Hvězdárna Valašské Meziříčí
www.astrovm.cz
   


Logo veřejné zakázky a poptávky

06.03.2018
Zastavení ministra kultury na valašskomeziříčské hvězdárně

Včera odpoledne 5. března 2018 ředitel hvězdárny Ing. Libor Lenža doslova a do písmene „kosmickou rychlostí“ představil ministru kultury PhDr. Iljovi Šmídovi naši valašskomeziříčskou hvězdárnu.

09.02.2018
Nový experimentální program Atmosféra a vakuum

V závěru roku 2017 se nám také díky finančnímu příspěvku Nadace Tomáše Bati podařilo rozšířit sadu pomůcek pro experimentální programy. Od druhého pololetí školního roku 2017/2018 proto zařazujeme do naší nabídky pořad pro druhý stupeň základních škol a střední školy s názvem „Atmosféra a vakuum“, který na základě pokusů se sníženým tlakem demonstruje vlastnosti zemské atmosféry.

21.12.2017
Podzimní turné s vědou pro děti

Naše turné s vědou a pohádkou začalo na konci září a skončilo pár hodin před příchodem astronomické zimy (17h 45min; 21. 12. 2017). Téměř 400 dětí z mateřských a základních škol (Růžďka, Branky, Nový Jičín, Lipník nad Bečvou, Mikulůvka, Bordovice, Pržno, Všechovice) se účastnilo vědeckého poznávání světa a zjistilo, že: 

Přihlašte se k odběru aktualit AKA, novinek z hvězdárny a akcí:

Více informací o zasílání novinek

Nacházíte se: Úvodní stránka » Pro návštěvníky » Cestovní ruch » Poznávejte okolí

Poznávejte okolí

Chcete poznávat krásy a neopakovatelnost Valašské krajiny a blízkého okolí? Pokud ano, pak máte možnost si vybrat z široké nabídky. Na těchto stránkách naleznete spoustu užitečných informací, odkazů i možností ubytování.

Valašsko patří bezesporu k nejkrásnějším oblastem naší vlasti. Přijměte naše pozvání na nejznámější místa tohoto regionu.  
 

 

Rožnov pod Radhoštěm

Město Rožnov pod Radhoštěm je asi právem nazýváno srdcem Valašska. Kdysi dřevěné městečko, milé a rázovité, voňavé dřevem letitých jedlí, ze kterých bylo postaveno, se rozkládá po obou březích řeky Bečvy. V posledních desetiletích se Rožnov pod Radhoštěm proměnil v moderní turistické, kulturní, obchodní a průmyslové centrum. V současné době je Rožnov proslaven především Valašským muzeem v přírodě.

Město a jeho okolí je vybaveno řadou sportovišť pro zimní i letní sporty. V jeho okolí se nacházejí stovky kilometrů značených turistických cest a cyklistických tras v nadmořských výškách od 350 do 1150 m.
Hledáte-li příjemné ubytování v tomto regionu, pak vězte, že zde naleznete nepřeberné množství hotelů, pensionů a ubytování v soukromí a to vše v rozumných cenových relacích.

 

Možnosti ubytování:

Hotel Eroplán  Hotel Relax Penzion Hubert
Penzion Bečva Hotel Horal  
Hotel AGH Penzion Viktoria   

 

Oficiální webové stánky města Rožnov pod Radhoštěm.

 

Horní Bečva

Obec Horní Bečva leží v Chráněné krajinné oblasti Beskydy 12 km východně od Rožnova pod Radhoštěm po obou březích horního toku Rožnovské (Dolní) Bečvy, která odděluje pásmo Vsetínských vrchů od Beskyd. Je to typická horská obec s nadmořskou výškou v centru 505 m. n. m. Nejvyšší vrchol je Vysoká 1024 m. n. m. Horskému charakteru odpovídá i značná rozlehlost obce, v níž žije 2 472 obyvatel, starší generace v typických valašských dřevěnicích, mladší pak v moderních rodinných domcích. Po celý rok je možno využívat značených turistických tras k procházkám, výletům a cykloturistice po horských hřebenech přes Soláň, Radhošť, Pustevny, Lysou Horu až k vrcholům Malého Javorníku. V zimním období jsou k dispozici běžecké trasy a také lze využívat turistické trasy k lyžařským tůrám. Ani milovníci alpského lyžování zde nepřijdou zkrátka - na svazích obce je celkem 6 lyžařských areálů s možností výuky lyžování.


Možnosti ubytování:

Hotel DUO Hotel Mesit
Hotel Martiňák Penzion U lesa
Penzion Pod Přehradou  
   

 

 

 

 

Oficiální webové stránky obce Horní Bečva.

