Hvězdárna Valašské Meziříčí
www.astrovm.cz
   


27.04.2021
Vydejte se s námi do stratosféry!

Touha prozkoumat stratosféru a její vliv nejen na živé organismy stojí za projektem s názvem Společně na hranici vesmíru. Jeho cílem je vytvořit, podpořit a udržet malé vývojové a výzkumné týmy složené z techniků a výzkumníků z obou stran česko-slovenské hranice. Projekt jsme začali realizovat v listopadu 2020 a i přes nepřízeň okolních podmínek, úspěšně pokračuje.

13.11.2020
Zákryty hvězd? Fascinující disciplína!

Stačí být ve správný čas na správném místě, a i pozorný amatér se může stát svědkem fascinující podívané. A když sledovaný úkaz navíc doloží kamerovým záznamem, může svým dílem přispět k bližšímu poznání nebeských objektů. Pozorování zákrytů hvězd je zkrátka vzrušující astronomická disciplína, a proto není divu, že Petr Zelený se jí věnuje bezmála třicet let.

02.11.2020
Astronomický kroužek pokračuje ON-LINE

Astronomický kroužek probíhá od října prostřednictvím online konferencí. V uvedeném formátu jeho činnost probíhala i v jarních měsících. Tato komunikace není pro vzdělávací činnost zcela ideálním prostředkem, ale snažíme se jednak systematicky pokračoval v již započaté činnosti a zároveň chceme zachovat vazby a kontakty, které v kroužku máme.

Přihlašte se k odběru aktualit AKA, novinek z hvězdárny a akcí:

S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Více informací o zasílání novinek

Nacházíte se: Úvodní stránka » Program » Mediální výstupy » Muzejní noc také ve hvězdárně

Muzejní noc také ve hvězdárně

Návštěvníci Meziříčské muzejní noci by rozhodně neměli minout naši hvězdárnu.
Zdejší areál bývá tradiční zastávkou na cestě za programem plným hudby, zábavy, poznání a zajímavých zážitků, který se odehrává po celém městě. Nejinak tomu bude o letošní Meziříčské muzejní noci, jež propukne v pátek 30. července od 19:00 do 24:00 hodin.
„Zájemcům nabídneme návštěvu dřevěné Ballnerovy hvězdárny, kde si budou moci prohlédnout expozici historických meteorologických přístrojů a podívat se do její kopule,“ informuje ředitel hvězdárny Libor Lenža. „Pro veřejnost otevřeme také obě budovy současné hvězdárny, kde nahlédnou pod pokličku našich odborných astronomických programů a observačních projektů. Za hezkého počasí se budou moci podívat na večerní a noční oblohu prostřednictvím dalekohledu v centrální kopuli, při větším zájmu rozestavíme malé dalekohledy v parku hvězdárny.“
Více informací o Meziříčské muzejní noci najdete na www.mmn.kzvalmez.cz.

autor: Josef Beneš


   
Tato stránka je vytištěna z webu www.astrovm.cz
Těšíme se na Vaši návštěvu.
WebArchiv Hvězdárna Valašské Meziříčí, příspěvková organizace, Vsetínská 78, 757 01 Valašské Meziříčí
Příspěvková organizace Zlínského kraje. Telefon: 571 611 928, E-mail: info@astrovm.cz, Vyrobil: WebConsult.cz
Jak chráníme Vaše osobní údaje