Hvězdárna Valašské Meziříčí
www.astrovm.cz
   


01.06.2022
Klub nadaných dětí ve školním roce 2022/2023

Od září 2022 bude Hvězdárna Valašské Meziříčí, p. o. nabírat nové zájemce do Klubu nadaných dětí, který zde funguje pod záštitou Dětské mensy již od roku 2019.

Ve školním roce 2022/2023 otevíráme klub pro děti, které budou v tomto školním roce navštěvovat 3. – 5. třídu ZŠ.

27.04.2021
Vydejte se s námi do stratosféry!

Touha prozkoumat stratosféru a její vliv nejen na živé organismy stojí za projektem s názvem Společně na hranici vesmíru. Jeho cílem je vytvořit, podpořit a udržet malé vývojové a výzkumné týmy složené z techniků a výzkumníků z obou stran česko-slovenské hranice. Projekt jsme začali realizovat v listopadu 2020 a i přes nepřízeň okolních podmínek, úspěšně pokračuje.

13.11.2020
Zákryty hvězd? Fascinující disciplína!

Stačí být ve správný čas na správném místě, a i pozorný amatér se může stát svědkem fascinující podívané. A když sledovaný úkaz navíc doloží kamerovým záznamem, může svým dílem přispět k bližšímu poznání nebeských objektů. Pozorování zákrytů hvězd je zkrátka vzrušující astronomická disciplína, a proto není divu, že Petr Zelený se jí věnuje bezmála třicet let.

Přihlašte se k odběru aktualit AKA, novinek z hvězdárny a akcí:

S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Více informací o zasílání novinek

Nacházíte se: Úvodní stránka » Program » Mediální výstupy » Z hvězdárny pod stromeček

Z hvězdárny pod stromeček

Přemýšlíte nad vánočním dárkem pro své blízké? Darujte jim Hvězdářský kalendář na rok 2021! Praktický stolní kalendář obsahuje přehled astronomických výročí, informace o polohách hvězd a planet pro daný den i atraktivní fotografie vesmírných těles, kosmických lodí a jubilujících průkopníků astronomie. Zanícené astronomy jistě potěší Hvězdářská ročenka s astronomickými daty pro rok 2021, která vychází už bezmála 100 let. Reprezentativní dárek představuje kniha s názvem Okres Vsetín. Obsáhlá publikace, jejíž součástí je i DVD, nabízí ucelený pohled na přírodní poměry, společenský a kulturní vývoj, průmysl, vědu a techniku tohoto regionu a podrobný místopis jednotlivých měst a obcí. 

Stolní kalendář i obě publikace si můžete objednat  u pracovnice naší hvězdárny Dagmar Konvičné, e-mail dkonvicna@astrovm.cz, telefon 571 611 928.

 

 

 

autor: Josef Beneš


   
Tato stránka je vytištěna z webu www.astrovm.cz
Těšíme se na Vaši návštěvu.
WebArchiv Hvězdárna Valašské Meziříčí, příspěvková organizace, Vsetínská 78, 757 01 Valašské Meziříčí
Příspěvková organizace Zlínského kraje. Telefon: 571 611 928, E-mail: info@astrovm.cz, Vyrobil: WebConsult.cz
Jak chráníme Vaše osobní údaje | Nastavení cookies