Hvězdárna Valašské Meziříčí
www.astrovm.cz
Zřizovatelem organizace je
   


03.06.2024
Neformální setkání partnerů klíčového projektu Hvězdárny Valašské Meziříčí

Poslední květnovou středu roku 2024 se v areálu Hvězdárny Valašské Meziříčí, p. o. uskutečnilo setkání partnerů projektu Kulturního a kreativního centra – Hvězdárna Valašské Meziříčí, p. o. V současné době finišují přípravy pro zahájení samotné stavby nového objektu, ale stejně tak se snažíme nacházet a rozvíjet spolupráci s řadou partnerů, kteří nám mohou s činností v nových prostorách pomoci.

14.04.2024
Víkendová stáž studentů Společné laboratoře optiky UP a FZÚ AV ČR

Již tradičně se minimálně jednou za rok na naší hvězdárně objeví studenti předmětu SLO/PA Univerzity Palackého v Olomouci, Společné laboratoře optiky UP a FZÚ AV ČR. Stejně tomu bylo i letos, ale přece jen ta letošní stáž byla něčím výjimečná… světe div se, vyšlo nám počasí! A čím vším se studenti u nás zabývali? Hlavními tématy byly astronomické přístroje, astronomická pozorování a jejich zpracování.

18.03.2024
Hvězdárna na Den hvězdáren a planetárií představila nové modely Slunce a Země

Také valašskomeziříčská hvězdárna se v pátek 15. 3. 2024 zapojila do celorepublikového Dne hvězdáren a planetárií, aby veřejnosti představila práci těchto pracovišť, jejich význam a přínosy. Připravili jsme bohatý program od odpoledních až do večerních hodin, kdy si mohli trpěliví návštěvníci prohlédnout nejen našeho nejbližšího nebeského souputníka, ale také největší planetu Sluneční soustavy Jupiter. Odpolední programy byl určený zejména dětem a v podvečer jsme veřejnosti slavnostně představili dva nové nafukovací modely těles nebeských, Slunce a naší planety Země.

Přihlašte se k odběru aktualit AKA, novinek z hvězdárny a akcí:

S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Více informací o zasílání novinek

Nacházíte se: Úvodní » Aktuality AK » Vydejte se na výlet do vesmíru

Vydejte se na výlet do vesmíru

07.03.2023

Výstavu Vesmír připravovali pracovníci Městského muzea a galerie ve Svitavách a Hvězdárna Valašské Meziříčí, p. o. se podílela zapůjčením několika putovních výstav na bannerech, které vhodně doplnili ostatní exponáty. Témata výstav jsou pestrá a navíc dávají návštěvníkovi ojedinělou možnost vidět několik těchto výstav v jednom místě a najednou.

Najdete zde například nejen ryze astronomická témata, jako je Sluneční soustava či moderní kosmologie, ale také například výstavy s tématikou kosmonautiky a kosmických technologií či dobývání Měsíce člověkem. Nechybí ani velmi atraktivní téma možnosti života ve vesmíru.

Kromě těchto výstav je ke zhlédnutí celá řada zajímavých technických exponátů a pomůcek z depozitářů Národního technického muzea i místního muzea.

Kromě toho byla výstava doplněna i doprovodnými akcemi zaměřenými zejména na školy a mládež. Na své si však přijde také široká veřejnost. Pro děti a dospělé s dětskou duší je připravena řada her, jako je třeba stavba rakety, poznávání planet ve 3D či karetní závody v dobývání kosmu.

Pokud se chcete na tuto výpravu ještě vydat, nezapomeňte, máte čas ještě do 19. března.

Další informace najdete na webu Městského muzea a galerie ve Svitavách.

Oficiální pozvánka na akci. 

Pohled na výstavu v Muzeu a galerii ve Svitavách (autor Jakub Vrána).

Pohled na výstavu v Muzeu a galerii ve Svitavách (autor Jakub Vrána).

Foto v úvodu: Záběr z výstavy (autor Muzeum a galerie ve Svitavách).

autor: Libor Lenža


   

Tato stránka je vytištěna z webu www.astrovm.cz
Těšíme se na Vaši návštěvu.
WebArchiv Hvězdárna Valašské Meziříčí, příspěvková organizace, Vsetínská 78, 757 01 Valašské Meziříčí
Příspěvková organizace Zlínského kraje. Telefon: 571 611 928, Mobil: 777 277 134, E-mail: info@astrovm.cz
Jak chráníme Vaše osobní údaje | Nastavení cookies | Vyrobil: WebConsult.cz