Hvězdárna Valašské Meziříčí
www.astrovm.cz
   


13.06.2019
Klub nadaných dětí

Od září 2019 zahájí na Hvězdárně Valašské Meziříčí, p. o. svoji činnost Klub nadaných dětí pod záštitou Mensy ČR. Přihlášky do klubu bude možné zaslat nebo osobně předat na hvězdárně již během prázdnin, první setkání zájemců o klub bude v sobotu 14. září 2019 ve 14:00 hodin na Hvězdárně Valašské Meziříčí.

22.02.2019
Velikonoce na hvězdárně

Na jarní měsíce jsme pro děti z mateřských školek připravili program VELIKONOCE NA HVĚZDÁRNĚ.   Společně přivítáme jaro, popovídáme si o velikonočních zvycích a symbolech, zjistíme, proč máme čtyři roční období, proč má Měsíc více tváří, jestli i v hlubokém vesmíru máme kuřátka, beránka a jiné velikonoční symboly. 

25.11.2018
Úspěšný projekt energetických úspor

V  roce 2017 byla provedena rekonstrukce (zateplení objektu a výměna výplní stavebních otvorů) provozně-technického objektu Hvězdárny Valašské Meziříčí, p. o., který slouží jako zázemí hlavních objektů hvězdárny, jako odborná knihovna a studovna odborných pracovníků a stážistů.

Přihlašte se k odběru aktualit AKA, novinek z hvězdárny a akcí:

S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Více informací o zasílání novinek

Nacházíte se: Úvodní stránka » Program » Kalendář akcí » Částečné zatmění Měsíce

Kalendář akcí

Částečné zatmění Měsíce

Místo konání akce:Hvězdárna Valašské Meziříčí
Typ akce:pozorování oblohy
Termín konání akce: 16.07.2019 od 21:00 do 23:59

Dne 16. července 2019 nastává částečné zatmění Měsíce u nás pozorovatelné. V areálu hvězdárny budeme tento výjimečný úkaz sledovat pevnými i přenosnými dalekohledy od 21 hodin.

Ve Valašském Meziříčí Měsíc vychází ve 20:37. Zatmění začíná ve 22:01 a potrvá téměř 3 hodiny. Ztemnění levého horního okraje měsíčního disku ale bude patrné již přibližně od půl desáté. Maximální fáze úkazu nastane
ve 23:30, v té době bude Měsíc skryt v zemském stínu více jak 65 procenty svého průměru a bude se nacházet necelých 15° nad jihovýchodním obzorem.

Podrobnosti o úkazu naleznete na stránkách www.astro.cz.

 

Akce se uskuteční pouze za příznivého počasí.

Vstupné: 50,- Kč dospělí, 40,- Kč mládež.

V rámci programu, který pořádá Hvězdárna Valašské Meziříčí, p. o., mohou být pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem prezentace organizátora akce. Hvězdárna Valašské Meziříčí, příspěvková organizace nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.


   
Tato stránka je vytištěna z webu www.astrovm.cz
Těšíme se na Vaši návštěvu.
WebArchiv Hvězdárna Valašské Meziříčí, příspěvková organizace, Vsetínská 78, 757 01 Valašské Meziříčí
Příspěvková organizace Zlínského kraje. Telefon: 571 611 928, E-mail: info@astrovm.cz, Vyrobil: WebConsult.cz
Jak chráníme Vaše osobní údaje