Hvězdárna Valašské Meziříčí
www.astrovm.cz
   


01.06.2022
Klub nadaných dětí ve školním roce 2022/2023

Od září 2022 bude Hvězdárna Valašské Meziříčí, p. o. nabírat nové zájemce do Klubu nadaných dětí, který zde funguje pod záštitou Dětské mensy již od roku 2019.

Ve školním roce 2022/2023 otevíráme klub pro děti, které budou v tomto školním roce navštěvovat 3. – 5. třídu ZŠ.

27.04.2021
Vydejte se s námi do stratosféry!

Touha prozkoumat stratosféru a její vliv nejen na živé organismy stojí za projektem s názvem Společně na hranici vesmíru. Jeho cílem je vytvořit, podpořit a udržet malé vývojové a výzkumné týmy složené z techniků a výzkumníků z obou stran česko-slovenské hranice. Projekt jsme začali realizovat v listopadu 2020 a i přes nepřízeň okolních podmínek, úspěšně pokračuje.

13.11.2020
Zákryty hvězd? Fascinující disciplína!

Stačí být ve správný čas na správném místě, a i pozorný amatér se může stát svědkem fascinující podívané. A když sledovaný úkaz navíc doloží kamerovým záznamem, může svým dílem přispět k bližšímu poznání nebeských objektů. Pozorování zákrytů hvězd je zkrátka vzrušující astronomická disciplína, a proto není divu, že Petr Zelený se jí věnuje bezmála třicet let.

Přihlašte se k odběru aktualit AKA, novinek z hvězdárny a akcí:

S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Více informací o zasílání novinek

Knihy


OKRES VSETÍN - ROŽNOVSKO, VALAŠSKOMEZIŘÍČSKO, VSETÍNSKO

Okres Vsetín

Cena 590,- Kč

Okres Vsetín - Rožnovsko, Valašskomeziříčsko, Vsetínsko. Na knize se podílely (kromě realizačního týmu) téměř čtyři desítky autorů. Na 960 stranách naleznete velké množství informací o území bývalého okresu Vsetín: o jeho přírodních podmínkách, kulturním a společenském vývoji, historii, vědě a technice. Místopis všech obcí je samozřejmostí. Dílo je doplněno řadou černobílých i barevných fotografií. Součástí každé publikace je také její rozšířená elektronická verze na CD včetně prohlížeče. Kromě obsahu knihy zde najdete množství dalších obrázků, videosekvence a výjimečný "Slovník valašského nářečí", obsahující téměř dvacet tisíc hesel. Navíc jsou zde přehledně umístěny anglické sumáře. Výjimečná publikace za výjimečnou cenu! K dostání na Hvězdárně Valašské Meziříčí.
Formát B5, barevná obálka, 960 stran, množství barevných a černobílých obrázků. Součástí publikace je CD.
Vydavatel: HVM, Muzejní a vlastivědná společnost v Brně, Okresní úřad Vsetín.


Kosmické rakety dneška

Kosmické rakety dneška

Cena 30,- Kč

Autorem knihy je zkušený vědecký a pedagogický pracovník, který se raketovou technikou zabývá již více než čtvrt století. V uvedené publikaci soustředil informace o všech v současné době používaných nosných raketách, určených k vypouštění družic, kosmických sond a pilotovaných kosmických lodí.
Formát A 5, barevná obálka, 78 stran, 24 obrázků v textu (pérovky), 17 tabulek, obrazová příloha: 20 černobílých a 7 barevných obrázků.
Množstevní sleva:
10-49 ks 28 Kč
nad 50 ks 26 Kč
Vydavatel: HVM


Z Historie a současnosti kosmických raketoplánů

Z historie a současnosti kosmických raketoplánů

Cena 35,- Kč

 Kniha je určena zájemcům o raketovou techniku a kosmonautiku, zejména o raketoplány. Obsahuje stručné popisy několika desítek nerealizovaných projektů (např. Dyna Soar, Albatros, Hermes, Hotol, X-15, Rombus apod.), ale také popisy a vyobrazení uskutečněných projektů (Space Shuttle a Buran) a rovněž projektů, na nichž konstruktéři pracují v současné době (X-33, X-34, X-38, VentureStar, Hope-X apod.). Text je proložen zajímavými informacemi z průběhu letů jednotlivých startů amerických raketoplánů.
Formát A 5, barevná obálka, 140 stran, 21 obrázků v textu (pérovky), 6 tabulek, obrazová příloha: 31 černobílých a 16 barevných obrázků.
Množstevní sleva:
10-49 ks 33 Kč
nad 50 ks 30 Kč
Vydavatel: HVM


Polární sekvence

Polární sekvence

Cena 30,- Kč

Praktická pomůcka pro fotometrické práce v astronomii. Publikace má dvě části – obrazovou (mapy severní polární sekvence) a textovou (návod na použití a katalog hvězd severní polární sekvence).
Formát A4, každý díl 15 stran.
Vydavatel: HVM


 

 

Stručná historie Hvězdárny Valašské Meziříčí

Stručná historie Hvězdárny Valašské Meziříčí

Cena 25,- Kč

Publikace stručně připomíná historii Hvězdárny Valašské Meziříčí od vybudování dřevěné hvězdárničky Ant. Ballnerem v roce 1929 až po současnost. Shrnuje hlavní aktivity hvězdárny v oblasti přednáškové činnosti, v oblasti odborných pozorování, činnost meteorologické stanice apod. Představuje rozsáhlý soubor aktivit, které mají za úkol sloužit především veřejnosti.
Formát A5, 24 stran, 32 černobílých obrázků a grafů.
Množstevní sleva:
10-49 ks 20 Kč
nad 50 ks 18 Kč
Vydavatel: HVM


 

 

časopis Kozmos

časopis Kozmos

Cena 78,- Kč

Slovenský časopis o astronomii.
Formát A4, barevná obálka, 40 stran, křídový papír, barevné i černobílé obrázky v textu.
Vychází 6krát ročně.
Vydavatel: Slovenská ústredná hvezdáreň v Hurbanove


   
Tato stránka je vytištěna z webu www.astrovm.cz
Těšíme se na Vaši návštěvu.
WebArchiv Hvězdárna Valašské Meziříčí, příspěvková organizace, Vsetínská 78, 757 01 Valašské Meziříčí
Příspěvková organizace Zlínského kraje. Telefon: 571 611 928, E-mail: info@astrovm.cz, Vyrobil: WebConsult.cz
Jak chráníme Vaše osobní údaje | Nastavení cookies