Hvězdárna Valašské Meziříčí
www.astrovm.cz
Zřizovatelem organizace je
   


03.06.2024
Neformální setkání partnerů klíčového projektu Hvězdárny Valašské Meziříčí

Poslední květnovou středu roku 2024 se v areálu Hvězdárny Valašské Meziříčí, p. o. uskutečnilo setkání partnerů projektu Kulturního a kreativního centra – Hvězdárna Valašské Meziříčí, p. o. V současné době finišují přípravy pro zahájení samotné stavby nového objektu, ale stejně tak se snažíme nacházet a rozvíjet spolupráci s řadou partnerů, kteří nám mohou s činností v nových prostorách pomoci.

14.04.2024
Víkendová stáž studentů Společné laboratoře optiky UP a FZÚ AV ČR

Již tradičně se minimálně jednou za rok na naší hvězdárně objeví studenti předmětu SLO/PA Univerzity Palackého v Olomouci, Společné laboratoře optiky UP a FZÚ AV ČR. Stejně tomu bylo i letos, ale přece jen ta letošní stáž byla něčím výjimečná… světe div se, vyšlo nám počasí! A čím vším se studenti u nás zabývali? Hlavními tématy byly astronomické přístroje, astronomická pozorování a jejich zpracování.

18.03.2024
Hvězdárna na Den hvězdáren a planetárií představila nové modely Slunce a Země

Také valašskomeziříčská hvězdárna se v pátek 15. 3. 2024 zapojila do celorepublikového Dne hvězdáren a planetárií, aby veřejnosti představila práci těchto pracovišť, jejich význam a přínosy. Připravili jsme bohatý program od odpoledních až do večerních hodin, kdy si mohli trpěliví návštěvníci prohlédnout nejen našeho nejbližšího nebeského souputníka, ale také největší planetu Sluneční soustavy Jupiter. Odpolední programy byl určený zejména dětem a v podvečer jsme veřejnosti slavnostně představili dva nové nafukovací modely těles nebeských, Slunce a naší planety Země.

Přihlašte se k odběru aktualit AKA, novinek z hvězdárny a akcí:

S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Více informací o zasílání novinek

Nacházíte se: Úvodní stránka » Program » Mediální výstupy » Rakety, čaj a sušenky ve hvězdárně

Rakety, čaj a sušenky ve hvězdárně

Ještě dva pořady – vedle běžných večerních pozorování a denních exkurzí – uspořádá do konce školního roku naše hvězdárna. 

Nejprve to bude Cesta ke hvězdám, která se uskuteční v sobotu 19. června od 14:00 hodin a bude určena rodinám s dětmi. „Společně se podíváme mezi první snílky o cestách do vesmíru a na některé jejich úspěšné i méně zdařilé nápady. Také si ukážeme, na jakém principu fungují rakety, a seznámíme se s prvními zvířecími kosmonauty,“ prozrazuje autor pořadu a odborný pracovník hvězdárny Tomáš Pečiva. Rodinné odpoledne završí výroba jednoduchých raket na vodní pohon, které návštěvníci vypustí k nebi pomocí speciálního katapultu. 

O necelý týden později – v pátek 25. června ve 21:00 hodin – bude hvězdárna dějištěm pohodové akce nazvané Čaj o jednadvacáté. „Bude to tradiční symbolické rozloučení se školním rokem,“ avizuje průvodce pořadem a odborný pracovník hvězdárny Radek Kraus. „Zájemce pozveme na trochu jiné pozorování večerní oblohy. Projdeme si náš areál a budeme si vyprávět nejen o hvězdách, ale i o souhvězdích a příbězích, které se k nim váží,“ upřesňuje Kraus a dodává, že v duchu názvu pořadu nebude chybět malé občerstvení v podobě čaje a sušenek.

Vstupné na obě akce bude 50 Kč pro dospělé a 40 Kč pro mládež. U pořadu Cesta ke hvězdám je nutná rezervace na telefonu 571 611 928 nebo e-mailu info@astrovm.cz, která je platná až po našem potvrzení. Více informací najdete na www.astrovm.cz.

autor: Josef Beneš


   
Tato stránka je vytištěna z webu www.astrovm.cz
Těšíme se na Vaši návštěvu.
WebArchiv Hvězdárna Valašské Meziříčí, příspěvková organizace, Vsetínská 78, 757 01 Valašské Meziříčí
Příspěvková organizace Zlínského kraje. Telefon: 571 611 928, Mobil: 777 277 134, E-mail: info@astrovm.cz
Jak chráníme Vaše osobní údaje | Nastavení cookies | Vyrobil: WebConsult.cz