Hvězdárna Valašské Meziříčí
www.astrovm.cz
   


27.04.2021
Vydejte se s námi do stratosféry!

Touha prozkoumat stratosféru a její vliv nejen na živé organismy stojí za projektem s názvem Společně na hranici vesmíru. Jeho cílem je vytvořit, podpořit a udržet malé vývojové a výzkumné týmy složené z techniků a výzkumníků z obou stran česko-slovenské hranice. Projekt jsme začali realizovat v listopadu 2020 a i přes nepřízeň okolních podmínek, úspěšně pokračuje.

13.11.2020
Zákryty hvězd? Fascinující disciplína!

Stačí být ve správný čas na správném místě, a i pozorný amatér se může stát svědkem fascinující podívané. A když sledovaný úkaz navíc doloží kamerovým záznamem, může svým dílem přispět k bližšímu poznání nebeských objektů. Pozorování zákrytů hvězd je zkrátka vzrušující astronomická disciplína, a proto není divu, že Petr Zelený se jí věnuje bezmála třicet let.

02.11.2020
Astronomický kroužek pokračuje ON-LINE

Astronomický kroužek probíhá od října prostřednictvím online konferencí. V uvedeném formátu jeho činnost probíhala i v jarních měsících. Tato komunikace není pro vzdělávací činnost zcela ideálním prostředkem, ale snažíme se jednak systematicky pokračoval v již započaté činnosti a zároveň chceme zachovat vazby a kontakty, které v kroužku máme.

Přihlašte se k odběru aktualit AKA, novinek z hvězdárny a akcí:

S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Více informací o zasílání novinek

Nacházíte se: Úvodní stránka » Program » Kalendář akcí » Astronomický kroužek

Kalendář akcí

Astronomický kroužek

Místo konání akce:Jižní budova Hvězdárny Valašské Meziříčí
Typ akce:akce pro děti
Termín konání akce: 15.09.2021 od 15:30

Jako každý rok, tak i letos bude na hvězdárně probíhat Astronomický kroužek. Zahajovací schůzky proběhnou ve středu 8. 9 a 15. 9. 2021 v 15.30 hod v jižní budově Hvězdárny Valašské Meziříčí p. o.

Astronomický kroužek má na valašskomeziříčské hvězdárně dlouholetou tradici.Je určen pro všechny mladé (ale i starší) a zvídavé zájemce o astronomii, ale i jiné přírodovědné obory. Vítány jsou děti od ukončené 3. třídy ZŠ a členové kroužku z minulých let.

Schůzky budou probíhat vždy ve středu (mimo prázdniny, státní svátky a jiné výluky) v předem domluveném čase. Náplní činnosti budou základy sférické astronomie a astrofyziky, praktická pozorování u dalekohledu, experimentální fyzika,dějiny vědy apod. Účastníkům nabízíme aktivní trávení volného času, přípravu na astronomickou olympiádu a jiné přírodovědné soutěže. Dále pak přednostní místa na astronomických táborech v roce 2022. Na vlastní kůži si děti vyzkoušejí některé demonstrační pokusy, zažijí noční observace oblohy astronomickými dalekohledy a najdou nová přátelství.

Zájemci  se  mohou  přihlásit  e-mailem  na  adresách dkonvicna@astrovm.cz a rkraus@astrovm.cz, kde  mají  možnost získat  bližší  informace.  Školné  (kroužkovné)  je  ve  výši 800 Kč/školní rok.

Přihláška ke stažení zde:

     


   
Tato stránka je vytištěna z webu www.astrovm.cz
Těšíme se na Vaši návštěvu.
WebArchiv Hvězdárna Valašské Meziříčí, příspěvková organizace, Vsetínská 78, 757 01 Valašské Meziříčí
Příspěvková organizace Zlínského kraje. Telefon: 571 611 928, E-mail: info@astrovm.cz, Vyrobil: WebConsult.cz
Jak chráníme Vaše osobní údaje