Hvězdárna Valašské Meziříčí
www.astrovm.cz
   


27.04.2021
Vydejte se s námi do stratosféry!

Touha prozkoumat stratosféru a její vliv nejen na živé organismy stojí za projektem s názvem Společně na hranici vesmíru. Jeho cílem je vytvořit, podpořit a udržet malé vývojové a výzkumné týmy složené z techniků a výzkumníků z obou stran česko-slovenské hranice. Projekt jsme začali realizovat v listopadu 2020 a i přes nepřízeň okolních podmínek, úspěšně pokračuje.

13.11.2020
Zákryty hvězd? Fascinující disciplína!

Stačí být ve správný čas na správném místě, a i pozorný amatér se může stát svědkem fascinující podívané. A když sledovaný úkaz navíc doloží kamerovým záznamem, může svým dílem přispět k bližšímu poznání nebeských objektů. Pozorování zákrytů hvězd je zkrátka vzrušující astronomická disciplína, a proto není divu, že Petr Zelený se jí věnuje bezmála třicet let.

02.11.2020
Astronomický kroužek pokračuje ON-LINE

Astronomický kroužek probíhá od října prostřednictvím online konferencí. V uvedeném formátu jeho činnost probíhala i v jarních měsících. Tato komunikace není pro vzdělávací činnost zcela ideálním prostředkem, ale snažíme se jednak systematicky pokračoval v již započaté činnosti a zároveň chceme zachovat vazby a kontakty, které v kroužku máme.

Přihlašte se k odběru aktualit AKA, novinek z hvězdárny a akcí:

S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Více informací o zasílání novinek

Nacházíte se: Úvodní stránka » Program » Kalendář akcí » NANOSVĚT - TRPASLIČÍ TECHNOLOGIE S OBROVSKÝMI MOŽNOSTMI A VÝZVAMI

Kalendář akcí

NANOSVĚT - TRPASLIČÍ TECHNOLOGIE S OBROVSKÝMI MOŽNOSTMI A VÝZVAMI

Místo konání akce:Zlín, 14|15 BAŤŮV INSTITUT, budova 15 továrního areálu, přednáškový sál A
Typ akce:přednáška
Termín konání akce: 17.03.2017 od 18:00

Zveme Vás na další přednášku z cyklu Současný svět vědy a společnosti - diskusní fórum nejen pro mladé.

Přednáší Mgr. Zbyněk Heger, Ph.D., Výzkumná skupina Chytré nanonástroje, CEITEC VUT, Brno

 

Nanotechnologiemi označujeme jakékoliv technologie v měřítku nanometrů, tj. miliardtin metru. Jejich využití je velmi rozsáhlé a v dnešní době ovlivňují mnohé aspekty lidského života. Přednášející se ve své přednášce zaměří na nanotechnologie a jejich využití v medicíně, tedy tzv. nanomedicínu. Bude hovořit nejen o historii přírodních nanotechnologií, ale také o jejich modernějších příbuzných, jež jsou dnes užívány v klinické medicíně. Diskutovány budou také problémy a výzvy, které stojí před širším uplatněním nanomedicíny v praxi a způsoby jak je v budoucnosti řešit.

 

O autorovi

Zbyněk Heger působí jako vedoucí Laboratoře nádorové biologie a nanomedicíny, jež je součástí výzkumné skupiny Chytré nanonástroje, CEITEC VUT a Ústavu chemie a biochemie, Mendelovy univerzity v Brně. V rámci své vědecké působnosti se věnuje především problematice nanostrukturovaných materiálů, jejich využití v selektivním transportu léčiv a studiu chemoresistence nádorových onemocnění. Je autorem více než 60 publikací a 3 kapitol v knihách.

 

Přednáška se koná v rámci projektu SOUČASNÝ SVĚT VĚDY A SPOLEČNOSTI, který je realizován díky mimořádnému přínosu v podobě nadačního příspěvku, který poskytla Nadace Synot založená senátorem Ivo Valentou. Nadační příspěvek poskytla v rámci grantu školství a zájmové činnosti Nadace Synot 2016 a Individuálního grantu 2016.

Vstupné: 40 Kč


   
Tato stránka je vytištěna z webu www.astrovm.cz
Těšíme se na Vaši návštěvu.
WebArchiv Hvězdárna Valašské Meziříčí, příspěvková organizace, Vsetínská 78, 757 01 Valašské Meziříčí
Příspěvková organizace Zlínského kraje. Telefon: 571 611 928, E-mail: info@astrovm.cz, Vyrobil: WebConsult.cz
Jak chráníme Vaše osobní údaje