Hvězdárna Valašské Meziříčí
www.astrovm.cz
   


13.11.2020
Zákryty hvězd? Fascinující disciplína!

Stačí být ve správný čas na správném místě, a i pozorný amatér se může stát svědkem fascinující podívané. A když sledovaný úkaz navíc doloží kamerovým záznamem, může svým dílem přispět k bližšímu poznání nebeských objektů. Pozorování zákrytů hvězd je zkrátka vzrušující astronomická disciplína, a proto není divu, že Petr Zelený se jí věnuje bezmála třicet let.

02.11.2020
Astronomický kroužek pokračuje ON-LINE

Astronomický kroužek probíhá od října prostřednictvím online konferencí. V uvedeném formátu jeho činnost probíhala i v jarních měsících. Tato komunikace není pro vzdělávací činnost zcela ideálním prostředkem, ale snažíme se jednak systematicky pokračoval v již započaté činnosti a zároveň chceme zachovat vazby a kontakty, které v kroužku máme.

22.09.2020
Blízký vzdálený svět zákrytů a erupcí

Odborný pracovník naší hvězdárny Ladislav Šmelcer se zhlédl v proměnných hvězdách. Už téměř čtvrt století patří k jejich zaníceným pozorovatelům. Svého času byl předsedou Sekce proměnných hvězd a exoplanet při České astronomické společnosti, nyní je jejím místopředsedou a pořadatelem celostátního praktika. Téma tajuplných vesmírných těles prolíná celým následujícím rozhovorem.

Přihlašte se k odběru aktualit AKA, novinek z hvězdárny a akcí:

S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Více informací o zasílání novinek

Nacházíte se: Úvodní stránka » Program » Kalendář akcí » Nobelovy ceny v astronomii

Kalendář akcí

Nobelovy ceny v astronomii

Typ akce:přednáška
Termín konání akce: 21.04.2021 od 18:00

Hvězdárna Valašské Meziříčí vás dne 21. 4. 2021 od 18:00 hodin srdečně zve na on-line přednášku s názvem Nobelovy ceny v astronomii.


Nobelova cena je nejprestižnější ocenění vědecké práce.Uděluje se již 120 let v různých vědních oborech. Astronomie spadá do kategorie fyziky, a proto některé objevy byly v průběhu let ohodnoceny právě touto cenou. Týká se to objevů v blízkém i vzdáleném vesmíru, ale i technických záležitostí, jež astronomii významně pomohly. Přednáška bude průřezem fascinující historie, která odhalila mnoho tajemství vesmíru.


On-line přednášku Ladislava Šmelcera, odborného pracovníka hvězdárny, můžete sledovat na YouTube kanálu Hvězdárny Valašské Meziříčí HVM-EDU na adrese:
https://youtu.be/4FRV-wp4muA

 

 

 

 


   
Tato stránka je vytištěna z webu www.astrovm.cz
Těšíme se na Vaši návštěvu.
WebArchiv Hvězdárna Valašské Meziříčí, příspěvková organizace, Vsetínská 78, 757 01 Valašské Meziříčí
Příspěvková organizace Zlínského kraje. Telefon: 571 611 928, E-mail: info@astrovm.cz, Vyrobil: WebConsult.cz
Jak chráníme Vaše osobní údaje