Hvězdárna Valašské Meziříčí
www.astrovm.cz
   


27.04.2021
Vydejte se s námi do stratosféry!

Touha prozkoumat stratosféru a její vliv nejen na živé organismy stojí za projektem s názvem Společně na hranici vesmíru. Jeho cílem je vytvořit, podpořit a udržet malé vývojové a výzkumné týmy složené z techniků a výzkumníků z obou stran česko-slovenské hranice. Projekt jsme začali realizovat v listopadu 2020 a i přes nepřízeň okolních podmínek, úspěšně pokračuje.

13.11.2020
Zákryty hvězd? Fascinující disciplína!

Stačí být ve správný čas na správném místě, a i pozorný amatér se může stát svědkem fascinující podívané. A když sledovaný úkaz navíc doloží kamerovým záznamem, může svým dílem přispět k bližšímu poznání nebeských objektů. Pozorování zákrytů hvězd je zkrátka vzrušující astronomická disciplína, a proto není divu, že Petr Zelený se jí věnuje bezmála třicet let.

02.11.2020
Astronomický kroužek pokračuje ON-LINE

Astronomický kroužek probíhá od října prostřednictvím online konferencí. V uvedeném formátu jeho činnost probíhala i v jarních měsících. Tato komunikace není pro vzdělávací činnost zcela ideálním prostředkem, ale snažíme se jednak systematicky pokračoval v již započaté činnosti a zároveň chceme zachovat vazby a kontakty, které v kroužku máme.

Přihlašte se k odběru aktualit AKA, novinek z hvězdárny a akcí:

S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Více informací o zasílání novinek

Nacházíte se: Úvodní stránka » Program » Kalendář akcí » KLEPÁNÍ NA NEBESKOU BRÁNU

Kalendář akcí

KLEPÁNÍ NA NEBESKOU BRÁNU

Místo konání akce:Zlín, 14|15 BAŤŮV INSTITUT, budova 15 továrního areálu, přednáškový sál A
Typ akce:přednáška
Termín konání akce: 21.10.2016 od 18:00

Zveme Vás na první přednášku z cyklu Současný svět vědy a společnosti - diskusní fórum nejen pro mladé.

Přednáší Ing. Tomáš Přibyl, publicista na volné noze v oblasti kosmonautiky

Proč a jak létají lidé do vesmíru a jakých osudových chyb či selhání se dopustili? Jak se z toho poučili a co nám to přineslo? Proč jsou lety do vesmíru značnou hybnou silou technického a technologického pokroku?

Jaké projekty slavily i přes původní skepsi úspěch a naopak, které přes počáteční nadšení a důvěru zcela zklamaly? Jak se státy „přetahovaly“ o první družici a jak vypadal program prvních kosmonautů až po závody o Měsíc? Proč von Braun nechtěl lunární modul, odmítal jako palivo vodík a kyslík v Saturnu V a přesto je považován za otce lunárního programu? Vývoj a využití amerických raketoplánů a osudy ruského protějšku Buranu. Jaké byly počátky mezinárodní kosmické stanice a proč vlastně létáme do vesmíru? Jsou vize Elona Muska tím správným směrem?

Pojďte se společně s námi podívat na inspirující a motivující historii i současnost světové kosmonautiky a kosmické techniky.

O autorovi
Publicista na volné noze v oblasti kosmonautiky a informační bezpečnosti. Autor mnoha knih literatury faktu (Smrt měla jméno Challenger, Den, kdy se nevrátila Columbia, Poklady kosmonautiky aj.).
Navštívil všechna kosmická střediska NASA, potkal se s více než dvěma sty kosmonauty, viděl startovat všechny americké raketoplány. Osobní stránky: http://www.kosmonaut.cz

 

Projekt SOUČASNÝ SVĚT VĚDY A SPOLEČNOSTI je realizován díky mimořádnému přínosu v podobě nadačního příspěvku, který poskytla Nadace Synot založená senátorem Ivo Valentou. Nadační příspěvek poskytla v rámci grantu školství a zájmové činnosti Nadace Synot 2016 a Individuálního grantu 2016.


Plakát ke stažení (pdf; 0,7 MB)


   
Tato stránka je vytištěna z webu www.astrovm.cz
Těšíme se na Vaši návštěvu.
WebArchiv Hvězdárna Valašské Meziříčí, příspěvková organizace, Vsetínská 78, 757 01 Valašské Meziříčí
Příspěvková organizace Zlínského kraje. Telefon: 571 611 928, E-mail: info@astrovm.cz, Vyrobil: WebConsult.cz
Jak chráníme Vaše osobní údaje