Hvězdárna Valašské Meziříčí
www.astrovm.cz
Zřizovatelem organizace je
   


05.01.2024
Činnost Klubu nadaných dětí ve školním roce 2023/2024

Klub nadaných dětí funguje na hvězdárně od roku 2019. Klub se každý nový školní rok otevírá pro nové zájemce, výjimkou byl hned první ročník, který se kvůli covidovým omezením protáhl na roky dva.
Ve školním roce 2023/2024 klub navštěvuje 8 chlapců ve věku 8-10 let se svým jedním rodičem.

15.12.2023
Zapomenuté výročí – Bohumil Maleček

V letošním roce uplynulo 100 let od narození Ing. Bohumila Malečka CSc., který působil na hvězdárně ve Valašském Meziříčí v letech 1961-1989 nejen jako ředitel, ale i jako odborný pracovník a organizátor sítě pozorovatelů zákrytů hvězd tělesy sluneční soustavy. Vystudovaný geoget se specializací na astronomickou geodézii. 

30.11.2023
Astronomická olympiáda 2023/2024

V uplynulých dnech se členové astronomických kroužků hvězdárny pokusili uspět ve školním kole astronomické olympiády v těchto kategoriích: 6. a 7. třída a 8. a 9. třída. Do tohoto vědomostního zápolení se zapojilo celkem 13 dětí s tím, že pro některé to bude zkouška tzv. nanečisto a skutečné vědomostní zápolení je bude čekat až v následujících letech.

Přihlašte se k odběru aktualit AKA, novinek z hvězdárny a akcí:

S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Více informací o zasílání novinek

Nacházíte se: Úvodní stránka » Program » Mediální výstupy » Den bude patřit hvězdárnám a planetáriím

Den bude patřit hvězdárnám a planetáriím

Den hvězdáren a planetárií proběhne v pátek 19. března v celém Česku. Naše hvězdárna při tom nebude chybět.

Letošní třetí ročník celostátní akce, jejímž cílem je přiblížit veřejnosti činnost hvězdáren a planetárií a přispět k popularizaci astronomie a příbuzných vědních oborů obecně, se vzhledem k pandemické situaci uskuteční pouze ve virtuálním prostoru.

„Pro zájemce jsme připravili pestrý on-line program,“ informuje Petr Zelený, jenž koordinuje účast naší hvězdárny. „Od 17 hodin budou moci podniknout malou videoprocházku naším areálem. Na ni navážeme několika videi s ukázkami fyzikálních pokusů, jež připravujeme pro naše a slovenské školáky. Závěrečnou krátkou přednáškou připomeneme významný milník v dobývání vesmíru – první let člověka do vesmíru, od nějž 12. dubna uplyne 60 let.“

Lidé budou moci sledovat program valašskomeziříčské hvězdárny na jejím webu www.astrovm.cz – postačí kliknout na ikonu YouTube na titulní straně, v pravé záložce dole. Účast na akci pořádané Asociací hvězdáren a planetárií považuje ředitel hvězdárny za samozřejmou. „Jsou to instituce, které zajišťují nejen vzdělávání a popularizaci, ale svým způsobem i zábavu a zážitky,“ dodává Libor Lenža.

Podrobnosti najdete na https://www.astrovm.cz/cz/program/kalendar-akci/den-hvezdaren-a-planetarii1.html.

autor: Josef Beneš


   
Tato stránka je vytištěna z webu www.astrovm.cz
Těšíme se na Vaši návštěvu.
WebArchiv Hvězdárna Valašské Meziříčí, příspěvková organizace, Vsetínská 78, 757 01 Valašské Meziříčí
Příspěvková organizace Zlínského kraje. Telefon: 571 611 928, E-mail: info@astrovm.cz, Vyrobil: WebConsult.cz
Jak chráníme Vaše osobní údaje | Nastavení cookies