Hvězdárna Valašské Meziříčí
www.astrovm.cz
   


02.02.2023
Astronomická olympiáda

Na počátku ledna tohoto roku organizovala hvězdárna pro členy astronomického kroužku školní kolo astronomické olympiády v kategorii EF (8. a 9. třída.). Za necelých 60 minut museli její účastníci odpovědět na cca 20 otázek a vypočítat několik příkladů. Tak například museli znát termíny jako radiant, atmosférická refrakce anebo Langrandeův bod. Matematicky pak měli zvládnout  např. výpočet rychlosti vzdalování hvězdy.

01.06.2022
Klub nadaných dětí ve školním roce 2022/2023

Od září 2022 bude Hvězdárna Valašské Meziříčí, p. o. nabírat nové zájemce do Klubu nadaných dětí, který zde funguje pod záštitou Dětské mensy již od roku 2019.

Ve školním roce 2022/2023 otevíráme klub pro děti, které budou v tomto školním roce navštěvovat 3. – 5. třídu ZŠ.

27.04.2021
Vydejte se s námi do stratosféry!

Touha prozkoumat stratosféru a její vliv nejen na živé organismy stojí za projektem s názvem Společně na hranici vesmíru. Jeho cílem je vytvořit, podpořit a udržet malé vývojové a výzkumné týmy složené z techniků a výzkumníků z obou stran česko-slovenské hranice. Projekt jsme začali realizovat v listopadu 2020 a i přes nepřízeň okolních podmínek, úspěšně pokračuje.

Přihlašte se k odběru aktualit AKA, novinek z hvězdárny a akcí:

S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Více informací o zasílání novinek

Nacházíte se: Úvodní stránka » Program » Kalendář akcí » Nobelovy ceny v astronomii

Kalendář akcí

Nobelovy ceny v astronomii

Typ akce:přednáška
Termín konání akce: 21.04.2021 od 18:00

Hvězdárna Valašské Meziříčí vás dne 21. 4. 2021 od 18:00 hodin srdečně zve na on-line přednášku s názvem Nobelovy ceny v astronomii.


Nobelova cena je nejprestižnější ocenění vědecké práce.Uděluje se již 120 let v různých vědních oborech. Astronomie spadá do kategorie fyziky, a proto některé objevy byly v průběhu let ohodnoceny právě touto cenou. Týká se to objevů v blízkém i vzdáleném vesmíru, ale i technických záležitostí, jež astronomii významně pomohly. Přednáška bude průřezem fascinující historie, která odhalila mnoho tajemství vesmíru.


On-line přednášku Ladislava Šmelcera, odborného pracovníka hvězdárny, můžete sledovat na YouTube kanálu Hvězdárny Valašské Meziříčí HVM-EDU na adrese:
https://youtu.be/4FRV-wp4muA

 

 

 

 


   
Tato stránka je vytištěna z webu www.astrovm.cz
Těšíme se na Vaši návštěvu.
WebArchiv Hvězdárna Valašské Meziříčí, příspěvková organizace, Vsetínská 78, 757 01 Valašské Meziříčí
Příspěvková organizace Zlínského kraje. Telefon: 571 611 928, E-mail: info@astrovm.cz, Vyrobil: WebConsult.cz
Jak chráníme Vaše osobní údaje | Nastavení cookies