Hvězdárna Valašské Meziříčí
www.astrovm.cz
Zřizovatelem organizace je
   


03.06.2024
Neformální setkání partnerů klíčového projektu Hvězdárny Valašské Meziříčí

Poslední květnovou středu roku 2024 se v areálu Hvězdárny Valašské Meziříčí, p. o. uskutečnilo setkání partnerů projektu Kulturního a kreativního centra – Hvězdárna Valašské Meziříčí, p. o. V současné době finišují přípravy pro zahájení samotné stavby nového objektu, ale stejně tak se snažíme nacházet a rozvíjet spolupráci s řadou partnerů, kteří nám mohou s činností v nových prostorách pomoci.

14.04.2024
Víkendová stáž studentů Společné laboratoře optiky UP a FZÚ AV ČR

Již tradičně se minimálně jednou za rok na naší hvězdárně objeví studenti předmětu SLO/PA Univerzity Palackého v Olomouci, Společné laboratoře optiky UP a FZÚ AV ČR. Stejně tomu bylo i letos, ale přece jen ta letošní stáž byla něčím výjimečná… světe div se, vyšlo nám počasí! A čím vším se studenti u nás zabývali? Hlavními tématy byly astronomické přístroje, astronomická pozorování a jejich zpracování.

18.03.2024
Hvězdárna na Den hvězdáren a planetárií představila nové modely Slunce a Země

Také valašskomeziříčská hvězdárna se v pátek 15. 3. 2024 zapojila do celorepublikového Dne hvězdáren a planetárií, aby veřejnosti představila práci těchto pracovišť, jejich význam a přínosy. Připravili jsme bohatý program od odpoledních až do večerních hodin, kdy si mohli trpěliví návštěvníci prohlédnout nejen našeho nejbližšího nebeského souputníka, ale také největší planetu Sluneční soustavy Jupiter. Odpolední programy byl určený zejména dětem a v podvečer jsme veřejnosti slavnostně představili dva nové nafukovací modely těles nebeských, Slunce a naší planety Země.

Přihlašte se k odběru aktualit AKA, novinek z hvězdárny a akcí:

S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Více informací o zasílání novinek

Nacházíte se: Úvodní stránka » Pro návštěvníky » Omezení v areálu hvězdárny

Omezení v areálu hvězdárny

V červenci 2024 zahajujeme v areálu Hvězdárny Valašské Meziříčí, p. o. několik velkých investičních akcí. Největší akcí je stavba nové budovy Kulturního a kreativního centra v západní části areálu u ulice J. K. Tyla. Na tuto stavbu navazují další rozsahem menší stavby a stavební úpravy v blízkém okolí. Nebude tak přístupná velká část areálu, kde bude oplocené staveniště a budou se zde pohybovat stavební stroje a probíhat stavební práce.

Další dvě plánované akce omezí provoz v hlavní budově hvězdárny. První z nich je plánovaná výměna oken a dveří na hlavní budově a druhou je modernizace dvou menších observačních kopulí.

Výhradně budovy odborného pracoviště se týkají omezení provozu v souvislosti s modernizací 6m kopule, montáže dalekohledu a instalace 3 kusů dvoumetrových kopulí pro robotické observační systémy.

I přes tato omezení chceme udržet možnost návštěvy hvězdárny, avšak některé části areálu či budov nebudou přístupny veřejnosti v plném rozsahu a po celou dobu prázdnin.

Prosíme Vás o maximální opatrnost, respektování značení, oplocení a pokynů našich pracovníků nebo pracovníků stavby.

 

Děkujeme za pochopení a spolupráci a těšíme se na Vaši návštěvu.

autor: Libor Lenža


   
Tato stránka je vytištěna z webu www.astrovm.cz
Těšíme se na Vaši návštěvu.
WebArchiv Hvězdárna Valašské Meziříčí, příspěvková organizace, Vsetínská 78, 757 01 Valašské Meziříčí
Příspěvková organizace Zlínského kraje. Telefon: 571 611 928, Mobil: 777 277 134, E-mail: info@astrovm.cz
Jak chráníme Vaše osobní údaje | Nastavení cookies | Vyrobil: WebConsult.cz