Hvězdárna Valašské Meziříčí
www.astrovm.cz
   


01.06.2022
Klub nadaných dětí ve školním roce 2022/2023

Od září 2022 bude Hvězdárna Valašské Meziříčí, p. o. nabírat nové zájemce do Klubu nadaných dětí, který zde funguje pod záštitou Dětské mensy již od roku 2019.

Ve školním roce 2022/2023 otevíráme klub pro děti, které budou v tomto školním roce navštěvovat 3. – 5. třídu ZŠ.

27.04.2021
Vydejte se s námi do stratosféry!

Touha prozkoumat stratosféru a její vliv nejen na živé organismy stojí za projektem s názvem Společně na hranici vesmíru. Jeho cílem je vytvořit, podpořit a udržet malé vývojové a výzkumné týmy složené z techniků a výzkumníků z obou stran česko-slovenské hranice. Projekt jsme začali realizovat v listopadu 2020 a i přes nepřízeň okolních podmínek, úspěšně pokračuje.

13.11.2020
Zákryty hvězd? Fascinující disciplína!

Stačí být ve správný čas na správném místě, a i pozorný amatér se může stát svědkem fascinující podívané. A když sledovaný úkaz navíc doloží kamerovým záznamem, může svým dílem přispět k bližšímu poznání nebeských objektů. Pozorování zákrytů hvězd je zkrátka vzrušující astronomická disciplína, a proto není divu, že Petr Zelený se jí věnuje bezmála třicet let.

Přihlašte se k odběru aktualit AKA, novinek z hvězdárny a akcí:

S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Více informací o zasílání novinek

Nacházíte se: Úvodní stránka » Program » Kalendář akcí » NANOSVĚT - TRPASLIČÍ TECHNOLOGIE S OBROVSKÝMI MOŽNOSTMI A VÝZVAMI

Kalendář akcí

NANOSVĚT - TRPASLIČÍ TECHNOLOGIE S OBROVSKÝMI MOŽNOSTMI A VÝZVAMI

Místo konání akce:Zlín, 14|15 BAŤŮV INSTITUT, budova 15 továrního areálu, přednáškový sál A
Typ akce:přednáška
Termín konání akce: 17.03.2017 od 18:00

Zveme Vás na další přednášku z cyklu Současný svět vědy a společnosti - diskusní fórum nejen pro mladé.

Přednáší Mgr. Zbyněk Heger, Ph.D., Výzkumná skupina Chytré nanonástroje, CEITEC VUT, Brno

 

Nanotechnologiemi označujeme jakékoliv technologie v měřítku nanometrů, tj. miliardtin metru. Jejich využití je velmi rozsáhlé a v dnešní době ovlivňují mnohé aspekty lidského života. Přednášející se ve své přednášce zaměří na nanotechnologie a jejich využití v medicíně, tedy tzv. nanomedicínu. Bude hovořit nejen o historii přírodních nanotechnologií, ale také o jejich modernějších příbuzných, jež jsou dnes užívány v klinické medicíně. Diskutovány budou také problémy a výzvy, které stojí před širším uplatněním nanomedicíny v praxi a způsoby jak je v budoucnosti řešit.

 

O autorovi

Zbyněk Heger působí jako vedoucí Laboratoře nádorové biologie a nanomedicíny, jež je součástí výzkumné skupiny Chytré nanonástroje, CEITEC VUT a Ústavu chemie a biochemie, Mendelovy univerzity v Brně. V rámci své vědecké působnosti se věnuje především problematice nanostrukturovaných materiálů, jejich využití v selektivním transportu léčiv a studiu chemoresistence nádorových onemocnění. Je autorem více než 60 publikací a 3 kapitol v knihách.

 

Přednáška se koná v rámci projektu SOUČASNÝ SVĚT VĚDY A SPOLEČNOSTI, který je realizován díky mimořádnému přínosu v podobě nadačního příspěvku, který poskytla Nadace Synot založená senátorem Ivo Valentou. Nadační příspěvek poskytla v rámci grantu školství a zájmové činnosti Nadace Synot 2016 a Individuálního grantu 2016.

Vstupné: 40 Kč


   
Tato stránka je vytištěna z webu www.astrovm.cz
Těšíme se na Vaši návštěvu.
WebArchiv Hvězdárna Valašské Meziříčí, příspěvková organizace, Vsetínská 78, 757 01 Valašské Meziříčí
Příspěvková organizace Zlínského kraje. Telefon: 571 611 928, E-mail: info@astrovm.cz, Vyrobil: WebConsult.cz
Jak chráníme Vaše osobní údaje | Nastavení cookies