Hvězdárna Valašské Meziříčí
www.astrovm.cz
Zřizovatelem organizace je
   


03.06.2024
Neformální setkání partnerů klíčového projektu Hvězdárny Valašské Meziříčí

Poslední květnovou středu roku 2024 se v areálu Hvězdárny Valašské Meziříčí, p. o. uskutečnilo setkání partnerů projektu Kulturního a kreativního centra – Hvězdárna Valašské Meziříčí, p. o. V současné době finišují přípravy pro zahájení samotné stavby nového objektu, ale stejně tak se snažíme nacházet a rozvíjet spolupráci s řadou partnerů, kteří nám mohou s činností v nových prostorách pomoci.

14.04.2024
Víkendová stáž studentů Společné laboratoře optiky UP a FZÚ AV ČR

Již tradičně se minimálně jednou za rok na naší hvězdárně objeví studenti předmětu SLO/PA Univerzity Palackého v Olomouci, Společné laboratoře optiky UP a FZÚ AV ČR. Stejně tomu bylo i letos, ale přece jen ta letošní stáž byla něčím výjimečná… světe div se, vyšlo nám počasí! A čím vším se studenti u nás zabývali? Hlavními tématy byly astronomické přístroje, astronomická pozorování a jejich zpracování.

18.03.2024
Hvězdárna na Den hvězdáren a planetárií představila nové modely Slunce a Země

Také valašskomeziříčská hvězdárna se v pátek 15. 3. 2024 zapojila do celorepublikového Dne hvězdáren a planetárií, aby veřejnosti představila práci těchto pracovišť, jejich význam a přínosy. Připravili jsme bohatý program od odpoledních až do večerních hodin, kdy si mohli trpěliví návštěvníci prohlédnout nejen našeho nejbližšího nebeského souputníka, ale také největší planetu Sluneční soustavy Jupiter. Odpolední programy byl určený zejména dětem a v podvečer jsme veřejnosti slavnostně představili dva nové nafukovací modely těles nebeských, Slunce a naší planety Země.

Přihlašte se k odběru aktualit AKA, novinek z hvězdárny a akcí:

S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Více informací o zasílání novinek

Nacházíte se: Úvodní stránka » Program » Kalendář akcí » Sobotní program pro rodiny s dětmi - Život nejen ve vesmíru

Kalendář akcí

Sobotní program pro rodiny s dětmi - Život nejen ve vesmíru

Místo konání akce:Hvězdárna Valašské Meziříčí
Typ akce:akce pro děti
Termín konání akce: 24.07.2021 od 14:00Na 24. července 2021 od 14:00 hodin jsme si připravili další z oblíbených programů pro rodiny s dětmi, tentokrát s názvem ŽIVOT NEJEN VE VESMÍRU. Účastníky čeká zábavné povídání o životě ve vesmíru, na naší planetě i bezprostředně kolem nás.

  Podíváme se do historie vzniku života na naší planetě, projdeme se naší Sluneční soustavou a zamyslíme se, kde je alespoň nějaká naděje, na minulou či současnou přítomnost života. Povíme si o důležitosti vody pro život, jak jej chápeme my. Zamyslíme se také, zda všechen život na Zemi potřebuje ke své existenci sluneční záření. Podíváme se do minulosti naší planety a ukážeme si, jak vypadají pozůstatky dávného života, které dnes nacházíme.
 
Pro děti i hravé dospělé a rodinné týmy jsou připraveny zajímavé hry, soutěže o drobné ceny. Součástí akce bude v případě dobrého počasí i krátká procházka přírodním areálem valašskomeziříčské hvězdárny.

Program je určen zejména rodinám s dětmi od 6 do 12 let.

Na akci je nutná rezervace na tel. čísle 571 611 928 nebo na e-mailu info@astrovm.cz., nejpozději do pátku 23. 7. 2021 do 12.hodin. Rezervace je platná po potvrzení z naší strany.

Vstupné: dospělí 50 Kč; mládež 40 Kč.


   
Tato stránka je vytištěna z webu www.astrovm.cz
Těšíme se na Vaši návštěvu.
WebArchiv Hvězdárna Valašské Meziříčí, příspěvková organizace, Vsetínská 78, 757 01 Valašské Meziříčí
Příspěvková organizace Zlínského kraje. Telefon: 571 611 928, E-mail: info@astrovm.cz, Vyrobil: WebConsult.cz
Jak chráníme Vaše osobní údaje | Nastavení cookies