Hvězdárna Valašské Meziříčí
www.astrovm.cz
   


02.05.2018
Za tajemstvím padajících hvězd: Jasný bolid nad jižním Maďarskem

Cokoliv se šustne nad obzorem, o tom čeští astronomové dobře vědí. A nezáleží na tom, že tentokrát proťal zářící objekt oblohu nad hranicí Maďarska a Chorvatska. Pomocí dálkové radarové detekce, pozorování pomocí monitorů náhlých ionosférických poruch, kamerových systémů a velmi kvalitních spektrografů lze odhalit tajemství jasného objektu za hranicemi České republiky.

27.03.2018
Krteček letí znovu do vesmíru

V sobotu 24. března patřila hvězdárna opět rodinám s dětmi. Po únorové „Procházce sluneční soustavou“ jsme si pro ně tentokrát připravili program s názvem Krteček letí znovu do vesmíru. Krtek se poprvé vydal do vesmíru se svým velkým kamarádem - americkým astronautem Andrew Feustelem - v roce 2011, kdy na oběžné dráze Země strávili společně 16 dní. Ve středu 21. března se vypravili do vesmíru podruhé. Odletěli z kosmodromu Bajkonur v ruské raketě Sojuz k Mezinárodní vesmírné stanici ISS. Jejich mise bude tentokrát trvat skoro půl roku a krtkův kamarád Andrew bude dokonce 3 měsíce velitelem celé stanice.  

06.03.2018
Zastavení ministra kultury na valašskomeziříčské hvězdárně

Včera odpoledne 5. března 2018 ředitel hvězdárny Ing. Libor Lenža doslova a do písmene „kosmickou rychlostí“ představil ministru kultury PhDr. Iljovi Šmídovi naši valašskomeziříčskou hvězdárnu.

Přihlašte se k odběru aktualit AKA, novinek z hvězdárny a akcí:

Více informací o zasílání novinek

Nacházíte se: Úvodní stránka » Program » Kalendář akcí » Informační den pro pedagogy 2

Kalendář akcí

Informační den pro pedagogy 2

Typ akce:Den otevřených dveří
Termín konání akce: 31.08.2017 od 9:00 do 13:00

Hvězdárna Valašské Meziříčí, p. o. připravila na 31. srpna 2017 pro ředitele, učitele a vychovatele mateřských, základních i středních škol, školních družin a klubů, vedoucí volnočasových a zájmových kroužků

 
Informační den pro pedagogy 2

 

Se začínajícím školním rokem a v návaznosti na pozitivní odezvu pedagogů, kteří navštívili INFORMAČNÍ DEN PRO PEDAGOGY NA HVĚZDÁRNĚ v červnu, jsme tuto akci připravili znovu. Je našim cílem prohloubit spolupráci s učiteli a ukázat jim naše možnosti. V souvislosti s přípravou této akce nás těší podpora vedení Města Valašské Meziříčí a Zlínského kraje.

Přijměte tedy srdečné pozvání na další INFORMAČNÍ DEN PRO PEDAGOGY, který se bude konat ve čtvrtek 31. 8. 2017 v době od 9:00 do 13:00 hodin (jeden cyklus trvá cca 2 hodiny).

 

Co máme připraveno:

  • představení možností využití hvězdárny (využití vnitřních a venkovních expozic, využití nově zrekonstruovaných odborných pracovišť a jejich vybavení),
  • ukázky vzdělávacích a osvětových programů přizpůsobených různému věku a úrovni žáků a studentů,
  • představení možností využití areálu pro jinou než vzdělávací činnost (např. hodin výtvarné výchovy v přírodě, exkurze s programem, konání školních olympiád apod.),
  • prohlídka kopulí pro zajištění večerního pozorování i pro uzavřenou skupinu,
  • představení možností pořádání nebo také zapůjčení vzdělávacích a motivačních výstav z oblasti astronomie, kosmonautiky, geologie apod.

 


   
Tato stránka je vytištěna z webu www.astrovm.cz
Těšíme se na Vaši návštěvu.
WebArchiv Hvězdárna Valašské Meziříčí, příspěvková organizace, Vsetínská 78, 757 01 Valašské Meziříčí
Příspěvková organizace Zlínského kraje. Telefon: 571 611 928, E-mail: info@astrovm.cz, Vyrobil: WebConsult.cz
Jak chráníme Vaše osobní údaje