Hvězdárna Valašské Meziříčí
www.astrovm.cz
Zřizovatelem organizace je
   


03.06.2024
Neformální setkání partnerů klíčového projektu Hvězdárny Valašské Meziříčí

Poslední květnovou středu roku 2024 se v areálu Hvězdárny Valašské Meziříčí, p. o. uskutečnilo setkání partnerů projektu Kulturního a kreativního centra – Hvězdárna Valašské Meziříčí, p. o. V současné době finišují přípravy pro zahájení samotné stavby nového objektu, ale stejně tak se snažíme nacházet a rozvíjet spolupráci s řadou partnerů, kteří nám mohou s činností v nových prostorách pomoci.

14.04.2024
Víkendová stáž studentů Společné laboratoře optiky UP a FZÚ AV ČR

Již tradičně se minimálně jednou za rok na naší hvězdárně objeví studenti předmětu SLO/PA Univerzity Palackého v Olomouci, Společné laboratoře optiky UP a FZÚ AV ČR. Stejně tomu bylo i letos, ale přece jen ta letošní stáž byla něčím výjimečná… světe div se, vyšlo nám počasí! A čím vším se studenti u nás zabývali? Hlavními tématy byly astronomické přístroje, astronomická pozorování a jejich zpracování.

18.03.2024
Hvězdárna na Den hvězdáren a planetárií představila nové modely Slunce a Země

Také valašskomeziříčská hvězdárna se v pátek 15. 3. 2024 zapojila do celorepublikového Dne hvězdáren a planetárií, aby veřejnosti představila práci těchto pracovišť, jejich význam a přínosy. Připravili jsme bohatý program od odpoledních až do večerních hodin, kdy si mohli trpěliví návštěvníci prohlédnout nejen našeho nejbližšího nebeského souputníka, ale také největší planetu Sluneční soustavy Jupiter. Odpolední programy byl určený zejména dětem a v podvečer jsme veřejnosti slavnostně představili dva nové nafukovací modely těles nebeských, Slunce a naší planety Země.

Přihlašte se k odběru aktualit AKA, novinek z hvězdárny a akcí:

S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Více informací o zasílání novinek

Nacházíte se: Úvodní stránka » Program » Mediální výstupy » Astronomy vystřídali volební komisaři

Astronomy vystřídali volební komisaři

Vystěhovat lavice z přednáškového sálu, zamést a umýt podlahu, přinést stoly a židle pro členy volební komise, pověsit vlajku a s ohledem na aktuální dění to nejnutnější – provést dezinfekci veřejně přístupných prostor. To vše dnes museli zaměstnanci naší hvězdárny udělat dříve, než se jejich pracoviště proměnilo na volební místnost, ve které voliči vybírají nové krajské zastupitelstvo.

Volby se tady konají pravidelně už sedm let – premiéru měla hvězdárna při mimořádných parlamentních volbách v roce 2013. Nahradila tehdy volební místnost v nedaleké restauraci U Nemocnice, kam se scházelo po příkrých schodech. „Mám to sem z domova trochu dále, ale člověk stárne, takže do budoucna je to určitě lepší,“ uznává dvaašedesátiletý Jan Kratochvíl, jenž přijel volit jako první. S manželkou Marií nevynechal jediné volby. „Nerozlišujeme, o jaké se jedná, volíme pokaždé,“ dodává.

Z astronomů tentokrát vyšla dvoudenní služba na Radka Krause. „Jsem tady u voleb už podruhé, dvakrát jsem byl ve volební komisi také doma v Rožnově pod Radhoštěm,“ vypráví odborný pracovník hvězdárny, jenž je řádným členem komise. „Budu se podílet na její činnosti se vším všudy, od prokazování totožnosti voličů až po závěrečné sčítání hlasů,“ doplňuje Kraus.

autor: Josef Beneš


   
Tato stránka je vytištěna z webu www.astrovm.cz
Těšíme se na Vaši návštěvu.
WebArchiv Hvězdárna Valašské Meziříčí, příspěvková organizace, Vsetínská 78, 757 01 Valašské Meziříčí
Příspěvková organizace Zlínského kraje. Telefon: 571 611 928, E-mail: info@astrovm.cz, Vyrobil: WebConsult.cz
Jak chráníme Vaše osobní údaje | Nastavení cookies