Hvězdárna Valašské Meziříčí
www.astrovm.cz
   


10.09.2019
59. praktikum pozorovatelů proměnných hvězd a exoplanet

Před koncem prázdnin, v týdnu mezi 24. – 31. srpnem 2019, se na hvězdárně ve Valašském Meziříčí sešlo celkem 17 účastníků praktika pozorovatelů proměnných hvězd. Podobně jako v loňském roce se na letošním praktiku objevilo několik nováčků. Ale nebyly to úplní nováčci, neboť někteří z nich již prošli úpickou expedicí, takže o proměnných hvězdách už něco věděli.

13.06.2019
Klub nadaných dětí

Od září 2019 zahájí na Hvězdárně Valašské Meziříčí, p. o. svoji činnost Klub nadaných dětí pod záštitou Mensy ČR. Přihlášky do klubu bude možné zaslat nebo osobně předat na hvězdárně již během prázdnin, první setkání zájemců o klub bude v sobotu 14. září 2019 ve 14:00 hodin na Hvězdárně Valašské Meziříčí.

22.02.2019
Velikonoce na hvězdárně

Na jarní měsíce jsme pro děti z mateřských školek připravili program VELIKONOCE NA HVĚZDÁRNĚ.   Společně přivítáme jaro, popovídáme si o velikonočních zvycích a symbolech, zjistíme, proč máme čtyři roční období, proč má Měsíc více tváří, jestli i v hlubokém vesmíru máme kuřátka, beránka a jiné velikonoční symboly. 

Přihlašte se k odběru aktualit AKA, novinek z hvězdárny a akcí:

S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Více informací o zasílání novinek

Nacházíte se: Úvodní stránka » Program » Kalendář akcí » Geovědní a montánní turismus v podmínkách ČR

Kalendář akcí

Geovědní a montánní turismus v podmínkách ČR

Místo konání akce:Hvězdárna Valašské Meziříčí, p. o.
Typ akce:workshop
Termín konání akce: 27.09.2019 od 9:00 do 16:00

Hvězdárna Valašské Meziříčí, příspěvková organizace,
Muzeum naftového dobývání a geologie v Hodoníně
a město Gbely

Vás v rámci projektu Toulky po naftařském příhraničí srdečně zvou na workshop

 

Příprava a využití projektů geovědního a montánního turismu v podmínkách ČR

 

Akce se uskuteční v areálu valašskomeziříčské hvězdárny v pátek 27. září 2019 od 9:00 hodin. Ukončení akce je plánováno na 16. hodinu.

Akce je určena zejména zájemcům o geoturistiku, studentům oboru montánní turismus a zájemcům z řad pracovníků CK, pedagogů a dalším zájemcům.


Plánovaný program

08:30 – 09:00 Registrace účastníků
09:00 – 09:15 Přivítání účastníků, představení projektu a úvodní slovo organizátorů
09:15 – 10:00 Geovědní a montánní turismus – podpora cestovního ruchu - prof. Ing. Marián Marschalko, Ph.D., HGF, VŠB-TU Ostrava
10:00 – 10:45 Geopark Podbeskydí – odkud a kam kráčíme – Ing. Dalibor Kvita, Národní geopark Podbeskydí
11:00 – 12:00 Toulky po naftařském příhraničí – představení projektu a jeho výstupů – Ing. Stanislav Benada, Ph.D., Muzeum naftového dobývání a geologie, občanské sdružení, Hodonín – vedoucí partner projektu
12:00 – 12:30 Přestávka na občerstvení
12:30 – 13:15 Geopark anebo geologická expozice – současné trendy popularizace geologie v přírodě – prof. Ing. Petr Skupien, Ph.D., Katedra geologického inženýrství, HGF, VŠB-TU Ostrava
13:30 – 14:15 Technické památky – význam pro cestovní ruch – doc. Ing. Martin Klempa, Ph.D., Katedra geologického inženýrství, HGF, VŠB-TU Ostrava
14:15 – 15:00 Jak se navrhují, připravují a realizují venkovní geologické expozice - prof. Ing. Petr Skupien, Ph.D. a Ing. Libor Lenža
15:00 – 16:00 Exkurze po areálu pořadatele – komentované prohlídky venkovní geologické expozice Jak vznikaly Karpaty – Ing. Libor Lenža, Hvězdárna Valašské Meziříčí, p. o.

 

Organizační informace

Účast na workshopu je možná na základě potvrzení vaší přihlášky. Jako přihlášku stačí zaslat email na elektronickou adresu asistentka@astrovm.cz. Do přihlášky prosím uveďte jméno a příjmení, organizaci, kterou zastupujete a čas předpokládaného příjezdu a odjezdu. Počet účastníků workshopu je omezen a přihlášky k účasti budou přijímány dle data doručení emailem.

Akce se uskuteční v přednáškovém sále Hvězdárny Valašské Meziříčí, p. o. V rámci workshopu je zajištěno drobné občerstvení.

Pozvánka ke stažení (pdf; 339 kB)

 

Partneři projektu

Mesto Gbely - hlavní přeshraniční partner

Muzeum naftového dobývání a geologie Hodonín - hlavní partner

Hvězdárna Valašské Meziříčí, p. o. - partner projektu

 


   
Tato stránka je vytištěna z webu www.astrovm.cz
Těšíme se na Vaši návštěvu.
WebArchiv Hvězdárna Valašské Meziříčí, příspěvková organizace, Vsetínská 78, 757 01 Valašské Meziříčí
Příspěvková organizace Zlínského kraje. Telefon: 571 611 928, E-mail: info@astrovm.cz, Vyrobil: WebConsult.cz
Jak chráníme Vaše osobní údaje