Hvězdárna Valašské Meziříčí
www.astrovm.cz
   


27.04.2021
Vydejte se s námi do stratosféry!

Touha prozkoumat stratosféru a její vliv nejen na živé organismy stojí za projektem s názvem Společně na hranici vesmíru. Jeho cílem je vytvořit, podpořit a udržet malé vývojové a výzkumné týmy složené z techniků a výzkumníků z obou stran česko-slovenské hranice. Projekt jsme začali realizovat v listopadu 2020 a i přes nepřízeň okolních podmínek, úspěšně pokračuje.

13.11.2020
Zákryty hvězd? Fascinující disciplína!

Stačí být ve správný čas na správném místě, a i pozorný amatér se může stát svědkem fascinující podívané. A když sledovaný úkaz navíc doloží kamerovým záznamem, může svým dílem přispět k bližšímu poznání nebeských objektů. Pozorování zákrytů hvězd je zkrátka vzrušující astronomická disciplína, a proto není divu, že Petr Zelený se jí věnuje bezmála třicet let.

02.11.2020
Astronomický kroužek pokračuje ON-LINE

Astronomický kroužek probíhá od října prostřednictvím online konferencí. V uvedeném formátu jeho činnost probíhala i v jarních měsících. Tato komunikace není pro vzdělávací činnost zcela ideálním prostředkem, ale snažíme se jednak systematicky pokračoval v již započaté činnosti a zároveň chceme zachovat vazby a kontakty, které v kroužku máme.

Přihlašte se k odběru aktualit AKA, novinek z hvězdárny a akcí:

S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Více informací o zasílání novinek

Nacházíte se: Úvodní stránka » Program » Kalendář akcí » Křest knihy VESMÍRNÉ OSUDY

Kalendář akcí

Křest knihy VESMÍRNÉ OSUDY

Místo konání akce:Hvězdárna Valašské Meziříčí
Typ akce:akce pro veřejnost
Termín konání akce: 25.11.2017 od 14:00

 

V rámci tradičního semináře KOSMONAUTIKA, RAKETOVÁ TECHNIKA A KOSMICKÉ TECHNOLOGIE se za přítomosti obou autorů

Lukáše Houšky a Ondřeje Šamárka

uskuteční

křest knihy VESMÍRNÉ OSUDY

 

Začátek křestu knihy bude ve 14:00 hodin v prostorech přednáškového sálu hlavní budovy Hvězdárny Valašské Meziříčí, p.o.

 

Za podpory čtenářů a ve spolupráci s nakladatelstvím CPress se podařilo převést a zmapovat do knižní podoby životní cesty významných astronautů, konstuktérů a myslitelů. 29 životních příběhů, bez nichž by kosmonautika neexistovala. Od Julese Verna po Elona Muska. Cesty do vesmíru jsou každodenní realitou moderního světa a kosmonautika každému z nás usnadňuje život, aniž to často tušíme. Kdo ale jsou ti lidé, kteří „mají na svědomí“ kosmonautiku tak, jak ji známe dnes? Jak vypadaly osudy těch, jejichž myšlenky a práce předběhly svou dobu často i o celé generace? Toto a mnohem více naleznete v této jedinečné knize, jež ve 29 životních příbězích největších osobností mapuje historii i současnost dobývání vesmíru.

Prodej knihy přímo na křtu nebude možný. Knihu lze objednat v e-shopu společnosti Albatros media.

Na křest knihy jsou srdečně zváni jak účastníci semináře, tak široká veřejnost. Z důvodu kapacity sálu hvězdárny prosíme zájemce o registraci účasti na křtu knihy zde.

 

Dobrý start knize Vesmírné osudy přeje kolektiv Hvězdárny Valašské Meziříčí, p.o.

 


   
Tato stránka je vytištěna z webu www.astrovm.cz
Těšíme se na Vaši návštěvu.
WebArchiv Hvězdárna Valašské Meziříčí, příspěvková organizace, Vsetínská 78, 757 01 Valašské Meziříčí
Příspěvková organizace Zlínského kraje. Telefon: 571 611 928, E-mail: info@astrovm.cz, Vyrobil: WebConsult.cz
Jak chráníme Vaše osobní údaje