Hvězdárna Valašské Meziříčí
www.astrovm.cz
   


01.06.2022
Klub nadaných dětí ve školním roce 2022/2023

Od září 2022 bude Hvězdárna Valašské Meziříčí, p. o. nabírat nové zájemce do Klubu nadaných dětí, který zde funguje pod záštitou Dětské mensy již od roku 2019.

Ve školním roce 2022/2023 otevíráme klub pro děti, které budou v tomto školním roce navštěvovat 3. – 5. třídu ZŠ.

27.04.2021
Vydejte se s námi do stratosféry!

Touha prozkoumat stratosféru a její vliv nejen na živé organismy stojí za projektem s názvem Společně na hranici vesmíru. Jeho cílem je vytvořit, podpořit a udržet malé vývojové a výzkumné týmy složené z techniků a výzkumníků z obou stran česko-slovenské hranice. Projekt jsme začali realizovat v listopadu 2020 a i přes nepřízeň okolních podmínek, úspěšně pokračuje.

13.11.2020
Zákryty hvězd? Fascinující disciplína!

Stačí být ve správný čas na správném místě, a i pozorný amatér se může stát svědkem fascinující podívané. A když sledovaný úkaz navíc doloží kamerovým záznamem, může svým dílem přispět k bližšímu poznání nebeských objektů. Pozorování zákrytů hvězd je zkrátka vzrušující astronomická disciplína, a proto není divu, že Petr Zelený se jí věnuje bezmála třicet let.

Přihlašte se k odběru aktualit AKA, novinek z hvězdárny a akcí:

S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Více informací o zasílání novinek

Nacházíte se: Úvodní stránka » Program » Mediální výstupy » Hejtman se zajímal o vzdělávací centrum

Hejtman se zajímal o vzdělávací centrum

 Hejtman Jiří Čunek se dnes v naší hvězdárně zajímal o připravovanou výstavbu Výzkumného, vzdělávacího a inovačního centra pro mladé.

Návštěva hvězdárny, která je příspěvkovou organizací Zlínského kraje, byla součástí hejtmanova kontrolního dne. Dnešní program věnoval velkým investičním akcím kraje v Rožnově pod Radhoštěm a Valašském Meziříčí. „Vždy si nejprve na místě udělám vlastní názor, zda daný projekt chci navrhnout radě a zastupitelstvu k financování. Rozhodovat od stolu není nikdy dobře,“ vysvětlil Čunek.

Projekt výzkumného, vzdělávacího a inovačního centra je mu velmi blízký nejen proto, že v mládí se o astronomii zajímal. „Znalost alespoň toho, co je na obloze viditelné, člověka posouvá dále. Patří to k základům vzdělání a napomáhá i formování pocitu pokory, když zjistíme, že vesmír je nekonečný a my jsme jeho nepatrnou součástí,“ dodal hejtman, jenž považuje za důležité, že hvězdárna je výzkumnou a zároveň vzdělávací institucí. 

Jako velmi potřebnou hodnotí hejtmanovu návštěvu také ředitel hvězdárny. „Seznámil se se základním stavem krajského majetku a zkontroloval průběh investiční akce spočívající v revitalizaci prostranství před hlavní budovou hvězdárny. Probrali jsme také budoucí investice a naše další plány v oblasti vzdělávání i cestovního ruchu,“ informoval Libor Lenža. 

 

 

autor: Josef Beneš


   
Tato stránka je vytištěna z webu www.astrovm.cz
Těšíme se na Vaši návštěvu.
WebArchiv Hvězdárna Valašské Meziříčí, příspěvková organizace, Vsetínská 78, 757 01 Valašské Meziříčí
Příspěvková organizace Zlínského kraje. Telefon: 571 611 928, E-mail: info@astrovm.cz, Vyrobil: WebConsult.cz
Jak chráníme Vaše osobní údaje | Nastavení cookies