Hvězdárna Valašské Meziříčí
www.astrovm.cz
   


Logo veřejné zakázky a poptávky

11.11.2017
Ohlédnutí za Týdnem vědy a techniky Akademie věd ČR 2017

Za největším vědeckým festivalem v České republice můžeme udělat pomyslnou tečku. Hvězdárna Valašské Meziříčí, p. o. se stala již po druhé spolupracující organizací Akademie věd ČR v rámci akce s názvem Týden vědy a techniky Akademie věd ČR.   Festival vědy a techniky se odehrával od pondělí 6. 11. 2017 do soboty 11. 11. 2017. Jak probíhal týden zasvěcený vědě a technice na hvězdárně ve Valašském Meziříčí? V celém areálu hvězdárny bylo náležitě rušno. Na hvězdárnu zavítalo 995 návštěvníků.

10.10.2017
NOC VĚDCŮ 2017

V pátek 6. října se Hvězdárna Valašské Meziříčí opět připojila k celoevropské akci pořádané každoročně pod názvem NOC VĚDCŮ. Tématem letošního ročníku byla MOBILITA.

09.10.2017
Příběh Země

Chemické složení meziplanetární hmoty odhaluje tajemství vzniku života. Klíčem k jeho poznání může být také spektroskopie meteorů!
 
Sluneční soustavu netvoří jen osm planet, přes 180 měsíců, 200 velkých a miliony malých asteroidů a možná až 1012 komet, ale také spousta malých těles pohybujících se mezi planetami po nestabilních drahách. Souhrnně jsou nazvána meziplanetární hmotou. Meziplanetární hmota vstupující do atmosféry naší planety ve většině případů zanikne a jediným projevem této události zůstává tzv. meteor. V omezeném počtu případů je těleso dostatečně velké, aby dopadlo až na povrch jako meteorit a mohlo být podrobeno chemické analýze.

Přihlašte se k odběru aktualit AKA, novinek z hvězdárny a akcí:

Více informací o zasílání novinek

Knihy

Astronomie pro děti

Okres Vsetín

Cena 60,- Kč

Roztomilá publikace určená dětem předškolního věku a prvního stupně ZŠ.Vydavatel: Astropis


OKRES VSETÍN - ROŽNOVSKO, VALAŠSKOMEZIŘÍČSKO, VSETÍNSKO

Okres Vsetín

Cena 590,- Kč

Okres Vsetín - Rožnovsko, Valašskomeziříčsko, Vsetínsko. Na knize se podílely (kromě realizačního týmu) téměř čtyři desítky autorů. Na 960 stranách naleznete velké množství informací o území bývalého okresu Vsetín: o jeho přírodních podmínkách, kulturním a společenském vývoji, historii, vědě a technice. Místopis všech obcí je samozřejmostí. Dílo je doplněno řadou černobílých i barevných fotografií. Součástí každé publikace je také její rozšířená elektronická verze na CD včetně prohlížeče. Kromě obsahu knihy zde najdete množství dalších obrázků, videosekvence a výjimečný "Slovník valašského nářečí", obsahující téměř dvacet tisíc hesel. Navíc jsou zde přehledně umístěny anglické sumáře. Výjimečná publikace za výjimečnou cenu! K dostání na Hvězdárně Valašské Meziříčí.
Formát B5, barevná obálka, 960 stran, množství barevných a černobílých obrázků. Součástí publikace je CD.
Vydavatel: HVM, Muzejní a vlastivědná společnost v Brně, Okresní úřad Vsetín.


Kosmické rakety dneška

Kosmické rakety dneška

Cena 30,- Kč

Autorem knihy je zkušený vědecký a pedagogický pracovník, který se raketovou technikou zabývá již více než čtvrt století. V uvedené publikaci soustředil informace o všech v současné době používaných nosných raketách, určených k vypouštění družic, kosmických sond a pilotovaných kosmických lodí.
Formát A 5, barevná obálka, 78 stran, 24 obrázků v textu (pérovky), 17 tabulek, obrazová příloha: 20 černobílých a 7 barevných obrázků.
Množstevní sleva:
10-49 ks 28 Kč
nad 50 ks 26 Kč
Vydavatel: HVM


Z Historie a současnosti kosmických raketoplánů

Z historie a současnosti kosmických raketoplánů

Cena 35,- Kč

 Kniha je určena zájemcům o raketovou techniku a kosmonautiku, zejména o raketoplány. Obsahuje stručné popisy několika desítek nerealizovaných projektů (např. Dyna Soar, Albatros, Hermes, Hotol, X-15, Rombus apod.), ale také popisy a vyobrazení uskutečněných projektů (Space Shuttle a Buran) a rovněž projektů, na nichž konstruktéři pracují v současné době (X-33, X-34, X-38, VentureStar, Hope-X apod.). Text je proložen zajímavými informacemi z průběhu letů jednotlivých startů amerických raketoplánů.
Formát A 5, barevná obálka, 140 stran, 21 obrázků v textu (pérovky), 6 tabulek, obrazová příloha: 31 černobílých a 16 barevných obrázků.
Množstevní sleva:
10-49 ks 33 Kč
nad 50 ks 30 Kč
Vydavatel: HVM


Polární sekvence

Polární sekvence

Cena 30,- Kč

Praktická pomůcka pro fotometrické práce v astronomii. Publikace má dvě části – obrazovou (mapy severní polární sekvence) a textovou (návod na použití a katalog hvězd severní polární sekvence).
Formát A4, každý díl 15 stran.
Vydavatel: HVM


 

 

Stručná historie Hvězdárny Valašské Meziříčí

Stručná historie Hvězdárny Valašské Meziříčí

Cena 25,- Kč

Publikace stručně připomíná historii Hvězdárny Valašské Meziříčí od vybudování dřevěné hvězdárničky Ant. Ballnerem v roce 1929 až po současnost. Shrnuje hlavní aktivity hvězdárny v oblasti přednáškové činnosti, v oblasti odborných pozorování, činnost meteorologické stanice apod. Představuje rozsáhlý soubor aktivit, které mají za úkol sloužit především veřejnosti.
Formát A5, 24 stran, 32 černobílých obrázků a grafů.
Množstevní sleva:
10-49 ks 20 Kč
nad 50 ks 18 Kč
Vydavatel: HVM


 

časopis Astropis

časopis Astropis

Cena  69,- Kč

Český časopis pro astronomy amatéry.
Formát A4, barevná obálka, 52 stran, křídový papír, barevné i černobílé obrázky.
Vychází 5krát ročně (tématicky zaměřený Speciál a 4 pravidelná čísla).
Vydavatel: Společnost Astropis, Praha

 

 


 

časopis Kozmos

časopis Kozmos

Cena 45,- Kč

Slovenský časopis o astronomii.
Formát A4, barevná obálka, 40 stran, křídový papír, barevné i černobílé obrázky v textu.
Vychází 6krát ročně.
Vydavatel: Slovenská ústredná hvezdáreň v Hurbanove


   
Tato stránka je vytištěna z webu www.astrovm.cz
Těšíme se na Vaši návštěvu.
WebArchiv Hvězdárna Valašské Meziříčí, příspěvková organizace, Vsetínská 78, 757 01 Valašské Meziříčí
Příspěvková organizace Zlínského kraje. Telefon: 571 611 928, E-mail: info@astrovm.cz, Vyrobil: WebConsult.cz