Hvězdárna Valašské Meziříčí
www.astrovm.cz
   


11.05.2020
Astronomický kroužek aneb duben ON-LINE

Jak jsme vás již informovali, astronomický kroužek probíhá od března prostřednictvím online konferencí. V uvedeném formátu pokračoval i v měsíci dubnu, kdy proběhlo 5 on-line schůzek. Náměty těchto virtuálních setkání se vztahovaly k některým z astronomických jevů a k fyzikálním zákonům.

09.04.2020
Zvukové záznamy ze semináře Kosmické technologie a kosmický výzkum

Nově jsme zpracovali a uveřejňujeme záznamy přednášek, které zazněly loni na podzim u příležitosti tradičního setkání přátel dobývání vesmíru a příbuzných oborů pod názvem Kosmické technologie a kosmický výzkum.

02.04.2020
ON-LINE obsah pro vás

Vážení příznivci hvězdárny. I přes uspaný společenský a mnohde i pracovní život se snažíme navázat na naši běžnou činnost a vytváříme pro vás ON-LINE obsah. Pokračujeme ve vydávání našeho programového letáčku s mírně upraveným obsahem. Dále je realizována i činnost astronomického kroužku, který se nyní schází virtuálně každou středu od 15 hodin prostřednictvím video konferencí. Nadále pokračuje příprava zpráv ESO, aktualit z astronomie a kosmonautiky a rubriky o našich astronomických pozorováních.

Přihlašte se k odběru aktualit AKA, novinek z hvězdárny a akcí:

S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Více informací o zasílání novinek

Nacházíte se: Úvodní stránka » Program » Kalendář akcí » Poslech z fonotéky: Dvanáct statečných a ti ostatní – astronauti a posádky pro Apollo

Kalendář akcí

Poslech z fonotéky: Dvanáct statečných a ti ostatní – astronauti a posádky pro Apollo

Typ akce:přednáška
Termín konání akce: 13. - 20.04.2020

14.4.1970 se úspěšně vrátila na Zemi posádka Apolla 13, která během letu k Měsíci musela řešit vážné technické problémy. Ty mohly způsobit zkázu kosmické lodi a smrt posádky. Pro tuto příležitost jsme z naší fonotéky vybrali přednášku přednesenou Ing. Tomášem Přibylem (Technické muzeum v Brně) na semináři Kosmonautika a raketová technika, který se konal ve dnech 22. - 24.4. 2019 v prostorách Hvězdárny Valašské Meziříčí p.o.

 

Anotace: Výprava člověka na Měsíc byla bezpochyby unikátním projektem, který se bohužel nepodařilo zopakovat. Údiv dnes budí především technické řešení celého programu Apollo – dnes součást muzejních expozic. Mírně opomíjenou stránkou je výběr samotných astronautů a jejich vzájemná kombinace pro lety. O jednotlivých astronautech a jejich vzájemných vztazích se dozvíte vice při poslechu přednášky.

     

Odkaz do fonotéky:  https://www.astrovm.cz/userfiles/media/seminare/kosmo2019/Dvanact_statecnych.mp3

 


   
Tato stránka je vytištěna z webu www.astrovm.cz
Těšíme se na Vaši návštěvu.
WebArchiv Hvězdárna Valašské Meziříčí, příspěvková organizace, Vsetínská 78, 757 01 Valašské Meziříčí
Příspěvková organizace Zlínského kraje. Telefon: 571 611 928, E-mail: info@astrovm.cz, Vyrobil: WebConsult.cz
Jak chráníme Vaše osobní údaje