 

Prostřední Bečva

Prostřední Bečva má společné hranice s obcemi: Horní Bečva, Hutisko-Solanec, Dolní Bečva, Vigantice a na hřebenu Pusteven s obcí Trojanovice a Čeladná. Nejvyšším bodem katastru je Čertův mlýn s 1 206 m nad mořem, který tvoří severní hranici katastru společně s Pustevnami.
V současnosti je Prostřední Bečva jedním z nejvýznamnějších rekreačních středisek v oblasti Beskyd. V teplém letním počasí nabízí okolní kopce krásné turistické procházky a vyjížďky na horských kolech. V letošním roce bude Mikroregion Rožnovsko, jehož členem je také Prostřední Bečva, značit cykloturistické trasy, které se stále rozšiřují a upravují. V zimním období je možnost využít několik lyžařských vleků v areálu Pusteven. Po celou zimu jsou udržovány stopy pro běžkaře, které se táhnou nejen po svazích Pusteven, ale do širšího okolí například na Soláň, Třeštík, a do Rožnova pod Radhoštěm.

  

 

Možnosti ubytování:

Rekreační středisko Kotouč
 

Oficiální webové stránky obce Prostřední Bečva.

 

Dolní Bečva

Obec je umístěna v malebném prostředí Moravskoslezských Beskyd pod horou Radhošť. Rozkládá se na horním toku řeky Bečvy, je vzdálená 4 km na východ od Rožnova pod Radhoštěm. Katastr obce je výškově značně členitý. Na severní hranici katastru  leží vrchol Radhoště s nadmořskou výškou 1129 m. Střed obce je položen v nadmořské výšce 427 m. Na pravém břehu Bečvy leží také nejvýznamnější vrchy Černá hora ( 902 m), Mešný, Kamenná ( 747m) , Kyčera. Díky poloze obce je zde spousta možností jak k pěší turistice, tak v zimním období možnost využití některé ze sjezdeckých či běžkařských tratí. 

 

Možnosti ubytování:

Penzion Beskyd
Penzion Rozpité
Chata Mír
 

Oficiální webové stránky obce Dolní Bečva.

 

Hutisko Solanec

Obec Hutisko-Solanec leží v podhůří Beskyd. Beskydy jsou významnou turistickou oblastí severovýchodní části České republiky. Celá oblast je vyhledávaná pro své jedinečné přírodní krásy a přitažlivé rekreační možnosti jak v létě, tak i v zimě, a pokrývá ji hustá síť značených turistických cest. Příznivci cyklistiky si můžou vychutnat několik cykloturistických tras v okolí a navštívit třeba nedalekou přehradu na Horní Bečvě.

 
Možnosti ubytování:

Penzion Na Dolinkách
 

Oficiální webové stránky obce Hutisko Solanec.

 

Rajnochovice

Rajnochovice jsou nejrozsáhlejší obcí v okresu Kroměříž. Mají přibližně 500 obyvatel, rozlohu 4145 ha a více než 550 chat a rekreačních středisek. Rajnochovice jsou vyhledávanou rekreační a turistickou oblastí. Je zde velice příznivé klima a nádherná krajina a podle ekologických měření je zde klima srovnatelné s klimatem alpským. Krásná příroda vhodná k pěší turistice, ale taky velmi příhodná k zimním sportům.


Možnosti ubytování:

Hotel Zubříč
Hotel Polom
Hotel Na Trojáku
 

Oficiální webové stránky obce Rajnochovice.

 

Velké Karlovice

Velké Karlovice leží v podhůří Javorníků a Beskyd. Svou rozlohou 82 km² se řadí mezi největší obce České republiky. Velké Karlovice se nachází v Chráněné krajinné oblasti Beskydy, přitažlivé svými přírodními krásami. Hřebeny a svahy hor vybízí v létě k turistice, jízdě na kole, v zimě ocení lyžaři nabídku upravených sjezdových tratí a nespočet kilometrů běžeckých a turistických tratí s různými stupni obtížnosti. Dvě desítky hotelů, restaurací a pensionů jsou schopny nabídnout své kvalitní ubytovací kapacity, služby a pohostinnost.

 

Možnosti ubytování:

Hotel Lúka Horský Hotel Tatra Penzion Pohoda Penzion Na Pluskovci
Penzion Zafúkané Hotel Pod Javorem Penzion Zafúkané  

 

 

 

 

Oficiální webové stránky obce Velké Karlovice.


   
Tato stránka je vytištěna z webu www.astrovm.cz
Těšíme se na Vaši návštěvu.
WebArchiv Hvězdárna Valašské Meziříčí, příspěvková organizace, Vsetínská 78, 757 01 Valašské Meziříčí
Příspěvková organizace Zlínského kraje. Telefon: 571 611 928, E-mail: info@astrovm.cz, Vyrobil: WebConsult.cz