Hvězdárna Valašské Meziříčí
www.astrovm.cz
   


11.05.2020
Astronomický kroužek aneb duben ON-LINE

Jak jsme vás již informovali, astronomický kroužek probíhá od března prostřednictvím online konferencí. V uvedeném formátu pokračoval i v měsíci dubnu, kdy proběhlo 5 on-line schůzek. Náměty těchto virtuálních setkání se vztahovaly k některým z astronomických jevů a k fyzikálním zákonům.

09.04.2020
Zvukové záznamy ze semináře Kosmické technologie a kosmický výzkum

Nově jsme zpracovali a uveřejňujeme záznamy přednášek, které zazněly loni na podzim u příležitosti tradičního setkání přátel dobývání vesmíru a příbuzných oborů pod názvem Kosmické technologie a kosmický výzkum.

02.04.2020
ON-LINE obsah pro vás

Vážení příznivci hvězdárny. I přes uspaný společenský a mnohde i pracovní život se snažíme navázat na naši běžnou činnost a vytváříme pro vás ON-LINE obsah. Pokračujeme ve vydávání našeho programového letáčku s mírně upraveným obsahem. Dále je realizována i činnost astronomického kroužku, který se nyní schází virtuálně každou středu od 15 hodin prostřednictvím video konferencí. Nadále pokračuje příprava zpráv ESO, aktualit z astronomie a kosmonautiky a rubriky o našich astronomických pozorováních.

Přihlašte se k odběru aktualit AKA, novinek z hvězdárny a akcí:

S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Více informací o zasílání novinek

Nacházíte se: Úvodní stránka » Program » Kalendář akcí » Částečné zatmění Měsíce

Kalendář akcí

Částečné zatmění Měsíce

Místo konání akce:Hvězdárna Valašské Meziříčí
Typ akce:pozorování oblohy
Termín konání akce: 16.07.2019 od 21:00 do 23:59

Dne 16. července 2019 nastává částečné zatmění Měsíce u nás pozorovatelné. V areálu hvězdárny budeme tento výjimečný úkaz sledovat pevnými i přenosnými dalekohledy od 21 hodin.

Ve Valašském Meziříčí Měsíc vychází ve 20:37. Zatmění začíná ve 22:01 a potrvá téměř 3 hodiny. Ztemnění levého horního okraje měsíčního disku ale bude patrné již přibližně od půl desáté. Maximální fáze úkazu nastane
ve 23:30, v té době bude Měsíc skryt v zemském stínu více jak 65 procenty svého průměru a bude se nacházet necelých 15° nad jihovýchodním obzorem.

Podrobnosti o úkazu naleznete na stránkách www.astro.cz.

 

Akce se uskuteční pouze za příznivého počasí.

Vstupné: 50,- Kč dospělí, 40,- Kč mládež.

V rámci programu, který pořádá Hvězdárna Valašské Meziříčí, p. o., mohou být pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem prezentace organizátora akce. Hvězdárna Valašské Meziříčí, příspěvková organizace nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.


   
Tato stránka je vytištěna z webu www.astrovm.cz
Těšíme se na Vaši návštěvu.
WebArchiv Hvězdárna Valašské Meziříčí, příspěvková organizace, Vsetínská 78, 757 01 Valašské Meziříčí
Příspěvková organizace Zlínského kraje. Telefon: 571 611 928, E-mail: info@astrovm.cz, Vyrobil: WebConsult.cz
Jak chráníme Vaše osobní údaje