Hvězdárna Valašské Meziříčí
www.astrovm.cz
   


27.04.2021
Vydejte se s námi do stratosféry!

Touha prozkoumat stratosféru a její vliv nejen na živé organismy stojí za projektem s názvem Společně na hranici vesmíru. Jeho cílem je vytvořit, podpořit a udržet malé vývojové a výzkumné týmy složené z techniků a výzkumníků z obou stran česko-slovenské hranice. Projekt jsme začali realizovat v listopadu 2020 a i přes nepřízeň okolních podmínek, úspěšně pokračuje.

13.11.2020
Zákryty hvězd? Fascinující disciplína!

Stačí být ve správný čas na správném místě, a i pozorný amatér se může stát svědkem fascinující podívané. A když sledovaný úkaz navíc doloží kamerovým záznamem, může svým dílem přispět k bližšímu poznání nebeských objektů. Pozorování zákrytů hvězd je zkrátka vzrušující astronomická disciplína, a proto není divu, že Petr Zelený se jí věnuje bezmála třicet let.

02.11.2020
Astronomický kroužek pokračuje ON-LINE

Astronomický kroužek probíhá od října prostřednictvím online konferencí. V uvedeném formátu jeho činnost probíhala i v jarních měsících. Tato komunikace není pro vzdělávací činnost zcela ideálním prostředkem, ale snažíme se jednak systematicky pokračoval v již započaté činnosti a zároveň chceme zachovat vazby a kontakty, které v kroužku máme.

Přihlašte se k odběru aktualit AKA, novinek z hvězdárny a akcí:

S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Více informací o zasílání novinek

Nacházíte se: Úvodní stránka » Program » Kalendář akcí » Sobotní program pro rodiny s dětmi - Cesta ke hvězdám

Kalendář akcí

Sobotní program pro rodiny s dětmi - Cesta ke hvězdám

Místo konání akce:Hvězdárna Valašské Meziříčí
Typ akce:akce pro děti
Termín konání akce: 19.06.2021 od 14:00

Srdečně zveme rodiče s dětmi v sobotu 19. června 2021 ve 14:00 hodin na hvězdárnu na oblíbený program s názvem Cesta ke hvězdám nebo alespoň na oběžnou dráhu Země.
 
Po vynucené přestávce si  Vás opět dovolujeme pozvat na sobotní odpolední program pro rodiny s dětmi, ve kterém se společně podíváme mezi první snílky o cestách do vesmíru. Na některé jejich povedené i méně povedené nápady. Jednoduše si ukážeme na jakém principu fungují rakety, technické zařízení pro vynášení užitečného zatížení na oběžnou dráhu a co vše jim předcházelo. Neméně zajímavé bude i seznámení s prvními zvířecími kosmonauty a jejich (ne)úspěchy na startu, za letu i při přistání.
 
Být konstruktérem rakety nebo dokonce astronautem není vůbec jednoduché, o tom se můžete přesvědčit sami při výrobě rakety a odpálení ze startovací rampy.
 
 
Na akci je nutná rezervace na tel. čísle 571 611 928 nebo na e-mailu info@astrovm.cz., nejpozději do pátku 18. 6. 2021 do 12.hodin. Rezervace je platná po potvrzení z naší strany. Pro děti od 5 let.
 
Vstupné: dospělí 50,- Kč, mládež 40,- Kč.


   
Tato stránka je vytištěna z webu www.astrovm.cz
Těšíme se na Vaši návštěvu.
WebArchiv Hvězdárna Valašské Meziříčí, příspěvková organizace, Vsetínská 78, 757 01 Valašské Meziříčí
Příspěvková organizace Zlínského kraje. Telefon: 571 611 928, E-mail: info@astrovm.cz, Vyrobil: WebConsult.cz
Jak chráníme Vaše osobní údaje