů hvězd je zkrátka vzrušující astronomická disciplína, a proto není divu, že Petr Zelený se jí věnuje bezmála třicet let.

02.11.2020
Astronomický kroužek pokračuje ON-LINE

Astronomický kroužek probíhá od října prostřednictvím online konferencí. V uvedeném formátu jeho činnost probíhala i v jarních měsících. Tato komunikace není pro vzdělávací činnost zcela ideálním prostředkem, ale snažíme se jednak systematicky pokračoval v již započaté činnosti a zároveň chceme zachovat vazby a kontakty, které v kroužku máme.

Přihlašte se k odběru aktualit AKA, novinek z hvězdárny a akcí:

S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Více informací o zasílání novinek

Nacházíte se: Úvodní stránka » Program » Mediální výstupy » Rodinná sobota s Počasím kolem nás

Rodinná sobota s Počasím kolem nás

Možnost nahlédnout pod pokličku meteorologie nabídne rodinám s dětmi naše hvězdárna, která je v sobotu 19. září ve 14:00 h pozve na pořad s názvem Počasí kolem nás.

„Návštěvníkům ukážeme přístroje z meteorologické stanice, kterou v našem areálu provozuje Český hydrometeorologický ústav. Představíme jim staré i nové přístroje a způsoby, jakými se dříve měřilo. Také se seznámí s různými typy oblačnosti, případně se zvláštnostmi, které běžně neměříme, ale mohou se s nimi na obloze setkat,“ prozrazuje autor pořadu a odborný pracovník hvězdárny Jiří Srba.

Některé přístroje si zájemci budou moci osahat a vyzkoušet práci s nimi – například s ručním i digitálním anemometrem na měření síly větru a s teploměry, které kromě aktuální zaznamenávají i maximální a minimální teplotu vzduchu.

Na akci je nutná registrace, kterou lze provést do pátku 18. září do 12:00 h na telefonu 571 611 928 nebo na e-mailu hvezdarna@astrovm.cz. Platná je až po zpětném potvrzení. Více na www.astrovm.cz.

autor: Josef Beneš

NásledujícíZpět
Rodinná sobota s Počasím kolem nás - ilustrační foto z roku 2018 1
12


   
Tato stránka je vytištěna z webu www.astrovm.cz
Těšíme se na Vaši návštěvu.
WebArchiv Hvězdárna Valašské Meziříčí, příspěvková organizace, Vsetínská 78, 757 01 Valašské Meziříčí
Příspěvková organizace Zlínského kraje. Telefon: 571 611 928, E-mail: info@astrovm.cz, Vyrobil: WebConsult.cz
Jak chráníme Vaše osobní údaje