Hvězdárna Valašské Meziříčí
www.astrovm.cz
   


11.05.2020
Astronomický kroužek aneb duben ON-LINE

Jak jsme vás již informovali, astronomický kroužek probíhá od března prostřednictvím online konferencí. V uvedeném formátu pokračoval i v měsíci dubnu, kdy proběhlo 5 on-line schůzek. Náměty těchto virtuálních setkání se vztahovaly k některým z astronomických jevů a k fyzikálním zákonům.

09.04.2020
Zvukové záznamy ze semináře Kosmické technologie a kosmický výzkum

Nově jsme zpracovali a uveřejňujeme záznamy přednášek, které zazněly loni na podzim u příležitosti tradičního setkání přátel dobývání vesmíru a příbuzných oborů pod názvem Kosmické technologie a kosmický výzkum.

02.04.2020
ON-LINE obsah pro vás

Vážení příznivci hvězdárny. I přes uspaný společenský a mnohde i pracovní život se snažíme navázat na naši běžnou činnost a vytváříme pro vás ON-LINE obsah. Pokračujeme ve vydávání našeho programového letáčku s mírně upraveným obsahem. Dále je realizována i činnost astronomického kroužku, který se nyní schází virtuálně každou středu od 15 hodin prostřednictvím video konferencí. Nadále pokračuje příprava zpráv ESO, aktualit z astronomie a kosmonautiky a rubriky o našich astronomických pozorováních.

Přihlašte se k odběru aktualit AKA, novinek z hvězdárny a akcí:

S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Více informací o zasílání novinek

Nacházíte se: Úvodní stránka » Program » Kalendář akcí » Poslech z fonotéky: ET přichází z laboratoře

Kalendář akcí

Poslech z fonotéky: ET přichází z laboratoře

Místo konání akce:Hvězdárna Valašské Meziříčí
Typ akce:přednáška
Termín konání akce: 06. - 13.04.2020

Přednáška přednesená prof. Ing. Jaroslavem Petrem, DrSc. (Výzkumný ústav živočišné výroby, v.v.i.) na semináři mezinárodního mezioborového semináře Možnosti života ve vesmíru“, který se konal ve dnech 19. - 21. dubna 2013 v prostorách Hvězdárny Valašské Meziříčí, p. o.

Anotace

Přednáška o životě a jeho rozmanitosti na planetě Zemi pohledem syntetické biologie. Současné zkoumání mikrosvěta dovedlo vědce až k možnostem jeho umělého replikování anebo modifikace – příkladem mohou být viry a bakterie. Důsledkem je mimo jiné i vznik nových oborů, které v budoucnosti pravděpodobně budou ovlivňovat pozemskou anebo mimozemskou biodiverzitu.

 

Odkaz do fonotéky: https://www.astrovm.cz/userfiles/file/media/seminare/moznosti_zivota2013/07-jaroslav-petr-et-prichazi-z-laboratore.mp3


   
Tato stránka je vytištěna z webu www.astrovm.cz
Těšíme se na Vaši návštěvu.
WebArchiv Hvězdárna Valašské Meziříčí, příspěvková organizace, Vsetínská 78, 757 01 Valašské Meziříčí
Příspěvková organizace Zlínského kraje. Telefon: 571 611 928, E-mail: info@astrovm.cz, Vyrobil: WebConsult.cz
Jak chráníme Vaše osobní údaje