Hvězdárna Valašské Meziříčí
www.astrovm.cz
   


27.04.2021
Vydejte se s námi do stratosféry!

Touha prozkoumat stratosféru a její vliv nejen na živé organismy stojí za projektem s názvem Společně na hranici vesmíru. Jeho cílem je vytvořit, podpořit a udržet malé vývojové a výzkumné týmy složené z techniků a výzkumníků z obou stran česko-slovenské hranice. Projekt jsme začali realizovat v listopadu 2020 a i přes nepřízeň okolních podmínek, úspěšně pokračuje.

13.11.2020
Zákryty hvězd? Fascinující disciplína!

Stačí být ve správný čas na správném místě, a i pozorný amatér se může stát svědkem fascinující podívané. A když sledovaný úkaz navíc doloží kamerovým záznamem, může svým dílem přispět k bližšímu poznání nebeských objektů. Pozorování zákrytů hvězd je zkrátka vzrušující astronomická disciplína, a proto není divu, že Petr Zelený se jí věnuje bezmála třicet let.

02.11.2020
Astronomický kroužek pokračuje ON-LINE

Astronomický kroužek probíhá od října prostřednictvím online konferencí. V uvedeném formátu jeho činnost probíhala i v jarních měsících. Tato komunikace není pro vzdělávací činnost zcela ideálním prostředkem, ale snažíme se jednak systematicky pokračoval v již započaté činnosti a zároveň chceme zachovat vazby a kontakty, které v kroužku máme.

Přihlašte se k odběru aktualit AKA, novinek z hvězdárny a akcí:

S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Více informací o zasílání novinek

Nacházíte se: Úvodní stránka » Program » Mediální výstupy » Hejtman se zajímal o vzdělávací centrum

Hejtman se zajímal o vzdělávací centrum

 Hejtman Jiří Čunek se dnes v naší hvězdárně zajímal o připravovanou výstavbu Výzkumného, vzdělávacího a inovačního centra pro mladé.

Návštěva hvězdárny, která je příspěvkovou organizací Zlínského kraje, byla součástí hejtmanova kontrolního dne. Dnešní program věnoval velkým investičním akcím kraje v Rožnově pod Radhoštěm a Valašském Meziříčí. „Vždy si nejprve na místě udělám vlastní názor, zda daný projekt chci navrhnout radě a zastupitelstvu k financování. Rozhodovat od stolu není nikdy dobře,“ vysvětlil Čunek.

Projekt výzkumného, vzdělávacího a inovačního centra je mu velmi blízký nejen proto, že v mládí se o astronomii zajímal. „Znalost alespoň toho, co je na obloze viditelné, člověka posouvá dále. Patří to k základům vzdělání a napomáhá i formování pocitu pokory, když zjistíme, že vesmír je nekonečný a my jsme jeho nepatrnou součástí,“ dodal hejtman, jenž považuje za důležité, že hvězdárna je výzkumnou a zároveň vzdělávací institucí. 

Jako velmi potřebnou hodnotí hejtmanovu návštěvu také ředitel hvězdárny. „Seznámil se se základním stavem krajského majetku a zkontroloval průběh investiční akce spočívající v revitalizaci prostranství před hlavní budovou hvězdárny. Probrali jsme také budoucí investice a naše další plány v oblasti vzdělávání i cestovního ruchu,“ informoval Libor Lenža. 

 

 

autor: Josef Beneš

PředchozíNásledujícíZpět
Hejtman Jiří Čunek navštívil hvězdárnu 10
«« Předchozí678910Následující »»


   
Tato stránka je vytištěna z webu www.astrovm.cz
Těšíme se na Vaši návštěvu.
WebArchiv Hvězdárna Valašské Meziříčí, příspěvková organizace, Vsetínská 78, 757 01 Valašské Meziříčí
Příspěvková organizace Zlínského kraje. Telefon: 571 611 928, E-mail: info@astrovm.cz, Vyrobil: WebConsult.cz
Jak chráníme Vaše osobní údaje