Hvězdárna Valašské Meziříčí
www.astrovm.cz
   


02.02.2023
Astronomická olympiáda

Na počátku ledna tohoto roku organizovala hvězdárna pro členy astronomického kroužku školní kolo astronomické olympiády v kategorii EF (8. a 9. třída.). Za necelých 60 minut museli její účastníci odpovědět na cca 20 otázek a vypočítat několik příkladů. Tak například museli znát termíny jako radiant, atmosférická refrakce anebo Langrandeův bod. Matematicky pak měli zvládnout  např. výpočet rychlosti vzdalování hvězdy.

01.06.2022
Klub nadaných dětí ve školním roce 2022/2023

Od září 2022 bude Hvězdárna Valašské Meziříčí, p. o. nabírat nové zájemce do Klubu nadaných dětí, který zde funguje pod záštitou Dětské mensy již od roku 2019.

Ve školním roce 2022/2023 otevíráme klub pro děti, které budou v tomto školním roce navštěvovat 3. – 5. třídu ZŠ.

27.04.2021
Vydejte se s námi do stratosféry!

Touha prozkoumat stratosféru a její vliv nejen na živé organismy stojí za projektem s názvem Společně na hranici vesmíru. Jeho cílem je vytvořit, podpořit a udržet malé vývojové a výzkumné týmy složené z techniků a výzkumníků z obou stran česko-slovenské hranice. Projekt jsme začali realizovat v listopadu 2020 a i přes nepřízeň okolních podmínek, úspěšně pokračuje.

Přihlašte se k odběru aktualit AKA, novinek z hvězdárny a akcí:

S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Více informací o zasílání novinek

Nacházíte se: Úvodní stránka » Program » Mediální výstupy » Den bude patřit hvězdárnám a planetáriím

Den bude patřit hvězdárnám a planetáriím

Den hvězdáren a planetárií proběhne v pátek 19. března v celém Česku. Naše hvězdárna při tom nebude chybět.

Letošní třetí ročník celostátní akce, jejímž cílem je přiblížit veřejnosti činnost hvězdáren a planetárií a přispět k popularizaci astronomie a příbuzných vědních oborů obecně, se vzhledem k pandemické situaci uskuteční pouze ve virtuálním prostoru.

„Pro zájemce jsme připravili pestrý on-line program,“ informuje Petr Zelený, jenž koordinuje účast naší hvězdárny. „Od 17 hodin budou moci podniknout malou videoprocházku naším areálem. Na ni navážeme několika videi s ukázkami fyzikálních pokusů, jež připravujeme pro naše a slovenské školáky. Závěrečnou krátkou přednáškou připomeneme významný milník v dobývání vesmíru – první let člověka do vesmíru, od nějž 12. dubna uplyne 60 let.“

Lidé budou moci sledovat program valašskomeziříčské hvězdárny na jejím webu www.astrovm.cz – postačí kliknout na ikonu YouTube na titulní straně, v pravé záložce dole. Účast na akci pořádané Asociací hvězdáren a planetárií považuje ředitel hvězdárny za samozřejmou. „Jsou to instituce, které zajišťují nejen vzdělávání a popularizaci, ale svým způsobem i zábavu a zážitky,“ dodává Libor Lenža.

Podrobnosti najdete na https://www.astrovm.cz/cz/program/kalendar-akci/den-hvezdaren-a-planetarii1.html.

autor: Josef Beneš


   
Tato stránka je vytištěna z webu www.astrovm.cz
Těšíme se na Vaši návštěvu.
WebArchiv Hvězdárna Valašské Meziříčí, příspěvková organizace, Vsetínská 78, 757 01 Valašské Meziříčí
Příspěvková organizace Zlínského kraje. Telefon: 571 611 928, E-mail: info@astrovm.cz, Vyrobil: WebConsult.cz
Jak chráníme Vaše osobní údaje | Nastavení cookies