Hvězdárna Valašské Meziříčí
www.astrovm.cz
   


27.04.2021
Vydejte se s námi do stratosféry!

Touha prozkoumat stratosféru a její vliv nejen na živé organismy stojí za projektem s názvem Společně na hranici vesmíru. Jeho cílem je vytvořit, podpořit a udržet malé vývojové a výzkumné týmy složené z techniků a výzkumníků z obou stran česko-slovenské hranice. Projekt jsme začali realizovat v listopadu 2020 a i přes nepřízeň okolních podmínek, úspěšně pokračuje.

13.11.2020
Zákryty hvězd? Fascinující disciplína!

Stačí být ve správný čas na správném místě, a i pozorný amatér se může stát svědkem fascinující podívané. A když sledovaný úkaz navíc doloží kamerovým záznamem, může svým dílem přispět k bližšímu poznání nebeských objektů. Pozorování zákrytů hvězd je zkrátka vzrušující astronomická disciplína, a proto není divu, že Petr Zelený se jí věnuje bezmála třicet let.

02.11.2020
Astronomický kroužek pokračuje ON-LINE

Astronomický kroužek probíhá od října prostřednictvím online konferencí. V uvedeném formátu jeho činnost probíhala i v jarních měsících. Tato komunikace není pro vzdělávací činnost zcela ideálním prostředkem, ale snažíme se jednak systematicky pokračoval v již započaté činnosti a zároveň chceme zachovat vazby a kontakty, které v kroužku máme.

Přihlašte se k odběru aktualit AKA, novinek z hvězdárny a akcí:

S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Více informací o zasílání novinek

Nacházíte se: Úvodní stránka » Program » Kalendář akcí » Ve stopách Hanzelky a Zikmunda.

Kalendář akcí

Ve stopách Hanzelky a Zikmunda.

Místo konání akce:Hvězdárna Valašské Meziříčí
Typ akce:přednáška
Termín konání akce: 11.11.2021 od 18:00

Hvězdárna Valašské Meziříčí, p. o. si vás dovoluje pozvat ve čtvrtek 11. listopadu 2021 v 18:00 hodin na přednášku Ve stopách Hanzelky a Zikmunda.

Cestovatel a fotograf Lukáš Socha a jeho kamarád si splnili svůj sen a  v roce 2018 se vydali po stopách slavné cestovatelské dvojice. Jejich putování bylo symbolickým dárkem ke 100. narozeninám Miroslava Zikmunda.

„Naším jediným kompasem byly šedesát let staré fotografie. Za devět měsíců jsme procestovali 32 zemí, urazili přes 130 tisíc kilometrů a překročili 22 časových pásem. Přepravovali jsme se auty, loděmi, autobusy, vlakem či na koních a samozřejmě pěšky,“ popisuje Socha jejich cestu.

Přijďte si poslechnout povídání a prohlédnout fotografie ukazující, jak se změnil svět od dob putování Hanzelky a Zikmunda.

Vstupné: dospělí 50,- Kč, mládež 40,- Kč.


V rámci programu, který pořádá Hvězdárna Valašské Meziříčí, p. o., mohou být pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem prezentace organizátora akce. Hvězdárna Valašské Meziříčí, příspěvková organizace nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.


   
Tato stránka je vytištěna z webu www.astrovm.cz
Těšíme se na Vaši návštěvu.
WebArchiv Hvězdárna Valašské Meziříčí, příspěvková organizace, Vsetínská 78, 757 01 Valašské Meziříčí
Příspěvková organizace Zlínského kraje. Telefon: 571 611 928, E-mail: info@astrovm.cz, Vyrobil: WebConsult.cz
Jak chráníme Vaše osobní údaje