Hvězdárna Valašské Meziříčí
www.astrovm.cz
   


11.05.2020
Astronomický kroužek aneb duben ON-LINE

Jak jsme vás již informovali, astronomický kroužek probíhá od března prostřednictvím online konferencí. V uvedeném formátu pokračoval i v měsíci dubnu, kdy proběhlo 5 on-line schůzek. Náměty těchto virtuálních setkání se vztahovaly k některým z astronomických jevů a k fyzikálním zákonům.

09.04.2020
Zvukové záznamy ze semináře Kosmické technologie a kosmický výzkum

Nově jsme zpracovali a uveřejňujeme záznamy přednášek, které zazněly loni na podzim u příležitosti tradičního setkání přátel dobývání vesmíru a příbuzných oborů pod názvem Kosmické technologie a kosmický výzkum.

02.04.2020
ON-LINE obsah pro vás

Vážení příznivci hvězdárny. I přes uspaný společenský a mnohde i pracovní život se snažíme navázat na naši běžnou činnost a vytváříme pro vás ON-LINE obsah. Pokračujeme ve vydávání našeho programového letáčku s mírně upraveným obsahem. Dále je realizována i činnost astronomického kroužku, který se nyní schází virtuálně každou středu od 15 hodin prostřednictvím video konferencí. Nadále pokračuje příprava zpráv ESO, aktualit z astronomie a kosmonautiky a rubriky o našich astronomických pozorováních.

Přihlašte se k odběru aktualit AKA, novinek z hvězdárny a akcí:

S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Více informací o zasílání novinek

Nacházíte se: Úvodní stránka » Program » Co se podařilo

Co se podařilo

Noc vědců 2008

V pátek 26. září 2008 se Česká republika již počtvrté v řadě připojila k akci s názvem Evropská noc vědců. Svou prezentaci na tento den připravila řada vědeckých i popularizačních institucí. Mezi nimi, pod záštitou České astronomické společnosti, také hvězdárny. Program pro návštěvníky s názvem „NOC PLNÁ EXPERIMENTŮ“ připravila i Hvězdárna Valašské Meziříčí.


Částečné zatmění Slunce 1.8.2008

V první srpnový den se nad našimi hlavami odehrálo zajímavé astronomické divadlo – částečné zatmění Slunce. Úkaz jsme pozorovali společně s desítkami návštěvníků také na hvězdárně ve Valašském Meziříčí.


Astronomický tábor Letní putování vesmírem

Ve dnech od 11. do 20. července proběhl na naší hvězdárně již tradiční astronomický tábor, který je určen zájemcům o astronomii, přírodu, sport, soutěže, výlety atd.


Vesmírný maškarní bál a den otevřených dveří

V úterý 24. 6. u nás na hvězdárně proběhl dětský maškarní bál a den otevřených dveří. Akce se zúčastnilo na 200 dětí.


Den dětí na hřišti

Také letos se naše hvězdárna podílela na oslavách Dne dětí na fotbalovém hřišti města Valašského Meziříčí.


Přednáškové turné o výzkumech civilizací starověkého Egypta se vydařilo

Přednáškové turné vedoucího ČEgÚ FF UK v Praze a Káhiře bylo velmi úspěšné. Celkem se akcí zúčastnilo více jak pět stovek posluchačů.


Doplňková výuka na školách

Hvězdárna v rámci svých aktivit již několik let připravuje přenosné výstavy související s astronomií, které bezplatně nabízí a zapůjčuje základním školám ve Zlínském kraji. Výstavy obvykle tématicky navazují na učební osnovy, nebo je rozšiřují.

980 000 návštěvníků Hvězdárny Valašské Meziříčí

Díky pečlivé evidenci uspořádaných akcí a počtu návštěvníků víme, že k 30. 4. 2008 uspořádala Hvězdárna Valašské Meziříčí 36 410 akcí, kterých se k uvedenému datu zúčastnilo 980 031 návštěvníků

2. workshop v rámci projektu Astronomie pro všechny

Ve dnech 24. až 26. 4. 2008 uspořádala Hvězdárna Valašské Meziříčí, p.o. ve spolupráci s Kysuckou hvezdárnou v Kysuckom Novom Mestě workshop pod názvem "Jak na noční oblohu".


1. workshop v rámci projektu Astronomie pro všechny

Ve dnech 28. až 29. 3. 2008 uspořádala Hvězdárna Valašské Meziříčí, p.o. ve spolupráci s Kysuckou hvezdárnou v Kysuckom Novom Mestě workshop pod názvem Antické dědictví.   
Tato stránka je vytištěna z webu www.astrovm.cz
Těšíme se na Vaši návštěvu.
WebArchiv Hvězdárna Valašské Meziříčí, příspěvková organizace, Vsetínská 78, 757 01 Valašské Meziříčí
Příspěvková organizace Zlínského kraje. Telefon: 571 611 928, E-mail: info@astrovm.cz, Vyrobil: WebConsult.cz
Jak chráníme Vaše osobní údaje