Hvězdárna Valašské Meziříčí
www.astrovm.cz
   


13.06.2019
Klub nadaných dětí

Od září 2019 zahájí na Hvězdárně Valašské Meziříčí, p. o. svoji činnost Klub nadaných dětí pod záštitou Mensy ČR. Přihlášky do klubu bude možné zaslat nebo osobně předat na hvězdárně již během prázdnin, první setkání zájemců o klub bude v sobotu 14. září 2019 ve 14:00 hodin na Hvězdárně Valašské Meziříčí.

22.02.2019
Velikonoce na hvězdárně

Na jarní měsíce jsme pro děti z mateřských školek připravili program VELIKONOCE NA HVĚZDÁRNĚ.   Společně přivítáme jaro, popovídáme si o velikonočních zvycích a symbolech, zjistíme, proč máme čtyři roční období, proč má Měsíc více tváří, jestli i v hlubokém vesmíru máme kuřátka, beránka a jiné velikonoční symboly. 

25.11.2018
Úspěšný projekt energetických úspor

V  roce 2017 byla provedena rekonstrukce (zateplení objektu a výměna výplní stavebních otvorů) provozně-technického objektu Hvězdárny Valašské Meziříčí, p. o., který slouží jako zázemí hlavních objektů hvězdárny, jako odborná knihovna a studovna odborných pracovníků a stážistů.

Přihlašte se k odběru aktualit AKA, novinek z hvězdárny a akcí:

S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Více informací o zasílání novinek

Nacházíte se: Úvodní stránka » Program » Co se podařilo

Co se podařilo

Částečné zatmění Slunce 1.8.2008

V první srpnový den se nad našimi hlavami odehrálo zajímavé astronomické divadlo – částečné zatmění Slunce. Úkaz jsme pozorovali společně s desítkami návštěvníků také na hvězdárně ve Valašském Meziříčí.


Astronomický tábor Letní putování vesmírem

Ve dnech od 11. do 20. července proběhl na naší hvězdárně již tradiční astronomický tábor, který je určen zájemcům o astronomii, přírodu, sport, soutěže, výlety atd.


Vesmírný maškarní bál a den otevřených dveří

V úterý 24. 6. u nás na hvězdárně proběhl dětský maškarní bál a den otevřených dveří. Akce se zúčastnilo na 200 dětí.


Den dětí na hřišti

Také letos se naše hvězdárna podílela na oslavách Dne dětí na fotbalovém hřišti města Valašského Meziříčí.


Přednáškové turné o výzkumech civilizací starověkého Egypta se vydařilo

Přednáškové turné vedoucího ČEgÚ FF UK v Praze a Káhiře bylo velmi úspěšné. Celkem se akcí zúčastnilo více jak pět stovek posluchačů.


Doplňková výuka na školách

Hvězdárna v rámci svých aktivit již několik let připravuje přenosné výstavy související s astronomií, které bezplatně nabízí a zapůjčuje základním školám ve Zlínském kraji. Výstavy obvykle tématicky navazují na učební osnovy, nebo je rozšiřují.

980 000 návštěvníků Hvězdárny Valašské Meziříčí

Díky pečlivé evidenci uspořádaných akcí a počtu návštěvníků víme, že k 30. 4. 2008 uspořádala Hvězdárna Valašské Meziříčí 36 410 akcí, kterých se k uvedenému datu zúčastnilo 980 031 návštěvníků

2. workshop v rámci projektu Astronomie pro všechny

Ve dnech 24. až 26. 4. 2008 uspořádala Hvězdárna Valašské Meziříčí, p.o. ve spolupráci s Kysuckou hvezdárnou v Kysuckom Novom Mestě workshop pod názvem "Jak na noční oblohu".


1. workshop v rámci projektu Astronomie pro všechny

Ve dnech 28. až 29. 3. 2008 uspořádala Hvězdárna Valašské Meziříčí, p.o. ve spolupráci s Kysuckou hvezdárnou v Kysuckom Novom Mestě workshop pod názvem Antické dědictví.   
Tato stránka je vytištěna z webu www.astrovm.cz
Těšíme se na Vaši návštěvu.
WebArchiv Hvězdárna Valašské Meziříčí, příspěvková organizace, Vsetínská 78, 757 01 Valašské Meziříčí
Příspěvková organizace Zlínského kraje. Telefon: 571 611 928, E-mail: info@astrovm.cz, Vyrobil: WebConsult.cz
Jak chráníme Vaše osobní údaje