Hvězdárna Valašské Meziříčí
www.astrovm.cz
   


27.04.2021
Vydejte se s námi do stratosféry!

Touha prozkoumat stratosféru a její vliv nejen na živé organismy stojí za projektem s názvem Společně na hranici vesmíru. Jeho cílem je vytvořit, podpořit a udržet malé vývojové a výzkumné týmy složené z techniků a výzkumníků z obou stran česko-slovenské hranice. Projekt jsme začali realizovat v listopadu 2020 a i přes nepřízeň okolních podmínek, úspěšně pokračuje.

13.11.2020
Zákryty hvězd? Fascinující disciplína!

Stačí být ve správný čas na správném místě, a i pozorný amatér se může stát svědkem fascinující podívané. A když sledovaný úkaz navíc doloží kamerovým záznamem, může svým dílem přispět k bližšímu poznání nebeských objektů. Pozorování zákrytů hvězd je zkrátka vzrušující astronomická disciplína, a proto není divu, že Petr Zelený se jí věnuje bezmála třicet let.

02.11.2020
Astronomický kroužek pokračuje ON-LINE

Astronomický kroužek probíhá od října prostřednictvím online konferencí. V uvedeném formátu jeho činnost probíhala i v jarních měsících. Tato komunikace není pro vzdělávací činnost zcela ideálním prostředkem, ale snažíme se jednak systematicky pokračoval v již započaté činnosti a zároveň chceme zachovat vazby a kontakty, které v kroužku máme.

Přihlašte se k odběru aktualit AKA, novinek z hvězdárny a akcí:

S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Více informací o zasílání novinek

Nacházíte se: Úvodní stránka » Program » Kalendář akcí » Sobotní program pro rodiny s dětmi - Život nejen ve vesmíru

Kalendář akcí

Sobotní program pro rodiny s dětmi - Život nejen ve vesmíru

Místo konání akce:Hvězdárna Valašské Meziříčí
Typ akce:akce pro děti
Termín konání akce: 24.07.2021 od 14:00Na 24. července 2021 od 14:00 hodin jsme si připravili další z oblíbených programů pro rodiny s dětmi, tentokrát s názvem ŽIVOT NEJEN VE VESMÍRU. Účastníky čeká zábavné povídání o životě ve vesmíru, na naší planetě i bezprostředně kolem nás.

  Podíváme se do historie vzniku života na naší planetě, projdeme se naší Sluneční soustavou a zamyslíme se, kde je alespoň nějaká naděje, na minulou či současnou přítomnost života. Povíme si o důležitosti vody pro život, jak jej chápeme my. Zamyslíme se také, zda všechen život na Zemi potřebuje ke své existenci sluneční záření. Podíváme se do minulosti naší planety a ukážeme si, jak vypadají pozůstatky dávného života, které dnes nacházíme.
 
Pro děti i hravé dospělé a rodinné týmy jsou připraveny zajímavé hry, soutěže o drobné ceny. Součástí akce bude v případě dobrého počasí i krátká procházka přírodním areálem valašskomeziříčské hvězdárny.

Program je určen zejména rodinám s dětmi od 6 do 12 let.

Na akci je nutná rezervace na tel. čísle 571 611 928 nebo na e-mailu info@astrovm.cz., nejpozději do pátku 23. 7. 2021 do 12.hodin. Rezervace je platná po potvrzení z naší strany.

Vstupné: dospělí 50 Kč; mládež 40 Kč.


   
Tato stránka je vytištěna z webu www.astrovm.cz
Těšíme se na Vaši návštěvu.
WebArchiv Hvězdárna Valašské Meziříčí, příspěvková organizace, Vsetínská 78, 757 01 Valašské Meziříčí
Příspěvková organizace Zlínského kraje. Telefon: 571 611 928, E-mail: info@astrovm.cz, Vyrobil: WebConsult.cz
Jak chráníme Vaše osobní údaje