Hvězdárna Valašské Meziříčí
www.astrovm.cz
   


02.02.2023
Astronomická olympiáda

Na počátku ledna tohoto roku organizovala hvězdárna pro členy astronomického kroužku školní kolo astronomické olympiády v kategorii EF (8. a 9. třída.). Za necelých 60 minut museli její účastníci odpovědět na cca 20 otázek a vypočítat několik příkladů. Tak například museli znát termíny jako radiant, atmosférická refrakce anebo Langrandeův bod. Matematicky pak měli zvládnout  např. výpočet rychlosti vzdalování hvězdy.

01.06.2022
Klub nadaných dětí ve školním roce 2022/2023

Od září 2022 bude Hvězdárna Valašské Meziříčí, p. o. nabírat nové zájemce do Klubu nadaných dětí, který zde funguje pod záštitou Dětské mensy již od roku 2019.

Ve školním roce 2022/2023 otevíráme klub pro děti, které budou v tomto školním roce navštěvovat 3. – 5. třídu ZŠ.

27.04.2021
Vydejte se s námi do stratosféry!

Touha prozkoumat stratosféru a její vliv nejen na živé organismy stojí za projektem s názvem Společně na hranici vesmíru. Jeho cílem je vytvořit, podpořit a udržet malé vývojové a výzkumné týmy složené z techniků a výzkumníků z obou stran česko-slovenské hranice. Projekt jsme začali realizovat v listopadu 2020 a i přes nepřízeň okolních podmínek, úspěšně pokračuje.

Přihlašte se k odběru aktualit AKA, novinek z hvězdárny a akcí:

S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Více informací o zasílání novinek

Nacházíte se: Úvodní stránka » Program » Mediální výstupy » Muzejní noc také ve hvězdárně

Muzejní noc také ve hvězdárně

Návštěvníci Meziříčské muzejní noci by rozhodně neměli minout naši hvězdárnu.
Zdejší areál bývá tradiční zastávkou na cestě za programem plným hudby, zábavy, poznání a zajímavých zážitků, který se odehrává po celém městě. Nejinak tomu bude o letošní Meziříčské muzejní noci, jež propukne v pátek 30. července od 19:00 do 24:00 hodin.
„Zájemcům nabídneme návštěvu dřevěné Ballnerovy hvězdárny, kde si budou moci prohlédnout expozici historických meteorologických přístrojů a podívat se do její kopule,“ informuje ředitel hvězdárny Libor Lenža. „Pro veřejnost otevřeme také obě budovy současné hvězdárny, kde nahlédnou pod pokličku našich odborných astronomických programů a observačních projektů. Za hezkého počasí se budou moci podívat na večerní a noční oblohu prostřednictvím dalekohledu v centrální kopuli, při větším zájmu rozestavíme malé dalekohledy v parku hvězdárny.“
Více informací o Meziříčské muzejní noci najdete na www.mmn.kzvalmez.cz.

autor: Josef Beneš


   
Tato stránka je vytištěna z webu www.astrovm.cz
Těšíme se na Vaši návštěvu.
WebArchiv Hvězdárna Valašské Meziříčí, příspěvková organizace, Vsetínská 78, 757 01 Valašské Meziříčí
Příspěvková organizace Zlínského kraje. Telefon: 571 611 928, E-mail: info@astrovm.cz, Vyrobil: WebConsult.cz
Jak chráníme Vaše osobní údaje | Nastavení cookies