Hvězdárna Valašské Meziříčí
www.astrovm.cz
Zřizovatelem organizace je
   


03.06.2024
Neformální setkání partnerů klíčového projektu Hvězdárny Valašské Meziříčí

Poslední květnovou středu roku 2024 se v areálu Hvězdárny Valašské Meziříčí, p. o. uskutečnilo setkání partnerů projektu Kulturního a kreativního centra – Hvězdárna Valašské Meziříčí, p. o. V současné době finišují přípravy pro zahájení samotné stavby nového objektu, ale stejně tak se snažíme nacházet a rozvíjet spolupráci s řadou partnerů, kteří nám mohou s činností v nových prostorách pomoci.

14.04.2024
Víkendová stáž studentů Společné laboratoře optiky UP a FZÚ AV ČR

Již tradičně se minimálně jednou za rok na naší hvězdárně objeví studenti předmětu SLO/PA Univerzity Palackého v Olomouci, Společné laboratoře optiky UP a FZÚ AV ČR. Stejně tomu bylo i letos, ale přece jen ta letošní stáž byla něčím výjimečná… světe div se, vyšlo nám počasí! A čím vším se studenti u nás zabývali? Hlavními tématy byly astronomické přístroje, astronomická pozorování a jejich zpracování.

18.03.2024
Hvězdárna na Den hvězdáren a planetárií představila nové modely Slunce a Země

Také valašskomeziříčská hvězdárna se v pátek 15. 3. 2024 zapojila do celorepublikového Dne hvězdáren a planetárií, aby veřejnosti představila práci těchto pracovišť, jejich význam a přínosy. Připravili jsme bohatý program od odpoledních až do večerních hodin, kdy si mohli trpěliví návštěvníci prohlédnout nejen našeho nejbližšího nebeského souputníka, ale také největší planetu Sluneční soustavy Jupiter. Odpolední programy byl určený zejména dětem a v podvečer jsme veřejnosti slavnostně představili dva nové nafukovací modely těles nebeských, Slunce a naší planety Země.

Přihlašte se k odběru aktualit AKA, novinek z hvězdárny a akcí:

S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Více informací o zasílání novinek

Nacházíte se: Úvodní stránka » Program » Kalendář akcí » Den hvězdáren a planetárií

Kalendář akcí

Den hvězdáren a planetárií

Místo konání akce:Hvězdárna Valašské Meziříčí, p. o.
Typ akce:akce pro veřejnost
Termín konání akce: 15.03.2024 od 14:00

I v letošním roce vyhlašuje Asociace hvězdáren a planetárií  „Den hvězdáren a planetárií“. Tento den připomíná úkoly a cíle hvězdáren a jejich úlohu v rámci celé společnosti, vzdělávání i mimoškolních zájmových aktivit. V letošním roce připadl tento den na pátek 15. března.

Akce je určena všem milovníkům astronomie, těm, kteří se rádi dívají na oblohu a přemýšlí o vesmíru, i všem dalším zájemcům včetně rodin s dětmi. Naše hvězdárna se k tomuto dni připojuje s následujícím programem.

 Přehled programu: 

od 14:00 do 17:00 - dětský program aneb Měsíční sen – pro malé a velké pozemšťany jsme připravili několik stanovišť, na kterých se budou moci připravit na svůj let k Měsíci. Začneme například poslechem pohádkových příběhů o Měsíci, zkouškou skafandru pro malé kosmonauty, nástrahami práce ve vesmíru. Dále bude připravena výroba tajných inkoustů, velkorozměrové astronomické pexeso a výtvarné potřeby pro kreslení a malování mimozemšťanů. Pro největší kreslíře budou k dispozici křídy a velká plocha parkoviště. 

v 17:30 - premiéra venkovních nafukovacích modelů Země a Slunce (za příznivé povětrnostní situace)

v 18:00 - Měsíc a jeho podoby - krátká přednáška o souputníku planety Země a jeho proměnách na nebeské sféře.   

v 19:00 - astronomické pozorování Měsíce. Pozorování bude probíhat za asistence odborných pracovníků hvězdárny a k dispozici budou čočkové a zrcadlové astronomické teleskopy. V případě nepříznivých atmosférických podmínek proběhne v sále hvězdárny povídání o noční obloze.

Vstupné: dospělí 60,- Kč; mládež 50,- Kč   
Tato stránka je vytištěna z webu www.astrovm.cz
Těšíme se na Vaši návštěvu.
WebArchiv Hvězdárna Valašské Meziříčí, příspěvková organizace, Vsetínská 78, 757 01 Valašské Meziříčí
Příspěvková organizace Zlínského kraje. Telefon: 571 611 928, Mobil: 777 277 134, E-mail: info@astrovm.cz
Jak chráníme Vaše osobní údaje | Nastavení cookies | Vyrobil: WebConsult.cz