Hvězdárna Valašské Meziříčí
www.astrovm.cz
Zřizovatelem organizace je
   


03.06.2024
Neformální setkání partnerů klíčového projektu Hvězdárny Valašské Meziříčí

Poslední květnovou středu roku 2024 se v areálu Hvězdárny Valašské Meziříčí, p. o. uskutečnilo setkání partnerů projektu Kulturního a kreativního centra – Hvězdárna Valašské Meziříčí, p. o. V současné době finišují přípravy pro zahájení samotné stavby nového objektu, ale stejně tak se snažíme nacházet a rozvíjet spolupráci s řadou partnerů, kteří nám mohou s činností v nových prostorách pomoci.

14.04.2024
Víkendová stáž studentů Společné laboratoře optiky UP a FZÚ AV ČR

Již tradičně se minimálně jednou za rok na naší hvězdárně objeví studenti předmětu SLO/PA Univerzity Palackého v Olomouci, Společné laboratoře optiky UP a FZÚ AV ČR. Stejně tomu bylo i letos, ale přece jen ta letošní stáž byla něčím výjimečná… světe div se, vyšlo nám počasí! A čím vším se studenti u nás zabývali? Hlavními tématy byly astronomické přístroje, astronomická pozorování a jejich zpracování.

18.03.2024
Hvězdárna na Den hvězdáren a planetárií představila nové modely Slunce a Země

Také valašskomeziříčská hvězdárna se v pátek 15. 3. 2024 zapojila do celorepublikového Dne hvězdáren a planetárií, aby veřejnosti představila práci těchto pracovišť, jejich význam a přínosy. Připravili jsme bohatý program od odpoledních až do večerních hodin, kdy si mohli trpěliví návštěvníci prohlédnout nejen našeho nejbližšího nebeského souputníka, ale také největší planetu Sluneční soustavy Jupiter. Odpolední programy byl určený zejména dětem a v podvečer jsme veřejnosti slavnostně představili dva nové nafukovací modely těles nebeských, Slunce a naší planety Země.

Přihlašte se k odběru aktualit AKA, novinek z hvězdárny a akcí:

S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Více informací o zasílání novinek

Nacházíte se: Úvodní stránka » Program » Kalendář akcí » Horizonty moderní astronomie

Kalendář akcí

Horizonty moderní astronomie

Místo konání akce:Hvězdárna Valašské Meziříčí
Typ akce:přednáška
Termín konání akce: 22.02.2023 od 17:00

 

Astronomie je jednou z nejstarších věd, kterou naši předkové začali rozvíjet. Dnes se astronomie, a zejména astrofyzika, zabývá jak procesy probíhajícími při vzniku samotného vesmíru, tak vývojem hmoty od malých prachových tělísek, mezihvězdných oblaků, planet až po hvězdy, galaxie i velkoškálové struktury vyplňující pozorovatelný vesmír.

Součástí přednášky Horizonty moderní astronomie bude vernisáž nové exteriérové výstavy s názvem Současná astronomie, která besedu velmi vhodně doplní. Výstava na 14 velkých panelech představuje nástroje i objevy moderní astronomie a astrofyziky z nejrůznějších oblastí.

Přednáší a krátkou řeč při vernisáži prosloví Libor Lenža, odborný pracovník Hvězdárny Valašské Meziříčí, p. o. a hlavní autor výstavy.

Vstupné zdarma.

Akce je realizována v rámci projektu Společná výstavní expozice a zlepšení technického stavu kulturní památky spolufinancovaného Fondem malých projektů.

 

Plakát ke stažení (pdf; 876 kB) - verze v menším rozlišení.

Tato stránka je vytištěna z webu www.astrovm.cz
Těšíme se na Vaši návštěvu.
WebArchiv Hvězdárna Valašské Meziříčí, příspěvková organizace, Vsetínská 78, 757 01 Valašské Meziříčí
Příspěvková organizace Zlínského kraje. Telefon: 571 611 928, Mobil: 777 277 134, E-mail: info@astrovm.cz
Jak chráníme Vaše osobní údaje | Nastavení cookies | Vyrobil: WebConsult.cz