Hvězdárna Valašské Meziříčí
www.astrovm.cz
   


25.09.2018
Letní putování vesmírem 2018

Je již tradicí, že s odcházejícím létem se ohlédneme zpět a hodnotíme proběhlé události. K nim patří i astronomické tábory pro děti od 7 do 15 let věku, které na hvězdárně pořádáme desítky let. Letošní skladba táborů byla následující: v červenci pobytový astronomický tábor a v srpnu příměstský tábor. 

03.09.2018
58. praktikum pozorovatelů proměnných hvězd a exoplanet

Před koncem prázdnin, v týdnu mezi 18. – 25. srpnem 2018, se na hvězdárně ve Valašském Meziříčí sešlo a sjelo celkem 16 účastníků praktika. Kromě několika zkušených pozorovatelů se objevily na této akci dvě novačky a osm nováčků. K tomu byl i přizpůsoben program praktika, kde prvotním úkolem bylo seznámit nové účastníky s technikou místní hvězdárny, kterou mohli využívat během pozorovacích nocí a zpracováním získaných dat. Kromě toho na praktikum přijelo několik účastníků se svou sestavou dalekohledů a jako snímací kamerou digitálními zrcadlovkami, aby se naučili tuto techniku využívat pro fotometrii proměnných hvězd.

18.06.2018
Opět pozorujeme! – Zákryty

V letošním roce se stalo pozorování zákrytů opět jedním z odvětví našich odborných pozorování. I přes špatné počasí z počátku roku se doposud (za období leden – květen) podařilo „napozorovat“ (tj. nahrát a vyhodnotit) několik úkazů (přehled v tabulce). Tato pozorování nám posloužila k otestování sestavy navržené pro pozorování.

Přihlašte se k odběru aktualit AKA, novinek z hvězdárny a akcí:

S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Více informací o zasílání novinek

Nacházíte se: Úvodní stránka » Program » Kalendář akcí » FESTIVAL VĚDY A TECHNIKY PRO ŠKOLY

Kalendář akcí

FESTIVAL VĚDY A TECHNIKY PRO ŠKOLY

Místo konání akce:Hvězdárna Valašské Meziříčí
Typ akce:akce pro děti
Termín konání akce: 05. - 09.11.2018

Program určený zejména skupinám žáků a studentů s pedagogickým doprovodem ze základních a středních škol. Předpokládaná délka 45-60 minut.

Pro školní skupiny jsme připravili dva alternativní programy. První z nich je malou mozaikou sestavenou z krátkého představení aktivit hvězdárny v kontextu moderní doby. Dále bychom vám rádi ukázali, jak se valašskomeziříčská hvězdárna zapojuje do výzkumu a vývoje a možná také trochu inspirovali. Nezapomeneme přidat 5 krátkých aktualit z moderní astronomie, kosmonautiky, techniky a výzkumu. Samozřejmostí je exkurze do kopule a v případě příznivého počasí pozorování Slunce.

Druhý program je určen pro zájemce o neživou přírodu, geologii a minulost naší planety. Nabízíme i alternativní program o tom, jak moderní věda zkoumá historii naší planety, vývoj života a představíme také, k čemu jsou takové výzkumy užitečné.

Tento program je možné uskutečnit pouze na základě objednávky ve dnech od 5. do 9. 11. 2018 mezi 8:00 až 15:00 hodinou. Po dohodě je možné spojit tento program s exkurzí do historického objektu Ballnerovy hvězdárny a shlédnout expozici historických registračních meteorologických přístrojů.

                        

Tato akce je součástí programu Týdne vědy a techniky Akademie věd ČR.

Více informací o celé akci a připravovaném programu naleznete na webových stránkách http://www.tydenvedy.cz/

V rámci této akce, kterou pořádá Hvězdárna Valašské Meziříčí, příspěvková organizace, mohou být pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem prezentace organizátora akce. Hvězdárna Valašské Meziříčí, příspěvková organizace nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.

 

Plakát ke stažení zde:


   
Tato stránka je vytištěna z webu www.astrovm.cz
Těšíme se na Vaši návštěvu.
WebArchiv Hvězdárna Valašské Meziříčí, příspěvková organizace, Vsetínská 78, 757 01 Valašské Meziříčí
Příspěvková organizace Zlínského kraje. Telefon: 571 611 928, E-mail: info@astrovm.cz, Vyrobil: WebConsult.cz
Jak chráníme Vaše osobní údaje