Hvězdárna Valašské Meziříčí
www.astrovm.cz
   


27.04.2021
Vydejte se s námi do stratosféry!

Touha prozkoumat stratosféru a její vliv nejen na živé organismy stojí za projektem s názvem Společně na hranici vesmíru. Jeho cílem je vytvořit, podpořit a udržet malé vývojové a výzkumné týmy složené z techniků a výzkumníků z obou stran česko-slovenské hranice. Projekt jsme začali realizovat v listopadu 2020 a i přes nepřízeň okolních podmínek, úspěšně pokračuje.

13.11.2020
Zákryty hvězd? Fascinující disciplína!

Stačí být ve správný čas na správném místě, a i pozorný amatér se může stát svědkem fascinující podívané. A když sledovaný úkaz navíc doloží kamerovým záznamem, může svým dílem přispět k bližšímu poznání nebeských objektů. Pozorování zákrytů hvězd je zkrátka vzrušující astronomická disciplína, a proto není divu, že Petr Zelený se jí věnuje bezmála třicet let.

02.11.2020
Astronomický kroužek pokračuje ON-LINE

Astronomický kroužek probíhá od října prostřednictvím online konferencí. V uvedeném formátu jeho činnost probíhala i v jarních měsících. Tato komunikace není pro vzdělávací činnost zcela ideálním prostředkem, ale snažíme se jednak systematicky pokračoval v již započaté činnosti a zároveň chceme zachovat vazby a kontakty, které v kroužku máme.

Přihlašte se k odběru aktualit AKA, novinek z hvězdárny a akcí:

S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Více informací o zasílání novinek

Nacházíte se: Úvodní stránka » Program » Mediální výstupy » Hvězdárna přijme další táborníky

Hvězdárna přijme další táborníky

 Další děti se zájmem o astronomii mohou prožít část letních prázdnin v naší hvězdárně. 

„Pro velký zájem jsme se rozhodli uspořádat také druhý turnus příměstského tábora, který proběhne od 23. do 27. srpna,“ sděluje odborný pracovník hvězdárny a každoroční táborový vedoucí Radek Kraus s tím, že první turnus příměstského i tradiční pobytový tábor jsou už obsazeny.

      

Na příměstský tábor, jehož účastníci se každé odpoledne vracejí domů, lze přihlásit děti od 6 let. „Je to vzdělávací tábor, na němž hravou formou poznávají noční oblohu, učí se na ní orientovat a osvojují si základy experimentální fyziky,“ popisuje Kraus. Mimo to se táborníci věnují programování malých robotů, sportují, kreslí a podnikají výlety do okolí.

Všechny potřebné informace včetně přihlášek lze nalézt na webu www.astrovm.cz, odkaz Dětem.

autor: Josef Beneš


   
Tato stránka je vytištěna z webu www.astrovm.cz
Těšíme se na Vaši návštěvu.
WebArchiv Hvězdárna Valašské Meziříčí, příspěvková organizace, Vsetínská 78, 757 01 Valašské Meziříčí
Příspěvková organizace Zlínského kraje. Telefon: 571 611 928, E-mail: info@astrovm.cz, Vyrobil: WebConsult.cz
Jak chráníme Vaše osobní údaje