Hvězdárna Valašské Meziříčí
www.astrovm.cz
   


25.08.2020
Proměnné hvězdy pod drobnohledem

Amatérští astronomové z celé republiky se setkali v naší hvězdárně. Po celý týden zde probíhá jubilejní 60. ročník praktika pozorovatelů proměnných hvězd. Na programu jsou přednášky, noční pozorování, zpracovávání výsledků a odborné diskuze. Výsledkem společné práce jsou světelné křivky, znázorňující změny jasnosti pozorovaných vesmírných objektů.

11.05.2020
Astronomický kroužek aneb duben ON-LINE

Jak jsme vás již informovali, astronomický kroužek probíhá od března prostřednictvím online konferencí. V uvedeném formátu pokračoval i v měsíci dubnu, kdy proběhlo 5 on-line schůzek. Náměty těchto virtuálních setkání se vztahovaly k některým z astronomických jevů a k fyzikálním zákonům.

09.04.2020
Zvukové záznamy ze semináře Kosmické technologie a kosmický výzkum

Nově jsme zpracovali a uveřejňujeme záznamy přednášek, které zazněly loni na podzim u příležitosti tradičního setkání přátel dobývání vesmíru a příbuzných oborů pod názvem Kosmické technologie a kosmický výzkum.

Přihlašte se k odběru aktualit AKA, novinek z hvězdárny a akcí:

S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Více informací o zasílání novinek

Nacházíte se: Úvodní stránka » Program » Kalendář akcí » Festival vědy a techniky pro školy na Hvězdárně Valašské Meziříčí

Kalendář akcí

Festival vědy a techniky pro školy na Hvězdárně Valašské Meziříčí

Místo konání akce:Hvězdárna Valašské Meziříčí
Typ akce:akce pro děti
Termín konání akce: 11. - 15.11.2019

 

Program je určený zejména skupinám žáků a studentů s pedagogickým doprovodem ze základních a středních škol. Předpokládaná délka 45-60 minut.

Pro školní skupiny jsme připravili dva alternativní programy. Po dohodě je možné spojit tyto programy s exkurzí do historického objektu Ballnerovy hvězdárny a shlédnout expozici historických registračních meteorologických přístrojů. Dále je možná exkurze do kopule a v případě příznivého počasí pozorování Slunce.

 

  • Cesty na jiné světy - program připomíná projekt Apollo a první přistání lidí na Měsíci (k dispozici bude model rakety Saturn V). Zmiňuje záměry letů na Mars, problémy expanze na jiné planety, záměry těžby surovin na asteroidech.
  • Globální problémy současného světa - program se zabývá problémem potenciálních globálních katastrof způsobených přírodními procesy i člověkem samotným. Jde o netradiční pohled na naši mateřskou planetu a interakci lidstva s jejími přirozenými systémy.

Tyto programy je možné uskutečnit pouze na základě objednávky ve dnech od 11. do 15. 11. 2019 mezi 8:00 až 15:00 hodinou.

Tato akce je součástí programu Týdne vědy a techniky Akademie věd ČR.

Více informací o celé akci a připravovaném programu naleznete na webových stránkách http://www.tydenvedy.cz/

 

V rámci akce, kterou pořádá Hvězdárna Valašské Meziříčí, příspěvková organizace, mohou být pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem prezentace organizátora akce. Hvězdárna Valašské Meziříčí, příspěvková organizace nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.


   
Tato stránka je vytištěna z webu www.astrovm.cz
Těšíme se na Vaši návštěvu.
WebArchiv Hvězdárna Valašské Meziříčí, příspěvková organizace, Vsetínská 78, 757 01 Valašské Meziříčí
Příspěvková organizace Zlínského kraje. Telefon: 571 611 928, E-mail: info@astrovm.cz, Vyrobil: WebConsult.cz
Jak chráníme Vaše osobní údaje