Hvězdárna Valašské Meziříčí
www.astrovm.cz
   


13.11.2020
Zákryty hvězd? Fascinující disciplína!

Stačí být ve správný čas na správném místě, a i pozorný amatér se může stát svědkem fascinující podívané. A když sledovaný úkaz navíc doloží kamerovým záznamem, může svým dílem přispět k bližšímu poznání nebeských objektů. Pozorování zákrytů hvězd je zkrátka vzrušující astronomická disciplína, a proto není divu, že Petr Zelený se jí věnuje bezmála třicet let.

02.11.2020
Astronomický kroužek pokračuje ON-LINE

Astronomický kroužek probíhá od října prostřednictvím online konferencí. V uvedeném formátu jeho činnost probíhala i v jarních měsících. Tato komunikace není pro vzdělávací činnost zcela ideálním prostředkem, ale snažíme se jednak systematicky pokračoval v již započaté činnosti a zároveň chceme zachovat vazby a kontakty, které v kroužku máme.

22.09.2020
Blízký vzdálený svět zákrytů a erupcí

Odborný pracovník naší hvězdárny Ladislav Šmelcer se zhlédl v proměnných hvězdách. Už téměř čtvrt století patří k jejich zaníceným pozorovatelům. Svého času byl předsedou Sekce proměnných hvězd a exoplanet při České astronomické společnosti, nyní je jejím místopředsedou a pořadatelem celostátního praktika. Téma tajuplných vesmírných těles prolíná celým následujícím rozhovorem.

Přihlašte se k odběru aktualit AKA, novinek z hvězdárny a akcí:

S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Více informací o zasílání novinek

Nacházíte se: Úvodní stránka » Program » Kalendář akcí » Poslech z fonotéky: ET přichází z laboratoře

Kalendář akcí

Poslech z fonotéky: ET přichází z laboratoře

Místo konání akce:Hvězdárna Valašské Meziříčí
Typ akce:přednáška
Termín konání akce: 06. - 13.04.2020

Přednáška přednesená prof. Ing. Jaroslavem Petrem, DrSc. (Výzkumný ústav živočišné výroby, v.v.i.) na semináři mezinárodního mezioborového semináře Možnosti života ve vesmíru“, který se konal ve dnech 19. - 21. dubna 2013 v prostorách Hvězdárny Valašské Meziříčí, p. o.

Anotace

Přednáška o životě a jeho rozmanitosti na planetě Zemi pohledem syntetické biologie. Současné zkoumání mikrosvěta dovedlo vědce až k možnostem jeho umělého replikování anebo modifikace – příkladem mohou být viry a bakterie. Důsledkem je mimo jiné i vznik nových oborů, které v budoucnosti pravděpodobně budou ovlivňovat pozemskou anebo mimozemskou biodiverzitu.

 

Odkaz do fonotéky: https://www.astrovm.cz/userfiles/file/media/seminare/moznosti_zivota2013/07-jaroslav-petr-et-prichazi-z-laboratore.mp3


   
Tato stránka je vytištěna z webu www.astrovm.cz
Těšíme se na Vaši návštěvu.
WebArchiv Hvězdárna Valašské Meziříčí, příspěvková organizace, Vsetínská 78, 757 01 Valašské Meziříčí
Příspěvková organizace Zlínského kraje. Telefon: 571 611 928, E-mail: info@astrovm.cz, Vyrobil: WebConsult.cz
Jak chráníme Vaše osobní údaje