Hvězdárna Valašské Meziříčí
www.astrovm.cz
   


27.04.2021
Vydejte se s námi do stratosféry!

Touha prozkoumat stratosféru a její vliv nejen na živé organismy stojí za projektem s názvem Společně na hranici vesmíru. Jeho cílem je vytvořit, podpořit a udržet malé vývojové a výzkumné týmy složené z techniků a výzkumníků z obou stran česko-slovenské hranice. Projekt jsme začali realizovat v listopadu 2020 a i přes nepřízeň okolních podmínek, úspěšně pokračuje.

13.11.2020
Zákryty hvězd? Fascinující disciplína!

Stačí být ve správný čas na správném místě, a i pozorný amatér se může stát svědkem fascinující podívané. A když sledovaný úkaz navíc doloží kamerovým záznamem, může svým dílem přispět k bližšímu poznání nebeských objektů. Pozorování zákrytů hvězd je zkrátka vzrušující astronomická disciplína, a proto není divu, že Petr Zelený se jí věnuje bezmála třicet let.

02.11.2020
Astronomický kroužek pokračuje ON-LINE

Astronomický kroužek probíhá od října prostřednictvím online konferencí. V uvedeném formátu jeho činnost probíhala i v jarních měsících. Tato komunikace není pro vzdělávací činnost zcela ideálním prostředkem, ale snažíme se jednak systematicky pokračoval v již započaté činnosti a zároveň chceme zachovat vazby a kontakty, které v kroužku máme.

Přihlašte se k odběru aktualit AKA, novinek z hvězdárny a akcí:

S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Více informací o zasílání novinek

Nacházíte se: Úvodní stránka » Program » Mediální výstupy » Z hvězdárny pod stromeček

Z hvězdárny pod stromeček

Přemýšlíte nad vánočním dárkem pro své blízké? Darujte jim Hvězdářský kalendář na rok 2021! Praktický stolní kalendář obsahuje přehled astronomických výročí, informace o polohách hvězd a planet pro daný den i atraktivní fotografie vesmírných těles, kosmických lodí a jubilujících průkopníků astronomie. Zanícené astronomy jistě potěší Hvězdářská ročenka s astronomickými daty pro rok 2021, která vychází už bezmála 100 let. Reprezentativní dárek představuje kniha s názvem Okres Vsetín. Obsáhlá publikace, jejíž součástí je i DVD, nabízí ucelený pohled na přírodní poměry, společenský a kulturní vývoj, průmysl, vědu a techniku tohoto regionu a podrobný místopis jednotlivých měst a obcí. 

Stolní kalendář i obě publikace si můžete objednat  u pracovnice naší hvězdárny Dagmar Konvičné, e-mail dkonvicna@astrovm.cz, telefon 571 611 928.

 

 

 

autor: Josef Beneš


   
Tato stránka je vytištěna z webu www.astrovm.cz
Těšíme se na Vaši návštěvu.
WebArchiv Hvězdárna Valašské Meziříčí, příspěvková organizace, Vsetínská 78, 757 01 Valašské Meziříčí
Příspěvková organizace Zlínského kraje. Telefon: 571 611 928, E-mail: info@astrovm.cz, Vyrobil: WebConsult.cz
Jak chráníme Vaše osobní údaje