Hvězdárna Valašské Meziříčí
www.astrovm.cz
   


01.06.2022
Klub nadaných dětí ve školním roce 2022/2023

Od září 2022 bude Hvězdárna Valašské Meziříčí, p. o. nabírat nové zájemce do Klubu nadaných dětí, který zde funguje pod záštitou Dětské mensy již od roku 2019.

Ve školním roce 2022/2023 otevíráme klub pro děti, které budou v tomto školním roce navštěvovat 3. – 5. třídu ZŠ.

27.04.2021
Vydejte se s námi do stratosféry!

Touha prozkoumat stratosféru a její vliv nejen na živé organismy stojí za projektem s názvem Společně na hranici vesmíru. Jeho cílem je vytvořit, podpořit a udržet malé vývojové a výzkumné týmy složené z techniků a výzkumníků z obou stran česko-slovenské hranice. Projekt jsme začali realizovat v listopadu 2020 a i přes nepřízeň okolních podmínek, úspěšně pokračuje.

13.11.2020
Zákryty hvězd? Fascinující disciplína!

Stačí být ve správný čas na správném místě, a i pozorný amatér se může stát svědkem fascinující podívané. A když sledovaný úkaz navíc doloží kamerovým záznamem, může svým dílem přispět k bližšímu poznání nebeských objektů. Pozorování zákrytů hvězd je zkrátka vzrušující astronomická disciplína, a proto není divu, že Petr Zelený se jí věnuje bezmála třicet let.

Přihlašte se k odběru aktualit AKA, novinek z hvězdárny a akcí:

S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Více informací o zasílání novinek

Nacházíte se: Úvodní stránka » Program » Mediální výstupy » Astronomové zvou na hrátky se světlem

Astronomové zvou na hrátky se světlem

Myslíte si, že světlo není zrovna zábavné téma? Omyl!

Poznávejme svět světlem! Tato výzva dala název programu, vhodnému zejména pro rodiny s dětmi, který v sobotu 21. srpna od 14:00 hodin uspořádá naše hvězdárna. „Prostřednictvím her a zábavných pokusů seznámíme návštěvníky se světlem kolem nás,“ informuje autorka programu a odborná pracovnice hvězdárny Naďa Lenžová.

Lidé se dovědí, odkud se světlo bere, jaké převratné objevy a vynálezy jsou s ním spjaté, a poznají jeho základní vlastnosti. „Spatří odraz a lom světla, pomocí speciálních brýlí ho rozloží a zjistí, jakým nejužším otvorem může projít světelný paprsek. Za příznivých podmínek budou dalekohledem v hlavní kopuli pozorovat sluneční záření. Chybět nebudou ani pokusy se světly a stíny,“ upřesňuje Lenžová.

Na program se lze přihlásit na telefonním čísle 571 611 928 nebo na e-mailu info@astrovm.cz.  Podrobnosti najdete na webu www.astrovm.cz.

autor: Josef Beneš


   
Tato stránka je vytištěna z webu www.astrovm.cz
Těšíme se na Vaši návštěvu.
WebArchiv Hvězdárna Valašské Meziříčí, příspěvková organizace, Vsetínská 78, 757 01 Valašské Meziříčí
Příspěvková organizace Zlínského kraje. Telefon: 571 611 928, E-mail: info@astrovm.cz, Vyrobil: WebConsult.cz
Jak chráníme Vaše osobní údaje | Nastavení cookies