Hvězdárna Valašské Meziříčí
www.astrovm.cz
   


27.04.2021
Vydejte se s námi do stratosféry!

Touha prozkoumat stratosféru a její vliv nejen na živé organismy stojí za projektem s názvem Společně na hranici vesmíru. Jeho cílem je vytvořit, podpořit a udržet malé vývojové a výzkumné týmy složené z techniků a výzkumníků z obou stran česko-slovenské hranice. Projekt jsme začali realizovat v listopadu 2020 a i přes nepřízeň okolních podmínek, úspěšně pokračuje.

13.11.2020
Zákryty hvězd? Fascinující disciplína!

Stačí být ve správný čas na správném místě, a i pozorný amatér se může stát svědkem fascinující podívané. A když sledovaný úkaz navíc doloží kamerovým záznamem, může svým dílem přispět k bližšímu poznání nebeských objektů. Pozorování zákrytů hvězd je zkrátka vzrušující astronomická disciplína, a proto není divu, že Petr Zelený se jí věnuje bezmála třicet let.

02.11.2020
Astronomický kroužek pokračuje ON-LINE

Astronomický kroužek probíhá od října prostřednictvím online konferencí. V uvedeném formátu jeho činnost probíhala i v jarních měsících. Tato komunikace není pro vzdělávací činnost zcela ideálním prostředkem, ale snažíme se jednak systematicky pokračoval v již započaté činnosti a zároveň chceme zachovat vazby a kontakty, které v kroužku máme.

Přihlašte se k odběru aktualit AKA, novinek z hvězdárny a akcí:

S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Více informací o zasílání novinek

Nacházíte se: Úvodní stránka » Program » Mediální výstupy » Den bude patřit hvězdárnám a planetáriím

Den bude patřit hvězdárnám a planetáriím

Den hvězdáren a planetárií proběhne v pátek 19. března v celém Česku. Naše hvězdárna při tom nebude chybět.

Letošní třetí ročník celostátní akce, jejímž cílem je přiblížit veřejnosti činnost hvězdáren a planetárií a přispět k popularizaci astronomie a příbuzných vědních oborů obecně, se vzhledem k pandemické situaci uskuteční pouze ve virtuálním prostoru.

„Pro zájemce jsme připravili pestrý on-line program,“ informuje Petr Zelený, jenž koordinuje účast naší hvězdárny. „Od 17 hodin budou moci podniknout malou videoprocházku naším areálem. Na ni navážeme několika videi s ukázkami fyzikálních pokusů, jež připravujeme pro naše a slovenské školáky. Závěrečnou krátkou přednáškou připomeneme významný milník v dobývání vesmíru – první let člověka do vesmíru, od nějž 12. dubna uplyne 60 let.“

Lidé budou moci sledovat program valašskomeziříčské hvězdárny na jejím webu www.astrovm.cz – postačí kliknout na ikonu YouTube na titulní straně, v pravé záložce dole. Účast na akci pořádané Asociací hvězdáren a planetárií považuje ředitel hvězdárny za samozřejmou. „Jsou to instituce, které zajišťují nejen vzdělávání a popularizaci, ale svým způsobem i zábavu a zážitky,“ dodává Libor Lenža.

Podrobnosti najdete na https://www.astrovm.cz/cz/program/kalendar-akci/den-hvezdaren-a-planetarii1.html.

autor: Josef Beneš


   
Tato stránka je vytištěna z webu www.astrovm.cz
Těšíme se na Vaši návštěvu.
WebArchiv Hvězdárna Valašské Meziříčí, příspěvková organizace, Vsetínská 78, 757 01 Valašské Meziříčí
Příspěvková organizace Zlínského kraje. Telefon: 571 611 928, E-mail: info@astrovm.cz, Vyrobil: WebConsult.cz
Jak chráníme Vaše osobní údaje