Hvězdárna Valašské Meziříčí
www.astrovm.cz
   


03.12.2019
Spolupráce se Sekcí proměnných hvězd a exoplanet - ocenění činnosti

Pozorování proměnných hvězd probíhá na hvězdárně ve Valašském Meziříčí v éře digitálních CCD kamer dvacet let. Za tu dobu bylo pořízeno mnoho zajímavých dat a dosaženo i několika významných objevů. Od roku 2017 funguje na hvězdárně ve Valašském Meziříčí vzdáleně přístupný dalekohled Sekce proměnných hvězd a exoplanet. S jeho pomocí student olomouckého gymnázia Vojtěch Dienstbier pozoroval nově objevenou proměnnou hvězdu a jeho práce byla oceněna v soutěži Česká hlavička 2019 v kategorii UNIVERSUM.

22.10.2019
Slavnostní shromáždění u příležitosti 90 let Ballnerovy hvězdárny

V pátek 18. října 2019 proběhlo slavnostní setkání u příležitosti výročí založení Ballnerovy hvězdárny. Ta vznikala ze soukromých prostředků Antonína Ballnera (1900-1972) v letech 1929 až 1935. Mezi slavnostními hosty byli přítomni nejen zástupci odborné veřejnosti, ale i představitelé vedení města Valašské Meziříčí, a především zástupci rodiny Antonína Ballnera v osobě jeho vnučky Růženy Jungbauerové.

16.09.2019
Astronomický kroužek 2019/2020

Ve středu 18. 9. 2019 v 15.30 hodin se uskuteční na hvězdárně zahajovací schůzka astronomického kroužku pro všechny (téměř) příznivce denní a noční oblohy.

Přihlašte se k odběru aktualit AKA, novinek z hvězdárny a akcí:

S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Více informací o zasílání novinek

Nacházíte se: Úvodní stránka » Program » Kalendář akcí » Jak a proč se létá do stratosféry

Kalendář akcí

Jak a proč se létá do stratosféry

Místo konání akce:Hvězdárna Valašské Meziříčí
Typ akce:přednáška
Termín konání akce: 10.12.2019 od 18:00

Dne 10. prosince 2019 v 18:00 hodin pořádají  Hvězdárna Valašské Meziříčí p. o., Ústav chemie a biochemie AF MENDELU v Brně a Slovenská organizace pro vesmírné aktivity (SOSA) přednášku pro veřejnost

 

 

JAK A PROČ

SE LÉTÁ DO STRATOSFÉRY

 

Akce se koná v přednáškovém sále Hvězdárny Valašské Meziříčí, p. o.

 

Hvězdárna Valašské Meziříčí ve spolupráci s Ústavem chemie a biochemie a zejména Slovenskou organizací pro vesmírné aktivity společně realizovali již více jak 10 výzkumných letů na hranici vesmíru, do zemské stratosféry, do výšek až 40 km.
Jak a proč létáme do stratosféry? Co nám tyto lety poskytují? Technologické i experimentální výzvy a testování nových technologií. Skvělá příležitost pro prohloubení spolupráce a speciální vzdělávací aktivity. Studentské aktivity se stratosférickými experimenty. Z laboratoře do stratosféry.

Přednáší Libor Lenža a Lukáš Nejdl, Ústav chemie a biochemie AF MENDELU a zástupci Slovenské organizace pro vesmírné aktivity.

Vstup zdarma.

Plakát ke stažení:

Akce je pořádána v rámci projektu Společně mezi Zemí a vesmírem, spolufinancovaného OP Interreg V-A SR-ČR Fondem malých projektů.

     

 


V rámci přednášky, kterou pořádá Hvězdárna Valašské Meziříčí, příspěvková organizace, mohou být pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem prezentace organizátora akce. Hvězdárna Valašské Meziříčí, příspěvková organizace nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.


   
Tato stránka je vytištěna z webu www.astrovm.cz
Těšíme se na Vaši návštěvu.
WebArchiv Hvězdárna Valašské Meziříčí, příspěvková organizace, Vsetínská 78, 757 01 Valašské Meziříčí
Příspěvková organizace Zlínského kraje. Telefon: 571 611 928, E-mail: info@astrovm.cz, Vyrobil: WebConsult.cz
Jak chráníme Vaše osobní údaje