Hvězdárna Valašské Meziříčí
www.astrovm.cz
   


02.02.2023
Astronomická olympiáda

Na počátku ledna tohoto roku organizovala hvězdárna pro členy astronomického kroužku školní kolo astronomické olympiády v kategorii EF (8. a 9. třída.). Za necelých 60 minut museli její účastníci odpovědět na cca 20 otázek a vypočítat několik příkladů. Tak například museli znát termíny jako radiant, atmosférická refrakce anebo Langrandeův bod. Matematicky pak měli zvládnout  např. výpočet rychlosti vzdalování hvězdy.

01.06.2022
Klub nadaných dětí ve školním roce 2022/2023

Od září 2022 bude Hvězdárna Valašské Meziříčí, p. o. nabírat nové zájemce do Klubu nadaných dětí, který zde funguje pod záštitou Dětské mensy již od roku 2019.

Ve školním roce 2022/2023 otevíráme klub pro děti, které budou v tomto školním roce navštěvovat 3. – 5. třídu ZŠ.

27.04.2021
Vydejte se s námi do stratosféry!

Touha prozkoumat stratosféru a její vliv nejen na živé organismy stojí za projektem s názvem Společně na hranici vesmíru. Jeho cílem je vytvořit, podpořit a udržet malé vývojové a výzkumné týmy složené z techniků a výzkumníků z obou stran česko-slovenské hranice. Projekt jsme začali realizovat v listopadu 2020 a i přes nepřízeň okolních podmínek, úspěšně pokračuje.

Přihlašte se k odběru aktualit AKA, novinek z hvězdárny a akcí:

S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Více informací o zasílání novinek

Nacházíte se: Úvodní stránka » Program » Kalendář akcí » KLEPÁNÍ NA NEBESKOU BRÁNU

Kalendář akcí

KLEPÁNÍ NA NEBESKOU BRÁNU

Místo konání akce:Zlín, 14|15 BAŤŮV INSTITUT, budova 15 továrního areálu, přednáškový sál A
Typ akce:přednáška
Termín konání akce: 21.10.2016 od 18:00

Zveme Vás na první přednášku z cyklu Současný svět vědy a společnosti - diskusní fórum nejen pro mladé.

Přednáší Ing. Tomáš Přibyl, publicista na volné noze v oblasti kosmonautiky

Proč a jak létají lidé do vesmíru a jakých osudových chyb či selhání se dopustili? Jak se z toho poučili a co nám to přineslo? Proč jsou lety do vesmíru značnou hybnou silou technického a technologického pokroku?

Jaké projekty slavily i přes původní skepsi úspěch a naopak, které přes počáteční nadšení a důvěru zcela zklamaly? Jak se státy „přetahovaly“ o první družici a jak vypadal program prvních kosmonautů až po závody o Měsíc? Proč von Braun nechtěl lunární modul, odmítal jako palivo vodík a kyslík v Saturnu V a přesto je považován za otce lunárního programu? Vývoj a využití amerických raketoplánů a osudy ruského protějšku Buranu. Jaké byly počátky mezinárodní kosmické stanice a proč vlastně létáme do vesmíru? Jsou vize Elona Muska tím správným směrem?

Pojďte se společně s námi podívat na inspirující a motivující historii i současnost světové kosmonautiky a kosmické techniky.

O autorovi
Publicista na volné noze v oblasti kosmonautiky a informační bezpečnosti. Autor mnoha knih literatury faktu (Smrt měla jméno Challenger, Den, kdy se nevrátila Columbia, Poklady kosmonautiky aj.).
Navštívil všechna kosmická střediska NASA, potkal se s více než dvěma sty kosmonauty, viděl startovat všechny americké raketoplány. Osobní stránky: http://www.kosmonaut.cz

 

Projekt SOUČASNÝ SVĚT VĚDY A SPOLEČNOSTI je realizován díky mimořádnému přínosu v podobě nadačního příspěvku, který poskytla Nadace Synot založená senátorem Ivo Valentou. Nadační příspěvek poskytla v rámci grantu školství a zájmové činnosti Nadace Synot 2016 a Individuálního grantu 2016.


Plakát ke stažení (pdf; 0,7 MB)


   
Tato stránka je vytištěna z webu www.astrovm.cz
Těšíme se na Vaši návštěvu.
WebArchiv Hvězdárna Valašské Meziříčí, příspěvková organizace, Vsetínská 78, 757 01 Valašské Meziříčí
Příspěvková organizace Zlínského kraje. Telefon: 571 611 928, E-mail: info@astrovm.cz, Vyrobil: WebConsult.cz
Jak chráníme Vaše osobní údaje | Nastavení cookies