Hvězdárna Valašské Meziříčí
www.astrovm.cz
   


Logo veřejné zakázky a poptávky

21.12.2017
Podzimní turné s vědou pro děti

Naše turné s vědou a pohádkou začalo na konci září a skončilo pár hodin před příchodem astronomické zimy (17h 45min; 21. 12. 2017). Téměř 400 dětí z mateřských a základních škol (Růžďka, Branky, Nový Jičín, Lipník nad Bečvou, Mikulůvka, Bordovice, Pržno, Všechovice) se účastnilo vědeckého poznávání světa a zjistilo, že: 

11.12.2017
Zvyky a symboly Vánoc na hvězdárně

Poslední měsíc v roce patřil na hvězdárně nejmenším návštěvníkům. Připravili jsme pro ně program o Vánocích, ve kterém jsme typicky vánoční zvyky a symboly podrobněji prozkoumali.

11.11.2017
Ohlédnutí za Týdnem vědy a techniky Akademie věd ČR 2017

Za největším vědeckým festivalem v České republice můžeme udělat pomyslnou tečku. Hvězdárna Valašské Meziříčí, p. o. se stala již po druhé spolupracující organizací Akademie věd ČR v rámci akce s názvem Týden vědy a techniky Akademie věd ČR.   Festival vědy a techniky se odehrával od pondělí 6. 11. 2017 do soboty 11. 11. 2017. Jak probíhal týden zasvěcený vědě a technice na hvězdárně ve Valašském Meziříčí? V celém areálu hvězdárny bylo náležitě rušno. Na hvězdárnu zavítalo 995 návštěvníků.

Přihlašte se k odběru aktualit AKA, novinek z hvězdárny a akcí:

Více informací o zasílání novinek

Nacházíte se: Úvodní stránka » Program » Kalendář akcí » Informační den pro pedagogy 2

Kalendář akcí

Informační den pro pedagogy 2

Typ akce:Den otevřených dveří
Termín konání akce: 31.08.2017 od 9:00 do 13:00

Hvězdárna Valašské Meziříčí, p. o. připravila na 31. srpna 2017 pro ředitele, učitele a vychovatele mateřských, základních i středních škol, školních družin a klubů, vedoucí volnočasových a zájmových kroužků

 
Informační den pro pedagogy 2

 

Se začínajícím školním rokem a v návaznosti na pozitivní odezvu pedagogů, kteří navštívili INFORMAČNÍ DEN PRO PEDAGOGY NA HVĚZDÁRNĚ v červnu, jsme tuto akci připravili znovu. Je našim cílem prohloubit spolupráci s učiteli a ukázat jim naše možnosti. V souvislosti s přípravou této akce nás těší podpora vedení Města Valašské Meziříčí a Zlínského kraje.

Přijměte tedy srdečné pozvání na další INFORMAČNÍ DEN PRO PEDAGOGY, který se bude konat ve čtvrtek 31. 8. 2017 v době od 9:00 do 13:00 hodin (jeden cyklus trvá cca 2 hodiny).

 

Co máme připraveno:

  • představení možností využití hvězdárny (využití vnitřních a venkovních expozic, využití nově zrekonstruovaných odborných pracovišť a jejich vybavení),
  • ukázky vzdělávacích a osvětových programů přizpůsobených různému věku a úrovni žáků a studentů,
  • představení možností využití areálu pro jinou než vzdělávací činnost (např. hodin výtvarné výchovy v přírodě, exkurze s programem, konání školních olympiád apod.),
  • prohlídka kopulí pro zajištění večerního pozorování i pro uzavřenou skupinu,
  • představení možností pořádání nebo také zapůjčení vzdělávacích a motivačních výstav z oblasti astronomie, kosmonautiky, geologie apod.

 


   
Tato stránka je vytištěna z webu www.astrovm.cz
Těšíme se na Vaši návštěvu.
WebArchiv Hvězdárna Valašské Meziříčí, příspěvková organizace, Vsetínská 78, 757 01 Valašské Meziříčí
Příspěvková organizace Zlínského kraje. Telefon: 571 611 928, E-mail: info@astrovm.cz, Vyrobil: WebConsult.cz