Hvězdárna Valašské Meziříčí
www.astrovm.cz
   


02.02.2023
Astronomická olympiáda

Na počátku ledna tohoto roku organizovala hvězdárna pro členy astronomického kroužku školní kolo astronomické olympiády v kategorii EF (8. a 9. třída.). Za necelých 60 minut museli její účastníci odpovědět na cca 20 otázek a vypočítat několik příkladů. Tak například museli znát termíny jako radiant, atmosférická refrakce anebo Langrandeův bod. Matematicky pak měli zvládnout  např. výpočet rychlosti vzdalování hvězdy.

01.06.2022
Klub nadaných dětí ve školním roce 2022/2023

Od září 2022 bude Hvězdárna Valašské Meziříčí, p. o. nabírat nové zájemce do Klubu nadaných dětí, který zde funguje pod záštitou Dětské mensy již od roku 2019.

Ve školním roce 2022/2023 otevíráme klub pro děti, které budou v tomto školním roce navštěvovat 3. – 5. třídu ZŠ.

27.04.2021
Vydejte se s námi do stratosféry!

Touha prozkoumat stratosféru a její vliv nejen na živé organismy stojí za projektem s názvem Společně na hranici vesmíru. Jeho cílem je vytvořit, podpořit a udržet malé vývojové a výzkumné týmy složené z techniků a výzkumníků z obou stran česko-slovenské hranice. Projekt jsme začali realizovat v listopadu 2020 a i přes nepřízeň okolních podmínek, úspěšně pokračuje.

Přihlašte se k odběru aktualit AKA, novinek z hvězdárny a akcí:

S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Více informací o zasílání novinek

Nacházíte se: Úvodní stránka » Program » Kalendář akcí » Sobotní program pro rodiny s dětmi - Život nejen ve vesmíru

Kalendář akcí

Sobotní program pro rodiny s dětmi - Život nejen ve vesmíru

Místo konání akce:Hvězdárna Valašské Meziříčí
Typ akce:akce pro děti
Termín konání akce: 24.07.2021 od 14:00Na 24. července 2021 od 14:00 hodin jsme si připravili další z oblíbených programů pro rodiny s dětmi, tentokrát s názvem ŽIVOT NEJEN VE VESMÍRU. Účastníky čeká zábavné povídání o životě ve vesmíru, na naší planetě i bezprostředně kolem nás.

  Podíváme se do historie vzniku života na naší planetě, projdeme se naší Sluneční soustavou a zamyslíme se, kde je alespoň nějaká naděje, na minulou či současnou přítomnost života. Povíme si o důležitosti vody pro život, jak jej chápeme my. Zamyslíme se také, zda všechen život na Zemi potřebuje ke své existenci sluneční záření. Podíváme se do minulosti naší planety a ukážeme si, jak vypadají pozůstatky dávného života, které dnes nacházíme.
 
Pro děti i hravé dospělé a rodinné týmy jsou připraveny zajímavé hry, soutěže o drobné ceny. Součástí akce bude v případě dobrého počasí i krátká procházka přírodním areálem valašskomeziříčské hvězdárny.

Program je určen zejména rodinám s dětmi od 6 do 12 let.

Na akci je nutná rezervace na tel. čísle 571 611 928 nebo na e-mailu info@astrovm.cz., nejpozději do pátku 23. 7. 2021 do 12.hodin. Rezervace je platná po potvrzení z naší strany.

Vstupné: dospělí 50 Kč; mládež 40 Kč.


   
Tato stránka je vytištěna z webu www.astrovm.cz
Těšíme se na Vaši návštěvu.
WebArchiv Hvězdárna Valašské Meziříčí, příspěvková organizace, Vsetínská 78, 757 01 Valašské Meziříčí
Příspěvková organizace Zlínského kraje. Telefon: 571 611 928, E-mail: info@astrovm.cz, Vyrobil: WebConsult.cz
Jak chráníme Vaše osobní údaje | Nastavení cookies