Hvězdárna Valašské Meziříčí
www.astrovm.cz
   


02.02.2023
Astronomická olympiáda

Na počátku ledna tohoto roku organizovala hvězdárna pro členy astronomického kroužku školní kolo astronomické olympiády v kategorii EF (8. a 9. třída.). Za necelých 60 minut museli její účastníci odpovědět na cca 20 otázek a vypočítat několik příkladů. Tak například museli znát termíny jako radiant, atmosférická refrakce anebo Langrandeův bod. Matematicky pak měli zvládnout  např. výpočet rychlosti vzdalování hvězdy.

01.06.2022
Klub nadaných dětí ve školním roce 2022/2023

Od září 2022 bude Hvězdárna Valašské Meziříčí, p. o. nabírat nové zájemce do Klubu nadaných dětí, který zde funguje pod záštitou Dětské mensy již od roku 2019.

Ve školním roce 2022/2023 otevíráme klub pro děti, které budou v tomto školním roce navštěvovat 3. – 5. třídu ZŠ.

27.04.2021
Vydejte se s námi do stratosféry!

Touha prozkoumat stratosféru a její vliv nejen na živé organismy stojí za projektem s názvem Společně na hranici vesmíru. Jeho cílem je vytvořit, podpořit a udržet malé vývojové a výzkumné týmy složené z techniků a výzkumníků z obou stran česko-slovenské hranice. Projekt jsme začali realizovat v listopadu 2020 a i přes nepřízeň okolních podmínek, úspěšně pokračuje.

Přihlašte se k odběru aktualit AKA, novinek z hvězdárny a akcí:

S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Více informací o zasílání novinek

Nacházíte se: Úvodní stránka » Program » Kalendář akcí » EXOPLANETY - klíč k největším záhadám lidstva

Kalendář akcí

EXOPLANETY - klíč k největším záhadám lidstva

Místo konání akce:Hvězdárna Valašské Meziříčí
Typ akce:přednáška
Termín konání akce: 16.09.2022 od 19:00

Hvězdárna Valašské Meziříčí, p. o. Vás v pátek 16. září 2022 v 19:00 hodin srdečně zve na přednášku pro širokou veřejnost s názvem EXOPLANETY - klíč k největším záhadám lidstva.

Exoplanety - planetární světy, které jsou až na pár výjimek současnou technologií zcela nedosažitelné. O jejich existenci víme jen nepřímo díky pozorovaným odchylkám v precizních astrofyzikálních měřeních. Pozorování exoplanet však může přinést odpovědi na základní otázky, které si lidé od nepaměti kladou: Jak vznikl život na Zemi? Existují mimozemšťané? Kam směřuje vývoj našeho světa?
Odpovědi pravděpodobně přinesou nejnovější kosmické teleskopy, cílené laboratorní experimenty a sofistikované matematické modely. Čeští vědci jsou v tomto oboru na světové špičce. O tom všem se dozvíte na přednášce.

Přednáší Dr. Martin Ferus, vedoucí výzkumný pracovník Ústavu fyzikální chemie J. Heyrovského AV ČR v Praze zabývající se astrochemií, prebiotickou evolucí života, podílí se na vývoji družicových misí ARIEL a SLAVIA.

Vstupné: dospělí 60,- Kč; mládež 50,- Kč


V rámci programu, který pořádá Hvězdárna Valašské Meziříčí, p. o., mohou být pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem prezentace organizátora akce. Hvězdárna Valašské Meziříčí, příspěvková organizace nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.


   
Tato stránka je vytištěna z webu www.astrovm.cz
Těšíme se na Vaši návštěvu.
WebArchiv Hvězdárna Valašské Meziříčí, příspěvková organizace, Vsetínská 78, 757 01 Valašské Meziříčí
Příspěvková organizace Zlínského kraje. Telefon: 571 611 928, E-mail: info@astrovm.cz, Vyrobil: WebConsult.cz
Jak chráníme Vaše osobní údaje | Nastavení cookies